Сьогодні, 1 травня, відбувся урочистий фінал Х відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест». Оголошення та святкове нагородження переможців і призерів пройшло дистанційно, у віртуальному просторі, об’єднуючи всіх учасників заходу та запрошених гостей на платформі Zoom.

Силует людини зліва, сфера по центру, металевий дракон справа, абстрактний візерунок фону, напис Десятий відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі ФантФест-2024 Урочиста церемонія нагородження Креативний інтелект проти штучного інтелекту, графіка

Співорганізатори конкурсу – Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.
Нагадаємо, що Конкурс має вже 10-літню історію, адже проводиться з 2014 року. На жаль, через повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну, його проведення було призупинене, але після деокупації Херсону, не зважаючи ні на що, Конкурс відновив свою роботу, і до розгляду журі були прийняті й ті твори, які надійшли на його адресу в 2022-2023 роках.
Цьогорічний конкурс має свої особливості, адже 2024 – ювілейний рік для нашої книгозбірні, якій виповнюється 100-ліття. Символічно, що саме цього року відновлено Конкурс, який, у свою чергу відзначає важливу віху в своїй історії. Х ювілейний «ФантФест» засвідчує, що Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки та наші юні читачі з надією дивляться у майбутнє. Тому в цьогорічний конкурс включена окрема актуальна номінація – «Фантастичне майбутнє України».

На розгляд журі були представлені 88 творчих робіт від 86 авторів-початківців. Твори в жанрі фентезі та фантастики були подані учасниками у формах: казка, оповідання, новела, уривок (глава) з повісті чи роману.

Вже традиційно у конкурсі взяли участь автори-початківці з 18 областей, із багатьох міст, селищ і сіл України: із Києва, Білої Церкви, Ужгорода (Закарпатська обл.), Сум, Кременчука, Пирятина (Полтавська обл.), Одеси, Запоріжжя, Бердянська, Дніпра і Кривого Рогу, Харкова, Житомира, Тернополя і Кременця, Черкас, Умані і Сміли (Черкаська обл.), Львова, Рівного та Хмельницького, із Волинської, Миколаївської, Кіровоградської, Вінницької, Івано-Франківської областей. Наша область представлена учасниками із міста Херсона, Генічеського, Скадовського та Херсонського районів.

Під час святкової церемонії нагородження, проведеної онлайн, були оголошені імена переможців Х відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”:

у категорії учасників 11-12 років

І місцеПриступа Анастасія, м. Запоріжжя, Науковий ліцей Хортицької національної академії, «Пролісок надії серед попелу останньої війни»;
ІІ місцеАгачева Анна, м. Херсон, ЗЗСО №44, ЛС «Контур» ХОБД імені Дніпрової Чайки, «Еліксир сили і здоров’я»; Католик Роман, с. Зимне, Володимирський р-н, Волинська обл., добірка оповідань;
ІІІ місцеВовкула Поліна, м. Софіївська Борщагівка, Бучанський р-н, Київська обл., ОЗО “Софіївсько-Борщагівський ліцей”, «Як дівчина бродницею стала»

у категорії учасників 13-15 років

І місцеРашевська Олександра, с. Сенча Миргородський р-н, Полтавська обл., Сенчанська ЗОШ І-ІІІ ст., «Господар дому»; Співак Марічка, м. Житомир, ліцей № 4, «Аколада Вогнедари»;
ІІ місцеКравцова Єкатерина, м.Сміла, Черкаська обл., Смілянська ЗОШ I-III ступенів №10, «Примара рівнодення»;
ІІІ місцеКухарук Вікторія, Херсонська обл., Брилівський ліцей Виноградівської сільської ради, «Казка про доброго монстра»; Савчук Софія, м. Херсон, ХТЛМ ЛС «Ліра», «Коли сніг посміхається», «Дбайте про свої острови»

у категорії учасників 16-21 рік

І місцеМалиновська Ольга, м. Київ, ЗЗСО № 225, «Дракони – ковалі сонця»;
ІІ місцеКуц Світлана, м. Тернопіль, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, «Стефані. Історія одного бога» (уривок з роману);
ІІІ місцеДехтяр Анастасія, м. Запоріжжя, Запорізький національний університет, «Якщо боги існують, то вони сліпі»; Юдіна Марія, м. Херсон, ШГП, ЛС «Контур» ХОБД імені Дніпрової Чайки, «Кассіопея»

Дипломами у окремих номінаціях відзначені:
у номінації «Фантастичне майбутнє України»
Шмігельська Кароліна – м. Рава-Руська, Львівська обл., ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, «І зійде врешті українське сонце».
у номінації «За оригінальність історії»
Ольга Літвін – Херсонський Таврійський ліцей Херсонської міської ради, вихованка зразкової літературної студії “Ліра”, оповідання “Скаменіле павутиння”

Окрім «суддівства» журі, відбувалося ще й голосування за кращий, на думку читачів, конкурсний твір на сайті Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки.

