14 квітня 2024 року завершилося приймання творчих робіт на Х Відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”.

Організатори і журі Конкурсу запрошують вас знайомитись із творами цьогорічних учасників і визначати володаря Призу читацьких симпатій!

Кімната для голосування відчинена о 9.00 16 квітня, голоси читачів приймаються до 28 квітня (до опівночі).Вітаємо переможців ІІI Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків «Майбутнє планети у наших руках» з незламного міста-героя Херсон!
Конкурс тривав з 25 лютого до 22 квітня 2024 року.
І ось, нарешті, ми дізналися імена переможців, серед яких є читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Найвищу нагороду – ГРАН-ПРІ Конкурсу – у віковій категорії 5-8 класи здобула Злата АЛЕКСЄЄНКО, 11 років, м. Херсон. Назва роботи: «Рани мого світу». Окрему відзнаку від Національної спілки художників України здобула Віра КРЮЧКОВА, 10 років, м. Херсон. Назва роботи: «Віра не згасне».

Читати далі.23 квітня – свято авторів, видавців, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто причетний до книговидання і популяризації читання. У Всесвітній день книги та авторського права головна бібліотекарка читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для учнів 7-9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 53 Херсонської міської ради провела тренінг «На захисті авторського права. Юридична академія супергероїв».

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


Із розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу, бурхливим зростанням кількості населення на Землі, обсягів виробництва та його відходів проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються. Відбувається отруєння річок і морів, забруднення повітря, знищення лісів, зникають сотні видів тварин і рослин, зростає загроза кліматичних аномалій, ерозія та виснаження ґрунтів. Тож під час чергових еко-зустрічей з учнями 8-х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов ХМР та учнями 6-х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови ХМР говорили про важливі питання та екологічні проблеми людства.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини
info


Херсонщина завжди розкриває свої таємниці тим, хто бажає зануритися у світ історії та культури цього чудового куточка світу. Щоб допомогти дітям осягнути багатство культурної спадщини рідного краю, зрозуміти її важливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь, співробітники медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросили відвідувачів точки «Спільно» на захоплюючий літературно-краєзнавчий марафон під назвою «Херсонщина вражає».

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Медіа-центр, Новини
info


В епоху постправди та постжурналістики об’єктивні факти та авторитетні джерела новин часто ігноруються на користь емоцій та особистих переконань. Це явище впливає на політику, медіа та особистісні переконання, створюючи середовище, в якому істина стає розмитою та піддається суб’єктивному інтерпретуванню.
Тож під час чергового тренінгу проведеного сертифікованим медіатренером Іриною Срібною для педагогічного колективу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов ХМР розглянули з освітянами тему “Нові акценти у важливих питаннях МІГ”.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Вчителям
info


Дорогі читачі!
Хочемо познайомити вас із сучасною українською письменницею Ольгою Купріян, яка пише для дітей і підлітків терапевтичні історії.
Ольга Купріян – українська письменниця, літературна критикиня, літературознавиця, методистка Лабораторії дитячого читання «Мала академія наук України», редакторка сайту «BaraBooka. Простір української дитячої книги». Працює з дітьми, підлітками й дорослими у сфері неформальної літературної освіти як лекторка й ведуча практикумів у межах курсів Litosvita та «Наука БараБуки». Співзасновниця щорічного рейтингу «Критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року».
Ми створили для вас медіаресурс, який включає в себе відеоогляд творчості письменниці та дві інтерактивні вікторини за її творами для молодших школярів і підлітків.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Новини, Письменники
info


У світі, де інформація стає справжнім «валютним» знаком, а знання — ключем до розуміння – бажання знати більше стає головним вектором, що спонукає нове покоління до успіху. Саме таким чином, долучаючись до пізнавальних заходів Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, маленькі споживачі інформації перетворюються на активних пошуковців знань.
Доєднавшись до групи кмітливих та начитаних, завдяки інтелектуальній грі, складовою якої були завдання з різних галузь знань, учні четвертих класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов повторили раніше набуті знання та здобули нову різнобічну інформацію, яка знадобиться кожному для особистісного розвитку.

Читати далі.

info