Кожна прочитана книга впливає на наші думки, переконання та поведінку. Читаючи роман або повість, ми, в захопленні від стрімкого сюжету та затишної атмосфери, іноді ототожнюємо себе з прочитаним або хочемо стати одним із книжкових персонажів. І, звісно, в залежності від настрою та обставин, ми обираємо для читацького побачення веселий комікс чи гостросюжетний детектив, романтичну новелу чи книгу у жанрі нон-фікшн.

Постер читацької акції "Я - книга!"

Сектор абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запрошує усіх, дорослих і малих, приєднатися до читацької акції «Я – книга!», яка стартує 24 березня і відкриває Тиждень дитячого читання. Щоб взяти участь в акції, візьми улюблену книгу, яка найбільше асоціюється з тобою, зроби креативне фото та приєднай його на дошку Padlet, додавши короткий відгук про книгу. А ще – неодмінно дізнавайся, що читають твої однолітки, став уподобайки та підтримуй нашу весняну читацьку акцію.

Читати далі.



Леся Воронина – сучасна українська дитяча письменниця, авторка дотепних детективних історій, перекладачка, журналістка, членкиня Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Користувачам бібліотеки вона добре знайома, як авторка пригодницьких повістей, які активно читають, переказують та радять іншим. Сьогодні дивовижні історії Лесі Ворониної очолюють різноманітні читацькі рейтинги та вивчаються у шкільній програмі.

Постер "Фантастичний світ творів Лесі Ворониної" із фото письменниці; учасники заходу - скріншот екрану, колаж

З нагоди ювілею авторки (21 березня) працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки підготували для юних читачів, допитливих фантазерів, пізнавальний захід «Фантастичний світ творів Лесі Ворониної. Таємний путівник читача». Учасниками низки заходів стали учні 5-6-х класів Херсонської гімназії №6, семикласники Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова та учні 6-В класу Херсонського НВК №56 Херсонської міської ради.

Читати далі.



З дитинства у кожного читача є свої улюблені літературні герої, які захоплюють, надихають, веселять, вчать головним цінностям, як треба товаришувати, чому важливо бути собою, як долати труднощі та досягати мети. Які ж основні цінності дитинства та чому важливо багато читати змалку, дізнавались учні 5-А класу Херсонського НВК №15 Херсонської міської ради під час бібліотечного заходу «Цінності дитинства. Майстерка від літературних героїв», проведеного працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Колаж: постер майстерки від літературних героїв "Цінності дитинства", учасники заходу, скріншот екрану Zoom

Читати далі.



Щороку березень у шевченківські дні приносить нам свято патріотичного слова. Пам’ятні для кожного українця дати 9 і 10 березня часто відлунюють дорогими серцю рядками: «Садок вишневий коло хати», «Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте», «Ну що б, здавалося, слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, Як їх почує!», «Борітеся! – Поборете. Нам Бог помагає», «Учітеся, брати мої! Думайте, читайте, І чужому научайтесь, − Свого не цурайтесь» та іншими.

І скільки б ми не читали поезій із «Кобзаря», скільки б не читали книг і не дивилися фільмів про біографію українського національного генія, щоразу ми відкривали і будемо відкривати для себе нові сенси у Шевченковому поетичному слові і нові вражаючі факти з його життєпису.

Шевченкіана Херсонщини: колаж із скріншотів, портрет Тараса Шевченка

Вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, читальна зала провела для учнів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради і Херсонського ліцею №52 «Перспектива» Херсонської міської ради серію заходів під назвою «Тарас Шевченко у фактах і цитатах. Бренд-автор шоу» і «Шевченкіана Херсонщини. Літературний комікс», під час яких учасники мали змогу зануритися у світ геніального українського поета та художника.

Читати далі.



Ось уже одинадцятий рік поспіль всі українці відзначають важливу дату – День Героїв Небесної Сотні, дякуючи учасникам Євромайдану за свободу та збережені цінності: честь, гідність, відвагу, єдність та європейський вектор розвитку. Вшановуючи пам’ять майданівців, які віддали своє життя за краще майбутнє України, співробітники відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів та сектору абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели цикл патріотичних заходів про Революцію Гідності 2013-2014 років.

Постер заходу та його учасники, колаж

Читати далі.



До Дня закоханих і Дня книгодарування бібліотекарі сектору абонемента і відділу обслуговування читачів-учнів 5-9-х класів організували для херсонських школярів свято книги і читання, провівши серію заходів, присвячених письменникам рідного краю. Учні 6-7-х класів Херсонського ліцею №6 та загальноосвітніх шкіл № 44 і № 21 Херсонської міської ради були запрошені на віртуальне книжкове побачення із херсонськими авторами та їхніми книгами.

Скріншот екрану: учасники онлайн-зустрічі та слайд "14 лютого - Міжнародний день дарування книг"

Читати далі.



У лютому в усьому світі відзначаються два свята, які тісно пов’язані з книгою і читанням. У першу середу місяця до нас приходить доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос, який заохочує молоде покоління до активного читання та обговорення прочитаного з родиною та друзями. 14 лютого – День дарування книг, який спонукає людей в усьому світі робити книжкові подарунки для близьких, але в першу чергу – для дітей.

Сектор абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки не стоїть осторонь цих книжкових дат і в цьому році дарує вам, дорогі читачів, радість від спілкування із українськими письменниками сучасності та їхніми творами. Пропонуємо вашій увазі медіарозробку «Голоси українських класиків. Література.fm». У ній ви дізнаєтеся про життя і творчість поетів і поеток, які, хоч і є нашими старшими сучасниками, але фактично вже стали класиками. А головне, – зможете почути їхні голоси, адже ми зібрали для вас аудіо- і відеозаписи із їхнім живим виконанням власних віршів.

Постер медіапроєкту.

Читати далі.