Тож переможцями у номінації «Приз читацьких симпатій» стали:
11-12 років – Бернацька Вероніка – м. Херсон, ТЛМ, ЛС «Ліра», «Батьківщина фей»
13-15 років – Ткачук Софія – Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка, «У зачарованому світі»
16-21 рік – Ващенко Анастасія – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, «Пробудження»

Церемонію нагородження переможців Х відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики і фентезі «ФантФест-2024» організував і провів творчий колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Усі події відбувалися із дотриманням вимог воєнного стану.

Журі конкурсу «ФантФест» 2024 року

колаж: фото Еліни Заржицької, Дари Корній, Анатолія Марущака, Юлії Чернієнко, Наталі Кацарської, членів журі конкурсу, оброблені з допомогою штучного інтелекту, у правому верхньому кутку малюнок усміхненого робота і логотип Вікіпедії

Журі конкурсу “очима” ШІ (штучного інтелекту).

  • Замойська Мирослава Іванівна (Дара Корній) – українська письменниця-прозаїк, лавреатка премії  «Коронація слова» та літературної премії імені Лесі Українки, голова журі;
  • Марущак Анатолій Петрович – журналіст і письменник, заслужений журналіст України;
  • Заржицька Еліна Іванівна – українська письменниця, журналістка, громадська діячка; 
  • Чернієнко Юлія Миколаївна – письменниця, лавреатка міжнародного літературного конкурсу «Гранослов»;
  • Кацарська Наталія Юріївна – завідувачка сектору абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, секретар журі.

***

До уваги переможців та номінантів! Дипломи Конкурсу у електронному форматі можна отримати за цим покликанням:

https://cutt.ly/KeqPiqBp

Більше подробиць – у блозі новин.14 квітня 2024 року завершилося приймання творчих робіт на Х Відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”.

Організатори і журі Конкурсу запрошують вас знайомитись із творами цьогорічних учасників і визначати володаря Призу читацьких симпатій!

Кімната для голосування відчинена о 9.00 16 квітня, голоси читачів приймаються до 28 квітня (до опівночі).Стартує Х відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест». Запрошуються  до участі літературно обдаровані фантазери і мрійники віком від 11 до 21 року, які знаходяться як в Україні, так і за її межами!

Конкурс має 10-літню історію – проводиться  з 2014 року. На жаль, через повномасштабне вторгнення у 2022-2023 роках його роботу було призупинено.

Раді повідомити вам, що у 2024 році – в ювілейний рік, коли нашій книгозбірні  виповнюється 100 років, ми відновлюємо роботу Конкурсу, адже з надією дивимося у майбутнє.

Змагання триватиме у трьох вікових категоріях, у кожній з яких визначаються переможці (І-ІІІ місце):

  • учасники у віці 11-12 років;
  • підлітки віком 13-15 років;
  • молодь від 16 до 21 року.

Гран-прі Конкурсу присуджується учасникові, чий твір авторитетне журі визнає найкращим – незалежно від віку автора.

Читачі також візьмуть участь у визначенні кращого, на їхню спільну думку, твору Конкурсу шляхом голосування на сайті бібліотеки імені Дніпрової Чайки. Твір отримає нагороду «Приз читацьких симпатій».

У цьогорічний конкурс включено окрему актуальну номінацію – «Фантастичне майбутнє України».

Організатори «ФантФесту» – Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

 Журі Конкурсу незмінно очолює відома авторка українського фентезі, «Золота письменниця України» Дара Корній.

Роботи приймаються у таких жанрах: фантастичні й фентезійні оповідання, казки, новели, комікси, фрагменти романів і повістей.

Обсяг творчої роботи – до 8 сторінок друкованого тексту.

Більш детально познайомитись з умовами можна у Положенні про проведення Конкурсу.

Твори приймаються до 14 квітня 2024 року на електронну адресу Конкурсу – fantfest.ks@gmail.com.

До уваги координаторів Конкурсу в бібліотеках Херсонській області – також наказ Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА про його проведення у 2024 році.

Із творами-переможцями минулих конкурсів можна ознайомитись у електронних збірках, розміщених у нашій веб-бібліотечці на Calameo.

