Зима — це та чудова пора року, яка вміє дарувати приємні емоції та незабутні враження, адже саме в цей період ми відзначаємо найбільші й найулюбленіші свята усього світу, які пов’язані з самобутніми традиціями й звичаями.
Кількість зимових свят просто вражає. Мабуть, жоден інший сезон не може похизуватися хоча б приблизним, навіть не більшим їх числом.
Очікування усіх цих свят – це особливий момент, коли дуже хочеться вірити в диво. Добре, якщо під ногами хрумтить сніжок, гірлянди висвітлюють все навколо і вас переповнює радість. Але якщо душевний стан невизначений, свята не хочеться і в чудо не віриться, то потрібно терміново створювати настрій! І тут на допомогу прийдуть книжки.
Чашка какао, пухнастий плед і потішні історії з життя героїв нашої добірки книг, що представлені на віртуальній виставці-святі, напевно зроблять вас щасливішими напередодні самого чарівного свята в році.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини
info


4 грудня по всій державі стартував Всеукраїнський тиждень права, метою якого є підвищення рівня освіченості громадян у своїх правах та виховання поважного ставлення до прав інших. У ці дні пригадують свої права і діти, не зважаючи на те що світ прав людини величезний і складний. Цей тиждень нагадує всім, що кожна дитина, незалежно від свого соціального, етнічного чи економічного статусу, має право на гідне та щасливе дитинство.
Про щасливе дитинство дітей та їх права вела розмову Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки з учнями третіх та четвертих класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53.

Читати далі.Ще 10 років тому теми заходів, присвячених Всесвітній мережі Інтернет, формулювались приблизно таким чином: «Інтернет –добро чи зло?» Сьогодні ні у дорослих, ні у дітей не виникає сумнівів, що життя сучасної людини неможливо уявити без спілкування у соціальних мережах та онлайн-навчання. Тому актуальними сьогодні є розмови про безпеку у мережі, нетикет, тренінги з медіаграмотності, розвиток критичного мислення…
Тема штучного інтелекту сьогодні одна з найпопулярніших тем в інформаційному просторі і є дуже цікавою для юного покоління, тому співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки був проведений медіа-урок «Штучний інтелект – суперник чи друг?». У форматі диспуту учні 7-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 50 ім. Романа Набєгова та Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 52 намагалися з’ясувати, яка користь є найбільшою і значимою від застосування алгоритмів нейромереж, а де сьогодні від них можна вбачати загрозу.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Сектор абонемента
info


Саме з таким гаслом в Україні цьогоріч відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, і під таким гаслом сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки провела заходи в онлайн форматі для учнів 11-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 та учнів 9-11-х класів Іванівського ліцею №1 Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини
info


Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки за підтримки Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА, з метою надання моральної підтримки воїнам ЗСУ та розвитку почуття патріотизму і відповідальності за майбутнє своєї держави у дітей, організувала патріотичний марафон «Захисникам України – від херсонської дитини».
Роботи приймалися з 1 жовтня по 20 листопада 2023 року і були розміщені на онлайн ресурсі Padlet, де всі бажаючи до 1 грудня могли підтримати своїми вподобайками здібних, обдарованих і талановитих дітей, які взяли участь у патріотичному марафоні.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини
info


Читання допомагає дітям не тільки отримувати нові знання, вчить мислити, аналізувати, співпереживати та фантазувати. У читаючих дітей збагачується словниковий запас та розвивається увага, а майбутнє життя стає насиченим і щасливішим. І добре, що вчителі з різних дисциплін закладів загальної середньої освіти, це добре розуміють. У рамках декади мовно-літературної галузі, яка проходила у Херсонській гімназії №3 з 20 по 30 листопада, співробітники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, залюбки долучились та провели ряд цікавих інтерактивних заходів.

Читати далі.

Мітки:
Опубліковано в рубриці Новини
info


28 – 29 листопада 2023 року відділ обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради взяв участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Тенденції та перспективи розвитку сучасної освіти в Україні», яку організував Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Мета конференції: пошук рішень з актуальних проблем сучасної освіти, популяризація інноваційних ідей та освітніх технологій, поширення творчих здобутків та обмін перспективним досвідом, що отримав розвиток у дошкільній, повній загальній середній та позашкільній освіті в надзвичайних умовах сьогодення.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Новини
info