Про безпечні літні канікули та перебування вдома без батьків, про дотримання основних та простих правил, які допоможуть не зашкодити життю і здоров’ю нагадували бібліотекарі молодшого відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Спільне фото маленьких учасників заходу з правил безпеки для дітей разом з бібліотекаркою.

Читати далі.У мандрівку «Чернігів: волелюбні та мужні» відправилися відвідувачі укриття – учасники Програми літніх читань – разом з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.

Діти-учасники заходу разом з бібліотекарем переглядають відео на екрані ноутбука.

Бібліотекарка розповіла, звідки походить назва міста, історію його створення та про те, коли воно отримало статус «Місто-герой України».
Діти переглянули мультфільм «Україна. Нескорені міста. Правдива історія. Чернігів», із якого дізналися коротку історію Чернігова з давнини до сьогодення, про його визначні архітектурні та історичні пам’ятки.

Читати далі.Дитячі мрії – це безцінний скарб, що зберігає у собі найчистіші й найсвітліші сподівання. Вони наповнені магією, яку не зруйнують навіть найжорстокіші реалії світу дорослих. Вони – це ті паростки, які можуть вирости у величезні, квітучі дерева, якщо ми, дорослі, будемо ставитися до них з належною увагою та розумінням.

Діти - учасники заходу в укритті.

Мрії дітей народжуються з різних джерел: казок, книжок, фільмів, історій, розказаних батьками. Але найбільше на них впливають реальні життєві ситуації та оточення. В рамках програми «Канікули з книгою – 2024» – ЛІТО_ МРІЙ молодший відділ Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки влаштував літературну тусу, на якій присутні хлопчики та дівчатка спостерігали за героїчними вчинки казкових героїв, грали в ігри та виконували усілякі завдання.

Читати далі.Історичні землі, які також називають історико-географічними областями чи краями, є складовими частинами української національної (етнічної) території. В минулому вони виконували ті чи інші суспільні функції — були державними або автономними утвореннями, військово-політичними або адміністративними одиницями, територіями нового господарського освоєння і заселення тощо. Для них характерні індивідуальні особливості історичного розвитку українського народу, розмаїття його матеріальної та духовної культури, зумовлене впливом природного середовища та взаємозв’язками з іншими народами.

Постер з мапою історичних земель України

Читати далі.Мандрівний хаб стійкості продовжує радувати юних херсонців позитивним настроєм, надихає до творчості та реалізації своїх планів. Одним із таких натхненних заходів стала бібліовікторина “Казкова країна”, організована Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки. Цей захід об’єднав дітей та дорослих у чарівній подорожі по світу казок, сприяючи розвитку уяви, комунікативних навичок та креативності.

Діти-учасники заходу "Казкова країна" - в бібліотеці в укритті.

Читати далі.Добрий день, дорогі учасники програми літніх читань «Читацьке літо без тривог»! Сьогодні ми з вами познайомимося із ще одним ключем, який відкриває двері до ментального здоров’я.

Отож, гайда на пошуки чарівного ключика!

Емоції оточують нас щохвилини – без них життя важко уявити! Сум, радість, захоплення, розчарування, сміх, злість, страх… – ці та інші емоції інколи виникають без нашої згоди. Часом нам важко керувати власним станом – і тоді сильні емоції можуть перешкоджати нам добре вчитися, підтримувати стосунки, займатися улюбленим хобі, виконувати свої щоденні обов’язки тощо.

Обкладинки книжок, включених до переліку "Топ книжкових порад з емоційного інтелекту" - для сміливих.

Сьогоднішній КЛЮЧ № 3 – ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ – допоможе вам відкрити в собі суперсилу і стати володарем власних емоцій. Ви зможете як розуміти свої і чужі емоції, так і навчитися безпечно і вчасно їх виражати.

А книжкові рекомендації вам у цьому допоможуть.

Читати далі.Це відомо навіть дітям, що гуртом веселіше, що разом легше і працювати, і відпочивати, а перші кроки у світ спорту дають розуміння дітям, що команда – це сила, єдиний організм, де від зусиль кожного залежить спільний результат.

У єдності наша сила - банер гри

Уміння працювати в команді – одна з найважливіших навичок сучасної людини, яку цінують найвідоміші роботодавці світу. Тож, аби підлітки в майбутньому були успішними, варто вчитися співпрацювати одне з одним ще у школі. Адже саме співпраця допомагає їм легше входити в соціальні групи та команди, вчить їх ефективно спілкуватися, слухати інших та долати конфлікти, що сприяє їх успішній реалізації та соціальній адаптації у майбутньому.

Читати далі.