Книга – це не тільки розповсюджувач мудрості, знань та інформації, це джерело натхнення, це основа суспільства, що відображає його еволюцію, ідеали, життя і прагнення. Через історію книги можна простежити шлях розвитку людства, його культурний, науковий та моральний прогрес. Книга – свідок часу, яка зберігає досвід поколінь, формує основу майбутнього.

Постер заходу онлайн та його учасники в Zoom, - колаж

Зазирнути у глибину минулого та здійснити перші кроки від наскельних малюнків до рукописів та друкарства спробували учні 4-В класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов опліч з бібліотекарями Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі.



Знайомство з книгою – це завжди захоплююча подія. Але важливо також розуміти, як вона виникла, про що розповідає, яку інформацію може нести.
Учні 1-4-х класів Херсонської гімназії №16 мандрували по історії книги, першого серед медіа носія інформації, разом із компетентними навігаторами, в ролі яких виступили фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Слайд з малюнками - історія засобів передачі інформації, скрін екрану

Читати далі.



Чат-боти на основі ШІ стають все більш популярними в сучасному освітньому середовищі через свою здатність забезпечувати індивідуальну, доступну та ефективну підтримку у навчанні. Як же працювати з чат-ботами, як формувати запити, як дотримуватись правил академічної доброчесності? Відповіді на усі ці важливі запитання з‘ясували сьогодні з учнями 10-го класу Часовоярського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №17 Часовоярської міської ради Донецької області під час тематичного тренінгу “Чат-боти на основі ШІ.”

Читати далі.



Триває навчання шкільних бібліотекарів ЗЗСО Херсонської міської ради “Медіаінформаційна культура шкільного бібліотекаря” за участю провідних спеціалістів Херсонської ОБД імені Дніпрової Чайки. Тема сьогоднішнього тренінгу – «Вправи для вироблення навичок медіаграмотності у дітей молодшого шкільного віку». Адже саме шкільний бібліотекар через книгу та читання може не лише навчити дітей шукати та перевіряти інформацію, створювати медіа тексти, а й переживати реалії сьогодення за допомогою нової сучасної української дитячої літератури.

Про завдання тренінгу та деталі щодо його проведення читайте у блозі “Шкільні бібліотеки Херсона”.



Сьогодні відбулося підсумкове заняття для учнів 9-11-х класів Херсонської гімназії №6 Херсонської міської ради за курсом “Школа медіаграмотності для підлітків.” Упродовж 5 занять автор курсу, сертифікований медіатренер Ірина Срібна навчала учнів базовим поняттям з медіаграмотності, розвивала навички критичного мислення, тренувала уміння аналізувати фото і відео- контент, текстові повідомлення, плакати та багато іншого.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Бібліотечні медіауроки
info


Знання з медіаінформаційної грамотності стають особливо важливими для молоді, адже вони допомагають розвивати критичне мислення, вміння аналізувати та оцінювати різні джерела інформації, захищати себе від онлайн-ризиків та маніпуляцій, а також ефективно та безпечно використовувати інформаційно-комунікаційні технології.
Саме тому все більше шкіл долучають учнів старшої школи до навчання за базовим курсом “Школа медіаграмотності для підлітків”, який організовує Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

Цього разу слухачами і учасниками курсу стали учні 9-х,10-х і 11-х класів Херсонської гімназії №6 Херсонської міської ради.

Читати далі.



Вміння аналізувати “медіастрави сьогодення” є надважливим в умовах глобального перенасичення інфопростору. І хто ж як не молодь потрапляє під цей вплив найбільше. Розвиток навичок медіаграмотності не лише забезпечує безпеку в Інтернеті, але й сприяє розвитку інтелектуальних, емоційних та соціальних навичок, які стають все більш важливими в глобалізованому і цифровому світі. Тож чергове заняття у школі медіаграмотності для підлітків пройшло у форматі воркшопу під гаслом “Довіряй, але перевіряй!”
Упродовж заняття учасники курсу – учні 10 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов спільно з тренером медіашколи Іриною Срібною, навчались декодувати постери, плакати, відеосюжети та грали в інтерактивні ігри на тему медіаграмотності.

Читати далі.