Натхнення та перемог усім учасникам!Шановні друзі – постійні й нові учасники літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі! Конкурс “ФантФест” 2022, на жаль, не був завершений. Тому організатори Конкурсу 2024 року ухвалили рішення запросити авторів творчих робіт, поданих у 2022 році, до участі в цьогорічному творчому змаганні. Оцінюватись роботи будуть з урахуванням віку авторів на момент їх написання.

Натхнення і успіхів вам у творчості.

Все буде Україна!

vbpi


Сьогодні стартує ІХ відкритий літературний конкурс творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест”. Організатори Конкурсу запрошують до участі літературно обдарованих фантазерів і мрійників віком від 12 до 21 року з усієї України!

Змагання проходить у трьох вікових категоріях, у кожній з яких визначаються переможці (І-ІІІ місце), а Гран-прі присуджується учасникові, чий твір авторитетне журі визнає найкращим – незалежно від віку учасника. Читачі також беруть участь у визначенні кращого, на їхню спільну думку, твору Конкурсу – той із авторів, за чий твір буде віддано найбільшу кількість голосів на сайті бібліотеки імені Дніпрової Чайки, отримує “Приз читацьких симпатій”.

Організатори “ФантФесту” – Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації і бібліотека імені Дніпрової Чайки. Журі Конкурсу незмінно очолює відома авторка українського фентезі, “Золота письменниця України” Дара Корній.

Знайомтесь із Положенням про проведення Конкурсу, пишіть свої фантастичні й фентезійні оповідання, казки, новели, повісті, а може – й романи! Обсяг творчої роботи, за умовами, не повинен перевищувати 8 сторінок друкованого тексту, тож можна присилати й уривки із романів та повістей – найбільш вдалу, на вашу думку, частину (главу).

До кінця березня 2022 року твори приймаються на електронну адресу Конкурсу – fantfest.ks@gmail.com .

До уваги координаторів Конкурсу в бібліотеках Херсонській області – також наказ Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА про його проведення у 2022 році.

Із творами-переможцями минулих конкурсів можна ознайомитись у електронних збірках, розміщених у нашій веб-бібліотечці на Calameo.

Натхнення усім учасникам!

vbpi


Імена переможців VIII відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі “ФантФест” оголошені сьогодні під час святкової церемонії нагородження, проведеної онлайн, яка транслювалась із Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та із віртуальних світів, створених переможцями цьогорічного конкурсу у своїх творах.

Отож, вітаємо усіх переможців конкурсу та юних авторів, чиї твори відзначені журі у окремих номінаціях:

  • у категорії учасників 12-14 років:

І місце – Тендітна Поліна, м. Лиман, Донецька область, Лиманівська ЗОШ; – «Нове місце для дракона»

ІІ місце – Федорова Софія, м. Хмільник, Вінницька область, ЗЗСО № 3; – “Останнє відлуння”

ІІІ місце – Завгородній Іван, м. Херсон, літературна студія «Контур» бібліотеки ім. Дніпрової Чайки; – «Пригоди дубового листочка, або Життя триває»

Читати далі
Мітки:
Опубліковано в рубриці "ФантФест", Конкурси, Новини
vbpi


23 квітня о 14.00, у Всесвітній день книги та авторського права, у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбудеться святковий фінал та церемонія нагородження переможців і номінантів VIII відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест».

У 2021 році конкурс відбувся вже восьмий раз, а його організаторами виступили Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА та обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

Ідея проведення конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі виникла під час Міжнародного конгресу фантастів «Загублений світ». Він проходив у Херсоні у січні 2013 року, і організаторами конгресу для проведення прес-конференції та «круглого столу» було обрано обласну дитячу бібліотеку. Саме тоді, з метою популяризації творів відомих фантастів і підтримки юних авторів, було запропоновано започаткувати конкурсний проект, який отримав назву «ФантФест».
З того часу конкурс відбувається щорічно, і умови творчого змагання залишаються практично незмінними: переможці визначаються у трьох вікових категоріях.

Авторитетне журі очолює «Золотий автор України», переможець Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», лауреат літературної премії імені Лесі Українки Дара Корній.
Читачі також беруть участь у визначенні кращого, на їхню спільну думку, твору Конкурсу – той із авторів, чий твір отримує найбільшу кількість голосів на нашому сайті, здобуває «Приз читацьких симпатій».
Цього року на розгляд журі надійшли твори із 14 областей України і з усіх районів Херсонщини.

Усі учасники конкурсу та всі бажаючі могли долучитися до урочистої церемонії онлайн. До вашої уваги – відеозапис трансляції:

Приєднуйтесь!

Мітки:
Опубліковано в рубриці "ФантФест", Анонси, Конкурси
vbpi