Херсонщина щедра на природні дива, і кожна нова зустріч із ними дарує незабутні враження.

У цьому переконалися учні 1-А класу Херсонської спеціалізованої школи № 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов. Під час пізнавальної медіагодини «Заповідні куточки Херсонщини», організованої фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, школярі вирушили у віртуальну подорож, відкриваючи для себе природні скарби рідного краю.

Скріншот екрану онлайн-заходу

Читати далі.



У дитячому просторі ГО «Успішна жінка», що діє за підтримки UNICEF, фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели пізнавально-розважальний батл персонажів під назвою «Хто крутіший?». Захід зібрав юних читачів, які отримали змогу не лише весело провести час, а й перевірити свої знання літератури, а ще кмітливість і спритність.

Учасники батлу перед екраном, на якому бібліотекарка демонструє презентацію

Читати далі.



Коли мова заходить про Таврію, малу батьківщину багатьох з нас, уява малює безкраї степи, тихі ковилові хвилі, що розливаються аж до обрію, сонце, яке ніжно торкається золотих нив. Але ще більш яскраво ці образи постають у поетичних рядках, де кожне слово, наче мазок акварелі, кожен образ – відлуння душі рідного краю.

Доторкнутися до цієї краси та відчути її душевність, шляхом знайомства з віршами Миколи Братана, з нагоди ювілею талановитого художника слова, виявили бажання читачі-учні 2ТХО класу Херсонського Таврійського ліцею, котрі завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки на краєзнавчі читання.

Скірншот екрану онлайн-заходу, присвяченого поезії Миколи Братана

Читати далі.



Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели веселий і пізнавальний майстер-клас у лабораторії «Творчий простір» на тему «Пластиліновий зоопарк у твоїх руках». Захід проходив у дитячому просторі UNICEF та зібрав маленьких учасників, які із захопленням поринули у світ фантазії, кольорів і ліплення.

Учасники майстерки демонструють своїх пластилінових "звіряток"

Читати далі.



Наближається до завершення голосування на визначення переможця у номінації “Приз читацьких симпатій” серед творчих робіт, що надійшли на ХІ Відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”.

Кімната для голосування відчинена о 9.00 16 квітня, голоси читачів приймаються до 28 квітня (до опівночі).

Переможців у кожній із трьох вікових категоріях учасників визначить авторитетне постійне журі “ФантФесту”, яке складають відомі письменники й досвідчені бібліотекарі. Про їхнє рішення ми всі разом дізнаємось 2 травня о 15:00 на урочистій церемонії оголошення підсумків Конкурсу 2025 року, на яку учасники вже отримали запрошення електронною поштою.

Постер літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі

А тим часом організатори і журі Конкурсу запрошують вас знайомитись із творами цьогорічних учасників і віддати свій голос за ті з них, які вам найбільше сподобались у кожній віковій категорії. Виключно від вашої думки та активної участі в голосуванні залежить, хто з наших юних авторів здобуде цю відзнаку.



39 років минуло з того дня, коли історія України змінилася незворотно – сталася найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики – Чорнобильська аварія. 26 квітня увесь світ відзначає День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Завдяки їхній мужності та героїзму світ вдалося врятувати від ядерної загрози. Серед них і мешканці Херсонщини.

Постер заходу, учасники онлайн, - колаж

Бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели ряд заходів до цієї дати. Так, учасниками тематичного заходу «Чорнобиль: минуле і сучасне. Ретроспектива пам’яті» стали учні 8-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова та учні 7-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 Херсонської міської ради. Екологічну розвідку у Зону відчуження здійснили учні 5-10 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 Херсонської міської ради.

Читати далі.



Чорнобильська катастрофа 1986 року стала найбільшою техногенною трагедією в історії, яка назавжди змінила життя мільйонів людей та вплинула на екологію, глобальне розуміння безпеки та відповідальності людства перед довкіллям.

Головна бібліотекарка читальної зали провела серію заходів пам’яті, присвячених 39-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, учасниками яких стали учні 7-9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова та Херсонського ліцею № 52 «Перспектива» Херсонської міської ради.

Скріншот екрану: учасники заходу, постер "Чорнобиля трагічні сторінки"

Читати далі.