Сьогодні українська мова – форпост української незалежності та державності, маркер ідентичності, промовиста і гостра зброя проти ворога. Як і багато років тому українська мова проходить важкий шлях відродження і розвитку, тому популяризація, захист і впровадження її – найважливіше питання у виховані молодого покоління українців.
Для старшокласників міста Херсона: учнів 9-х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №44 , учнів 8-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова, учнів 7 хо класу Херсонського Таврійського ліцею та учнів 11-го класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №36, було проведено захід присвячений Міжнародному Дню рідної мови – “Я на сторожі коло їх поставлю слово». Мовний форпост.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Підліткам, Сектор абонемента
info


Їх назвали Небесною сотнею – українців, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. 20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам’ять Героїв Небесної Сотні. Працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки був проведений захід «Вони згори тримають небо. Урок-спомин», присвячений Дню Героїв Небесної Сотні.
Під час уроку школярі, учні 7-Б та 10-Б класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №36 Херсонської міської ради та учні 7-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради, дізнались основну хроніку 10-ти літньої давнини, переглянули світлини тих буремних подій, почули щемливі історії загиблих героїв.

Читати далі.19 лютого 1992 року постановою Верховної Ради України був затверджений один із чотирьох державних символів України – малий Державний герб – золотий тризуб на синьому щиті. Наш герб – це воля, слава і сила незламного народу.
З метою виховання шанобливого ставлення до національних цінностей та надбання свого народу, формування поваги до державних символів України та толерантного ставлення до національної символіки інших країн, для учнів 7-х класів Херсонського НВК № 56 Херсонської міської ради, співробітниками бібліотеки був проведений захід у форматі геральдики-туру Україною «Державні символи єднають».

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Сектор абонемента
info


Кохання – почуття, оспіване багатьма поетами і письменниками. Дивовижні історії багатьох стосунків надихають та зміцнюють віру в те, що закохані серця здолають всі перепони і будуть щасливі.
Запрошуємо вас, дорогі друзі, переглянути нашу книжкову виставку-чат та вирушити на романтичне побачення з книгою у цей святковий день.

Читати далі.День святого Валентина – неофіційне свято усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі, а запозичені традиції з середини 90-х років активно приживаються і в Україні. А ще, це гарний привід приділити увагу рідним, друзям і коханим, саме темі любові присвячена така велика кількість художньої літератури для дітей і для дорослих.
До «Літературної кав’ярні», створеної працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, завітали учні 5-х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №44 Херсонської міської ради, учні 6-А класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова Херсонської міської ради, восьмикласники Херсонської гімназії №14 Херсонської міської ради та учні 6 ХО класу Херсонського Таврійського ліцею Херсонської міської ради.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Сектор абонемента
info


Історії про українців по-справжньому вражають, захоплюють і вселяють гордість дорослим і юному поколінню. Сьогодні для учнів 6-А класу Херсонської гімназії №14 Херсонської міської ради співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки був проведений захід «Дивовижні українці. Патріотична розвідка».

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Сектор абонемента
info


Нам здається, що кожна людина обов’язково вміє читати, адже ми навчилися цьому в ранньому дитинстві і тепер, навіть, не помічаємо, як робимо це щодня. Для школярів читання є основною запорукою і вдалого навчання, і успішного розвитку особистості. До Всесвітнього дня читання вголос для учнів 5-7 класів Херсонської гімназії № 2 Херсонської міської ради, працівниками бібліотеки був проведений пізнавальний захід «Мрій! Читай! Досягай! Вежа книг для суперчитачів».

Читати далі.