Настало літо, а це означає, що читачі українських бібліотек – учні 5-9 класів – отримали запрошення до участі у Всеукраїнському конкурсі “Лідер читання – 2024”!

Банер конкурсу "Лідер читання". Завантажується в новій вкладці.

Конкурс відбудеться вже всьоме. Цьогоріч він проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія”.

Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей, для дітей та юнацтва, бібліотеками, що обслуговують дітей, з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей, за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) і Української асоціації працівників бібліотек для дітей.

Читати далі – в блозі методичної служби.Травень – місяць передчуття літа. Він є особливим для школярів, які чекають на канікули як на час і для відпочинку, і для творчості та саморозвитку. Вихованці літературної студії “Контур” вирішили провести цей час із користю і почали писати оповідання, замальовки та есе на Всеукраїнський дитячий літературний конкурс “Творчі канікули”, який щойно стартував з початком літа!

напис творчі канікули творчих дітей, літературна студія Контур, фото керівниці студії Юлії Чернієнко та дітей-учасників

Читати далі – у блозі літературної стадії “Контур”.Національна бібліотека України для дітей і обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запрошують талановитих дітей Херсонщини до участі у щорічному Всеукраїнському дитячому літературному Конкурсі.
Мета Конкурсу: сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей. 

Логотип конкурсу 2024 року

Організаторами Конкурсу є: 

 • Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY), 
 • Національна спілка письменників України, 
 • Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, 
 • Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», 
 • Національна бібліотека України для дітей, яка здійснює організаційно-методичне забезпечення Конкурсу.

Конкурс проводиться з 1 червня по 25 грудня 2024 року у два тури:

 • перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;
 • другий, підсумковий – з 15 вересня по 25 грудня в місті Києві.

Творчі роботи учасників із Херсонської області слід надсилати до 20 серпня 2024 року в електронному вигляді на адресу: patriotic.marathon2023@gmail.com

Читати далі


Сьогодні, 1 травня, відбувся урочистий фінал Х відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест». Оголошення та святкове нагородження переможців і призерів пройшло дистанційно, у віртуальному просторі, об’єднуючи всіх учасників заходу та запрошених гостей на платформі Zoom.

Силует людини зліва, сфера по центру, металевий дракон справа, абстрактний візерунок фону, напис Десятий відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі ФантФест-2024 Урочиста церемонія нагородження Креативний інтелект проти штучного інтелекту, графіка

Співорганізатори конкурсу – Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.
Нагадаємо, що Конкурс має вже 10-літню історію, адже проводиться з 2014 року. На жаль, через повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну, його проведення було призупинене, але після деокупації Херсону, не зважаючи ні на що, Конкурс відновив свою роботу, і до розгляду журі були прийняті й ті твори, які надійшли на його адресу в 2022-2023 роках.
Цьогорічний конкурс має свої особливості, адже 2024 – ювілейний рік для нашої книгозбірні, якій виповнюється 100-ліття. Символічно, що саме цього року відновлено Конкурс, який, у свою чергу відзначає важливу віху в своїй історії. Х ювілейний «ФантФест» засвідчує, що Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки та наші юні читачі з надією дивляться у майбутнє. Тому в цьогорічний конкурс включена окрема актуальна номінація – «Фантастичне майбутнє України».

На розгляд журі були представлені 88 творчих робіт від 86 авторів-початківців. Твори в жанрі фентезі та фантастики були подані учасниками у формах: казка, оповідання, новела, уривок (глава) з повісті чи роману.

Вже традиційно у конкурсі взяли участь автори-початківці з 18 областей, із багатьох міст, селищ і сіл України: із Києва, Білої Церкви, Ужгорода (Закарпатська обл.), Сум, Кременчука, Пирятина (Полтавська обл.), Одеси, Запоріжжя, Бердянська, Дніпра і Кривого Рогу, Харкова, Житомира, Тернополя і Кременця, Черкас, Умані і Сміли (Черкаська обл.), Львова, Рівного та Хмельницького, із Волинської, Миколаївської, Кіровоградської, Вінницької, Івано-Франківської областей. Наша область представлена учасниками із міста Херсона, Генічеського, Скадовського та Херсонського районів.

