Метальне здоров’я сьогодні є невід’ємним аспектом загального добробуту у суспільстві. Воно відіграє ключову роль у тому, як сприймають, реагують і взаємодіють з навколишнім світом діти та підлітки. До Всесвітнього дня ментального здоров’я, який у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня, співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки було проведено низку заходів, присвячених терапевтичній дії книг та читання. Учасниками заходу «Книжкові історії, які змінюють життя. Бібліотерапевтична зустріч з Юлією Чернієнко» стали учні 9-11 класів Херсонського багатопрофільного ліцею №20 та учні 8-х класів Херсонського ліцею №24 Херсонської міської ради.

Скріншот екрану Zoom - постер та фото учасників  зустрічі

Читати далі.



В неймовірну «Читацька подорож у світ літератури» відправилися маленькі читачі дитячого простору UNICEF. Адже фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросили юних книголюбів у дивовижну мандрівку літературними світами. Учасники мали змогу “зустрітися” з героями улюблених книжок, почути цікаві історії та знайти нових книжкових друзів серед персонажів світової та сучасної української літератури.

Троє дівчат різного віку обирають книжки, розглядаючи і гортаючи їх

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини


Як не загубитися у великому Книгокосмосі, а вміти вдало обирати цікаві книжки сучасним «книгоманам»? А ще – навчитись бути уважним до різноманітних деталей у художніх творах та добре орієнтуватися у різноманітних літературних жанрах? Про це та багато всього іншого дізнавались учні 5-Б та 5-В Херсонського навчально-виховного комплексу №56 Херсонської міської ради під час онлайн-гри.

Прстер "Мрія здійсненна! Книгокосмос. Читацькі дослідження та відкриття"

Читати далі.



Україна подарувала світові величезну кількість талановитих людей, серед них – винахідники, письменники, музиканти, митці, громадські діячі, видатні вчені, спортсмени… В різних куточках світу вони прославили нашу країну та український народ. Саме завдяки їхнім винаходам, досягненням у світі дізнавались про Україну. Вони – наша гордість і приклад для наслідування!
Кого з відомих українців сучасні діти та підлітки вважають найбільш успішними? Чиї історії успіху вражають, захоплюють і вселяють гордість юному поколінню? Дізнавались учні 8-х та 9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 Херсонської міської ради, разом з співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, під час пізнавального заходу «Дивовижні українці. Патріотична розвідка».

Скріншот Zoom - портрет Ігоря Сікорського, вікно з фото учасників заходу

Читати далі.



Хобі – це невичерпне джерело емоцій, яке позитивно впливає на наше життя, мотивує до успіху, надихає на нові ідеї і їх реалізацію. Відомі письменники теж мали улюблені заняття, і це не лише література. Додаткові захоплення допомагали їм на деякий час відволіктися, відпочити та отримати натхнення на написання чогось нового.

Діти стежать за розповіддю бібліотекарки, розглядаючи презентацію на екрані

Читати далі.



Книжковий альманах за мотивами трилогії Олени Фінберг “Неймовірні пригоди кота Бучика”, організований фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, завершився, залишивши незабутні враження у юних читачів Херсону. Під час цієї події діти мали змогу зануритися у світ ігор та захопливих пригод рудого кота Бучика – сміливого героя, який протистоїть війні, захищає своїх друзів та домівку і вчить бути сміливими перед викликами життя.

Діти відтворюють текст, послідовно складаючи смужки розрізаного аркушу паперу

Читати далі.



Історія України та українського державотворення міцно пов’язана з утворенням і розвитком козацтва. Часи Козаччини – частина героїчного минулого українського народу, у якій виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Ні для кого не секрет, що по всій Україні у різні часи були заховані всілякі козацькі скарби, які ваблять і цікавлять і сьогодні.

Постер заходу

У пошуки козацьких скарбів вирушили учні 8-В класу Херсонського ліцею №24 та учні 7-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 36 Херсонської міської ради під час читацького геокешингу, проведеного співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі.



Чи потрібно виховувати дитину не лише інтелектуально, а й емоційно, та як навчити її думати, відчувати, радіти й сумувати не лише своїм власним радощам і печалям, а й співчувати татові, мамі, дідусеві й бабусі, братові, товаришам, жаліти менших – песика чи горобця, захищати верби і тополі, милуватися місяцем, слухати вітер?

Відповіді на ці запитання надзвичайно легко знайти! Достатньо лише відвідати самобутню “школу”, яку, на основі творчості відомого українського педагога і письменника В. Сухомлинського, “побудувала” Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

Колаж із постера заходу та скріншотів екрана Zoom з фото учасників

Читати далі.