Наш реальний світ, все, що нас оточує, у своїй більшості є втіленням мрій, казкових уявлень з давньої давнини: швидкість сучасних засобів пересування, освоєння багатств підземних надр і, нарешті, вихід у космос. Це закон прогресу. Казки, усний їх переказ від покоління до покоління, завжди був також скарбницею моральних настанов, де змалечку діти навчались бути хоробрими, мудрими, кмітливими, добрими, сміливими, щоб захищати добро та обхитрити зло.
Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки дбає про змістовне проведення юними херсонцями вільного часу, особливо на канікулах. Такі зустрічі пробуджують уяву юних читачів, заставляють їх поринути у світ безмежних фантазій та можливостей.

Діти - учасники зустрічі грають у гру "Хто спритніший"

Читати далі.До міста-героя Ірпінь відправилися юні херсонці разом з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки. Місто, яке зазнало значних руйнувань та втратило багато мешканців під час окупації російськими військами, але знайшло сили відбудуватися та продовжити жити, надихаючи інших своєю незламністю та силою духу.

Учасники заходу переглядають тематичне відео

Читати далі.Національна бібліотека України для дітей, Асоціація міст України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України ініціювали проведення Всеукраїнського конкурсу проєктів з надання культурних послуг юним мешканцям територіальних громад «Бібліотечні сервіси – дітям».

Постер конкурсу для бібліотек територіальних громад "Бібліотечні сервіси - дітям"

Основні завдання Конкурсу:
– виявлення найцікавіших інноваційних та традиційних проєктів, які впроваджуються у бібліотеках та досягли результатів у залученні користувачів, партнерів і створенні нових можливостей для розвитку;
– організація продуктивного обміну інформацією та поширення кращих бібліотечних практик;
– посилення ролі бібліотек в умовах воєнного стану та активізація їхньої діяльності у місцевих громадах щодо залучення дітей до читання;
– формування позитивного іміджу бібліотеки та бібліотечної професії в суспільстві;
– створення моделі сучасних бібліотек для дітей, які відповідають потребам користувачів;
– зміцнення регіональних зв’язків між бібліотеками, органами місцевого самоврядування та партнерськими організаціями.

Читати далі – у блозі методичної служби бібліотеки.Сьогодні, майже щодня, ми користуємося десятками смайлів, які вже стали невід’ємною частиною нашого спілкування у соціальних мережах, месенджерах і навіть у робочих листуваннях. Але чи замислювалися ви коли-небудь, про що мріють ці маленькі жовті обличчя, схожі на відомого народного казкового українського персонажа Колобка? Ці кумедні образи створені, щоб передавати наші емоції, почуття та настрій. Вони є простим і ефективним способом виразити те, що іноді важко сказати словами. Та якби смайлики мали свої думки і почуття, то про що б вони мріяли?
На це не дуже складне питання, ефективно працюючи і розмірковуючи, стрімко та енергійно знаходили відповіді учасники Програми літніх читань «Канікули з книгою – 2024» спільно з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.

Учасники заходу отримують зображення смайликів

Читати далі.В сучасному світі питання захисту прав дітей є однією з найважливіших тем, яка потребує постійної уваги суспільства. Діти — це наше майбутнє, і від того, як ми захистимо їхні права сьогодні, залежить яким буде завтрашній день нашої країни. Саме тому мандрівний хаб стійкості Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки влаштували для юних жителів Херсонщини правовий квест «Права дітей у сучасному світі».

Учасники квесту грають в ігри

Читати далі.Вітаємо, дорогі учасники літніх читань «Читацьке літо без тривог. Поличка бібліотерапевтичних порад»!
Ми з вами вже зібрали шість важливих ключиків для підтримки ментального здоров’я. І сьогодні ми візьмемо до своєї скарбнички ще один важливий ключик під №7 «Дружнє коло підтримки». Бо саме друзі своєю вірністю, увагою та турботою можуть нам допомогти у складні часи.
Наші друзі – наше відображення. Ми обираємо у своє найближче коло тих, з ким у нас спільні інтереси та погляди на життя, на кого можемо спертися у складні часи і з ким можемо весело та змістовно проводити час. Стосунки – найцінніше, що у нас є. Але чи вміємо ми їх правильно будувати та підтримувати? Цього можна навчитися! І сьогоднішня гра-дружилка вам у цьому допоможе.

Постер. Гра-дружилка "Звідки беруться друзі?"

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


От і середина літа, пройшла перша половина занять “Майстерні контент-мейкера”. Сьогодні ми підіб’ємо підсумки вивченого матеріалу.

Логотип Майстерні контент-мейкера - в рамках Програми літніх читань

Спочатку ми займались пошуком матеріалів для роботи. З цим нам допоможуть сайти, що розповсюджують матеріали за ліцензією Creative Commons. Компанія Creative Commons займається створенням ліцензій для контенту, що вільно розповсюджується та може використовуватись будь-ким для створення власного контенту.

Читати далі – у блозі Інтернет-центру бібліотеки.