Під час святкової церемонії нагородження, проведеної онлайн, були оголошені імена переможців Х відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”:

у категорії учасників 11-12 років

І місцеПриступа Анастасія, м. Запоріжжя, Науковий ліцей Хортицької національної академії, «Пролісок надії серед попелу останньої війни»;
ІІ місцеАгачева Анна, м. Херсон, ЗЗСО №44, ЛС «Контур» ХОБД імені Дніпрової Чайки, «Еліксир сили і здоров’я»; Католик Роман, с. Зимне, Володимирський р-н, Волинська обл., добірка оповідань;
ІІІ місцеВовкула Поліна, м. Софіївська Борщагівка, Бучанський р-н, Київська обл., ОЗО “Софіївсько-Борщагівський ліцей”, «Як дівчина бродницею стала»

у категорії учасників 13-15 років

І місцеРашевська Олександра, с. Сенча Миргородський р-н, Полтавська обл., Сенчанська ЗОШ І-ІІІ ст., «Господар дому»; Співак Марічка, м. Житомир, ліцей № 4, «Аколада Вогнедари»;
ІІ місцеКравцова Єкатерина, м.Сміла, Черкаська обл., Смілянська ЗОШ I-III ступенів №10, «Примара рівнодення»;
ІІІ місцеКухарук Вікторія, Херсонська обл., Брилівський ліцей Виноградівської сільської ради, «Казка про доброго монстра»; Савчук Софія, м. Херсон, ХТЛМ ЛС «Ліра», «Коли сніг посміхається», «Дбайте про свої острови»

у категорії учасників 16-21 рік

І місцеМалиновська Ольга, м. Київ, ЗЗСО № 225, «Дракони – ковалі сонця»;
ІІ місцеКуц Світлана, м. Тернопіль, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, «Стефані. Історія одного бога» (уривок з роману);
ІІІ місцеДехтяр Анастасія, м. Запоріжжя, Запорізький національний університет, «Якщо боги існують, то вони сліпі»; Юдіна Марія, м. Херсон, ШГП, ЛС «Контур» ХОБД імені Дніпрової Чайки, «Кассіопея»

Дипломами у окремих номінаціях відзначені:
у номінації «Фантастичне майбутнє України»
Шмігельська Кароліна – м. Рава-Руська, Львівська обл., ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, «І зійде врешті українське сонце».
у номінації «За оригінальність історії»
Ольга Літвін – Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради, вихованка зразкової літературної студії “Ліра”, оповідання “Скаменіле павутиння”

Окрім «суддівства» журі, відбувалося ще й голосування за кращий, на думку читачів, конкурсний твір на сайті Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки.

Тож переможцями у номінації «Приз читацьких симпатій» стали:
11-12 років – Бернацька Вероніка – м. Херсон, ТЛМ, ЛС «Ліра», «Батьківщина фей»
13-15 років – Ткачук Софія – Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка, «У зачарованому світі»
16-21 рік – Ващенко Анастасія – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, «Пробудження»

Церемонію нагородження переможців Х відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики і фентезі «ФантФест-2024» організував і провів творчий колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Усі події відбувалися із дотриманням вимог воєнного стану.

Журі конкурсу «ФантФест» 2024 року

колаж: фото Еліни Заржицької, Дари Корній, Анатолія Марущака, Юлії Чернієнко, Наталі Кацарської, членів журі конкурсу, оброблені з допомогою штучного інтелекту, у правому верхньому кутку малюнок усміхненого робота і логотип Вікіпедії

Журі конкурсу “очима” ШІ (штучного інтелекту).

 • Замойська Мирослава Іванівна (Дара Корній) – українська письменниця-прозаїк, лавреатка премії  «Коронація слова» та літературної премії імені Лесі Українки, голова журі;
 • Марущак Анатолій Петрович – журналіст і письменник, заслужений журналіст України;
 • Заржицька Еліна Іванівна – українська письменниця, журналістка, громадська діячка; 
 • Чернієнко Юлія Миколаївна – письменниця, лавреатка міжнародного літературного конкурсу «Гранослов»;
 • Кацарська Наталія Юріївна – завідувачка сектору абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, секретар журі.

***

До уваги переможців та номінантів! Дипломи Конкурсу у електронному форматі можна отримати за цим покликанням:

https://cutt.ly/KeqPiqBp

Більше подробиць – у блозі новин.Вітаємо переможців ІІI Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків «Майбутнє планети у наших руках» з незламного міста-героя Херсон!
Конкурс тривав з 25 лютого до 22 квітня 2024 року.
І ось, нарешті, ми дізналися імена переможців, серед яких є читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Найвищу нагороду – ГРАН-ПРІ Конкурсу – у віковій категорії 5-8 класи здобула Злата АЛЕКСЄЄНКО, 11 років, м. Херсон. Назва роботи: «Рани мого світу». Окрему відзнаку від Національної спілки художників України здобула Віра КРЮЧКОВА, 10 років, м. Херсон. Назва роботи: «Віра не згасне».

Читати далі.14 квітня 2024 року завершилося приймання творчих робіт на Х Відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”.

Організатори і журі Конкурсу запрошують вас знайомитись із творами цьогорічних учасників і визначати володаря Призу читацьких симпатій!

Кімната для голосування відчинена о 9.00 16 квітня, голоси читачів приймаються до 28 квітня (до опівночі).Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова у березні-червні 2024 року за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України проводить ІІ Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя».
Метою Конкурсу є привернення уваги до порушених прав українських дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, розвиток відносин у різних сферах суспільного життя, популяризація європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Конкурси
info