25 та 26 червня 2024 року Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки проводить онлайн ХІІ Міжрегіональний ярмарок інноваційних ідей «БібліоКре@тив-2024», у якому беруть участь працівники бібліотек для дітей Миколаївської, Одеської, Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Подія відбувається в рамках відзначення 100-річчя від створення Бібліотеки.

Банер Ярмарку бібліотечних інноваційних ідей

Сьогодні відбулось офіційне відкриття Ярмарку. З вітальним словом до учасників професійного форуму звернулись Володимир Клюцевський, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради та Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, заслужений працівник культури України, кандидат культурології. Почесні гості відзначили важливу роль дитячих бібліотек у промоції дитячої книги, створенні національного культурного простору для сучасної дитини, у підтримці ментального здоров’я українських дітей в умовах війни та побажали учасникам «БібліоКре@тиву» плідної роботи.

Скріншот конференції Zoom - учасники та почесні гості Ярмарку бібліотечних інновацій

Спеціальна тема «БібліоКре@тиву-2024» – «Кольори твоєї сили: палітра ментального здоров’я», а до програми заходу включені також компоненти професійного навчання для працівників дитячих бібліотек відповідної тематики. Тож пленарну частину заходу відкрив виступ Ольги Купріян, письменниці, оглядачки дитячої літератури, методистки лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук», редакторки проєкту підтримки дитячого читання «БараБука» на тему “Як заохотити дітей до читання та підтримати психоемоційний стан дитини за допомогою книжки”.

Бібліотеки-постійні учасниці Ярмарку обмінялись власним досвідом надання бібліотечних послуг в умовах війни, практиками соціально-психологічної підтримки дітей-користувачів.

Центральною подією заходу став «Ідеятон». В ході його першої сесії свої ярмаркові інновації презентували бібліотеки для дітей Миколаївської та Донецької областей і Централізована бібліотечна система для дітей м. Ізмаїл (Одеська область). Кожна бібліотека-учасниця підготувала «на продаж» оригінальні ідеї, які безперечно зацікавили інших учасників заходу. «Плата» за вподобану ідею – це зобов’язання втілити її у життя на власних теренах. Такі новації – справжня знахідка для творчого бібліотекаря. Практика попередніх ярмарків доводить, що «придбані» інновації будуть не лише з успіхом впроваджені, а й набудуть нових барв в ході реалізації на новому ґрунті, працюючи на головне завдання бібліотек, що обслуговують дітей – на залучення малят та школярів до читання, перетворення книгозбірень у сучасні хаби інтелектуального й духовного розвитку дітей та підлітків, збереження їх ментального здоров’я, осередки просування сучасної української дитячої книги.

Завтра Ярмарок інноваційних ідей продовжить свою роботу, тож запрошуємо усіх зацікавлених знайомитись з репортажами із відновленого після дворічної перерви форуму дитячих бібліотекарів-новаторів, які публікуватимемо у блозі “БібліоКре@тиву”.Дорогі читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, учасники акції «У кожного свої зірки», ви – НЕЙМОВІРНІ, НЕПЕРЕВЕРШЕНІ та НАЙКРАЩІ!
Ось і настав час підбити підсумки конкурсу малюнків до 100-літнього ювілею бібліотеки, що стартував 1 лютого в день народження нашої книгозбірні. Ми щиро вдячні всім вам за ваші вітання, кожна ваша робота – це витвір мистецтва.
За умовами конкурсу всі надіслані вітальні листівки були розміщені на онлайн ресурсі Padlet, де кожен бажаючий до 29 березня мав можливість підтримати своїми «вподобайками» здібних, обдарованих і талановитих дітей, які взяли участь у акції.


Читати далі.

Опубліковано в рубриці Конкурси, Новини, ХОБД - 100
info


Любий читачу!
Цього року Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки відзначає свій ювілейний день народження – їй виповнилося 100 років.
Із такої нагоди 1 лютого стартувала святкова акція «У кожного свої зірки» у форматі дошки привітань – конкурсу малюнків до 100-літнього ювілею бібліотеки, під час якої ви привітали свою улюблену бібліотеку з днем народженням, створивши свою «Вітальну листівку».
Всі вони розміщені на онлайн ресурсі Padlet, де кожен бажаючий до 29 березня зможе підтримати своїми «вподобайками» здібних, обдарованих і талановитих дітей, які взяли участь у акції.

Конкурс проводився дистанційно з використанням сучасних інформаційно-комунікативних технологій і ресурсів, роботи приймалися у вигляді малюнку з 1 лютого по 22 березня 2024 року.
Підбиття підсумків відбудеться 1 квітня – у Всесвітній день сміху, під час зум-вечірки «У кожного свої зірки».Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки 100 років. У межах людського життя – це ціла вічність, сповнена великих поривань і звершень, плідної праці, напружених, але радісних буднів. У межах історії – це вік поважний і солідний, який дає підстави говорити про гідний щонайвищої оцінки досвід, але водночас – це вік ще зовсім юний, сприятливий для впевненого кроку вперед, стрімкого лету до нових перемог! Ми щиро вітаємо нашу книгозбірню з ювілеєм. Бажаємо нових звершень, стрімких злетів, блискавичних перемог і щасливого майбутнього. До вашої уваги презентуємо ювілейне видання «100 років незламності: працюємо заради дітей».Сьогодні там, де кожна книга – це не просто слова на папері, а історія поколінь, віддзеркалення суспільства, джерело та простір невичерпного натхнення дитини – СВЯТО. 1 лютого 2024 року одна з найстаріших спеціалізованих бібліотек для дітей в Україні, справжнє культурне серце нашого міста та області, інтелектуальний оазис народження ідей та інновацій – Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки святкує великий ювілей – 100 років з дня заснування.
За своє столітнє існування бібліотека пройшла шлях поступового розвитку, пережила безліч історичних подій та культурних змін, пристосовуючись до реформ у суспільстві та новітніх технологій і стала одним з лідерів у бібліотечній галузі, яскравим та помітним закладом-феноменом в Україні.
Головну дитячу книгозбірню Херсонщини з Днем народження завжди тепло вітали читачі різних поколінь, колеги, друзі, письменники та гості і нинішнє свято не стало винятком, навіть в умовах воєнного стану.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, ХОБД - 100
info


Любий читачу! Сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки відзначає свій день народження – їй виповнюється 100 років.
Із такої нагоди стартує святкова акція «У кожного свої зірки» у форматі дошки привітань – конкурсу малюнків до 100-літнього ювілею бібліотеки. Ти можеш привітати свою улюблену бібліотеку з днем народженням створивши свою «Вітальну листівку з ювілеєм».

Читати далі.