Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки продовжує реалізацію проєкту «Плюсуй українську!», заходи якого спрямовані на збереження, розвиток та вдосконалення мовного, культурного доробку нашого народу. Літературним корінням нашої нації були і залишаються народні казки, без яких ми не уявляємо дитинство та навіть й доросле життя. І саме тому, щоб збагатитися духовно, розширити свій кругозір та мовні навички, діти із задоволення доторкнулися до скарбниці мудрості та фольклору, тим самим відкривши для себе мальовничий світ українських казок з його цінностями, традиціями, моральними нормами.

Читати далі.Незабаром стартує Програма літніх читань “Канікули з книгою”. Кожен відділ бібліотеки підготував для своїх користувачів нові літні читацькі пригоди, – на всі смаки! А от бібліотечний Інтернет-центр запрошує до участі у своїй програмі тих, хто мріє стати справжнім творцем цифрового контенту. Знайомтесь із планами на літо та приєднуйтесь до команди учасників “Майстерні контент-мейкера”!

Дізнатись більше про програму.До Дня слов’янської писемності і культури головна бібліотекарка читальної зали провела для учнів 8-х класів херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 мовознавчий батл під назвою «Всі крапки над «і».

Спершу у форматі вікторини школярі довідалися про життя просвітителів слов’янських народів Кирила і Мефодія, про історію створення ними абетки. Потім прослідкували хронологію нашої писемної культури від літописів до Івана Федорова, від «Енеїди» Івана Котляревського та інших основоположників сучасної літературної мови до новітніх технологій та інформаційних вiйн.

Читати далі.23 травня ми з гордістю відзначили День Героїв України.
Щоб вшанувати всіх мужніх і незламних українців, головна бібліотекарка читальної зали провела для учнів Херсонської гімназії № 6 захід у формі патріотичної панорами «День Героїв України».

Читати далі.24 травня фахівці Херсонської ОБД імені Дніпрової Чайки взяли участь в інтерактивному семінарі “Бібліотечний цифровий контент епохи штучного інтелекту”, організованому Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленка, Харківським обласним відділенням ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Науковою бібліотекою Київського національного університету культури і мистецтв.
Тема заходу є дуже актуальною, тож не дивно, що до онлайн-зустрічі долучилось близько 450 бібліотекарів та інших зацікавлених осіб з усієї України.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Бібліотекарям, Новини
info


День слов’янської писемності й культури – свято, яке щорічно відзначається 24 травня, саме в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності.
Для здобувачів освіти, учнів 5-9-х класів, Іванівського ліцею №1 Іванівської селищної ради Херсонської області, працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки було проведено захід «Шляхами писемності та культури. Лінгвістична машина часу».

Читати далі.Книга – це одне з найдавніших і найвеличніших винаходів людства. Вона є носієм досвіду, знань, ідей та культури людства, які передаються з покоління в покоління. Історія книги – це подорож через час і віки, яка демонструє еволюцію людської думки, технологій і суспільства.
Як книга стала книгою та чому виник саме такий спосіб передачі інформації з’ясовували учні 4 – х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов в День слов’янської писемності та культури. Присутні відправилися в найдавніші часи і цивілізації, спостерігаючи зміни перших зразків книг, які датовані тисячоліттями до нашої ери.

Читати далі.