Національна бібліотека України для дітей, Асоціація міст України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України ініціювали проведення Всеукраїнського конкурсу проєктів з надання культурних послуг юним мешканцям територіальних громад «Бібліотечні сервіси – дітям».

Постер конкурсу для бібліотек територіальних громад "Бібліотечні сервіси - дітям"

Основні завдання Конкурсу:
– виявлення найцікавіших інноваційних та традиційних проєктів, які впроваджуються у бібліотеках та досягли результатів у залученні користувачів, партнерів і створенні нових можливостей для розвитку;
– організація продуктивного обміну інформацією та поширення кращих бібліотечних практик;
– посилення ролі бібліотек в умовах воєнного стану та активізація їхньої діяльності у місцевих громадах щодо залучення дітей до читання;
– формування позитивного іміджу бібліотеки та бібліотечної професії в суспільстві;
– створення моделі сучасних бібліотек для дітей, які відповідають потребам користувачів;
– зміцнення регіональних зв’язків між бібліотеками, органами місцевого самоврядування та партнерськими організаціями.

Читати далі – у блозі методичної служби бібліотеки.Національна бібліотека України для дітей і обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запрошують талановитих дітей Херсонщини до участі у щорічному Всеукраїнському дитячому літературному Конкурсі.
Мета Конкурсу: сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей. 

Логотип конкурсу 2024 року

Організаторами Конкурсу є: 

  • Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY), 
  • Національна спілка письменників України, 
  • Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, 
  • Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», 
  • Національна бібліотека України для дітей, яка здійснює організаційно-методичне забезпечення Конкурсу.

Конкурс проводиться з 1 червня по 25 грудня 2024 року у два тури:

  • перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;
  • другий, підсумковий – з 15 вересня по 25 грудня в місті Києві.

Творчі роботи учасників із Херсонської області слід надсилати до 20 серпня 2024 року в електронному вигляді на адресу: patriotic.marathon2023@gmail.com

Читати далі


1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, стартує  щорічна Програма літніх читань «Канікули з книгою». Запрошуємо її майбутніх учасників знайомитись із щоденними  активностями й тематичними ігровими програмами, які бібліотека підготувала на літо 2024 року.

Багато які з літніх імпрез відбуватимуться онлайн, адже в країні війна. Тому стежте за анонсами на нашому сайті, на сторінці бібліотеки у Facebook – і приєднуйтесь до команди учасників, навіть, якщо зараз ви живете не в Херсоні.

Справа на фоні стіни малюнок хлопця зліва - дівчини стіна заповнена контуром мапи України написами - назвами заходів програми, заголовок - Літній вайб

Будемо раді, якщо скористаєтесь і нашими порадами щодо вибору книжок для читання на канікулах. Вони впорядковані у списки для учнів від другого до дев’ятого класу.

Розділіть з друзями радісну й натхненну атмосферу літнього відпочинку з книгою!14 квітня 2024 року завершилося приймання творчих робіт на Х Відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”.

Організатори і журі Конкурсу запрошують вас знайомитись із творами цьогорічних учасників і визначати володаря Призу читацьких симпатій!

Кімната для голосування відчинена о 9.00 16 квітня, голоси читачів приймаються до 28 квітня (до опівночі).


Програма Тижня дитячого читання 2024 року (25-31 березня) - зображення відкривається в новій вкладці

Друзі, знайомтеся з програмою Тижня і обирайте собі розваги та імпрези до смаку!Любий читачу! Сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки відзначає свій день народження – їй виповнюється 100 років.
Із такої нагоди стартує святкова акція «У кожного свої зірки» у форматі дошки привітань – конкурсу малюнків до 100-літнього ювілею бібліотеки. Ти можеш привітати свою улюблену бібліотеку з днем народженням створивши свою «Вітальну листівку з ювілеєм».

Читати далі.Стартує Х відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест». Запрошуються  до участі літературно обдаровані фантазери і мрійники віком від 11 до 21 року, які знаходяться як в Україні, так і за її межами!

Конкурс має 10-літню історію – проводиться  з 2014 року. На жаль, через повномасштабне вторгнення у 2022-2023 роках його роботу було призупинено.

Раді повідомити вам, що у 2024 році – в ювілейний рік, коли нашій книгозбірні  виповнюється 100 років, ми відновлюємо роботу Конкурсу, адже з надією дивимося у майбутнє.

Змагання триватиме у трьох вікових категоріях, у кожній з яких визначаються переможці (І-ІІІ місце):

  • учасники у віці 11-12 років;
  • підлітки віком 13-15 років;
  • молодь від 16 до 21 року.

Гран-прі Конкурсу присуджується учасникові, чий твір авторитетне журі визнає найкращим – незалежно від віку автора.

Читачі також візьмуть участь у визначенні кращого, на їхню спільну думку, твору Конкурсу шляхом голосування на сайті бібліотеки імені Дніпрової Чайки. Твір отримає нагороду «Приз читацьких симпатій».

У цьогорічний конкурс включено окрему актуальну номінацію – «Фантастичне майбутнє України».

Організатори «ФантФесту» – Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

 Журі Конкурсу незмінно очолює відома авторка українського фентезі, «Золота письменниця України» Дара Корній.

Роботи приймаються у таких жанрах: фантастичні й фентезійні оповідання, казки, новели, комікси, фрагменти романів і повістей.

Обсяг творчої роботи – до 8 сторінок друкованого тексту.

Більш детально познайомитись з умовами можна у Положенні про проведення Конкурсу.

Твори приймаються до 14 квітня 2024 року на електронну адресу Конкурсу – fantfest.ks@gmail.com.

До уваги координаторів Конкурсу в бібліотеках Херсонській області – також наказ Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА про його проведення у 2024 році.

Із творами-переможцями минулих конкурсів можна ознайомитись у електронних збірках, розміщених у нашій веб-бібліотечці на Calameo.

Натхнення та перемог усім учасникам!