Заключною подією в програмі Відкритих уроків читання 2024 до Всеукраїнського дня бібліотек стала зустріч в англомовному клубі English Speaking Practice. Навіть якщо ми не можемо зараз збиратися в нашій бібліотеці в Херсоні, ми продовжуємо робити це онлайн. Цього року гостем English Speaking Practice став громадянин Сполучених Штатів Америки, колишній волонтер Корпусу Миру, ротарієць та просто чудова людина Джеффрі Дерон Глен (Geoffrey Deron Glen), який переїхав до України відразу після повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. Одним із цікавих фактів про нього є те, що він допомагає людям і робить усе, щоб підтримати українців, незважаючи ні на що, керуючись девізом ротаріанців Service above self (“Служіння понад себе”).

Учасники зустрічі онлайн та ілюстративні зображення за темою зустрічі

Читати далі – англійською мовою.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



З початком повномасштабної війни в Україні утворилися дві спільноти: ті, хто захищає нашу країну від ворога, і ті, хто допомагає першим робити це максимально успішно. Благодійні організації, фонди, волонтери та прості громадяни об’єднуються разом, щоб кожного дня робити свій внесок у перемогу.

Саме тому сьогодні, у Всеукраїнський день бібліотек, Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки включила до числа головних бібліотечних орієнтирів волонтерство та організувала зустріч-воркшоп для зацікавлених 11-класників Херсонської загальноосвітньої школи №36 із представницями Благодійного фонду Сергія Притули Анною Корж та Олександрою Вазіановою.

Анна Корж та Олександра Вазіанова
Екран Zoom та учасники воркшопу

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



Відкритий урок читання з письменницею Марусею Щербиною продовжив серію зустрічей читачів Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки з відомими людьми нашого краю та України.

Гостя заходу, Маруся Щербина — письменниця та книжкова блогерка, фіналістка літературних конкурсів, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія», авторка книг «Небилички від Марічки» (2020), «Усі під підозрою» (2022), «Піратські історії» (2023), «Яра» (2024).

Активними учасниками Відкритого уроку читання стали учні 4-6 класів Херсонського ліцею №27 Херсонської міської ради та учні Херсонського ліцею № 52 і Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова.

Зустріч онлайн з Марусею Щербиною - скріншот Zoom

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



В ювілейний рік, рік стійкості і незламності, Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки, як завше, продовжує дивувати, вражати та робити приємні сюрпризи своїм користувачам. Навіть професійне свято, Всеукраїнський день бібліотек, є і святом шанувальників дитячої книги теж. А дитяча книга – це завжди певна загадка, якийсь сюрприз! П’ятнадцять років поспіль, саме в цей день, традиційно книгозбірня збирає своїх читачів на Відкриті уроки читання, де гостями стають відомі, успішні люди різних професій та письменники зокрема, котрі розповідають про те, як книга та читання допомагають їм досягти успіху в житті.

На одну із таких зустрічей, організовану для найменших читайликів, завітав один чарівник, яка знає майже все. А саме: чи може бабуся Вужа Ониська оголосити негідникам війну? Кого беруть у космонавти? Які бувають привиди та як стати справжньою принцесою? А ще, яку велику витримку і силу духу мають незламні пухнастики, котрі теж, як люди, страждають зараз від навали ворога?

Зустріч з Сашком Дерманським - скріншот екрану Zoom

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



Привернути увагу дітей до читання, надихнути їх на літературні відкриття та надати можливість поспілкуватися з відомими особистостями, успішними й талановитими людьми — мета Відкритих уроків читання. Адже такі зустрічі з письменниками, людьми, що досягли успіху у різних сферах діяльності, стають джерелом мотивації для юних читачів, формуючи у кожного бажання розвиватися та пізнавати світ через книги.

На такий Відкритий урок читання фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросили учнів 3-4 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов та учнів Херсонського навчально-виховного комплексу №56, організувавши зустріч із відомим українським письменником-земляком Василем Загороднюком.

Скріншот екрану ZOOM - зустріч з Василем Загороднюком

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



Бібліотеку здавна називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

І хоч сучасні бібліотеки зі звичайних сховищ книг давно вже стали інформаційними центрами, багатофункціональними відкритими майданчиками з різноманітними послугами, одна з головних місій книги – лікувати душі людей, є незмінною. А бібліотерапія – «лікування книгою» – надзвичайно актуальна в наш час. 

Скріншот Zoom - зустріч онлайн з Юлією Чернієнко

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



На онлайн-зустріч із молодою херсонською письменницею Альоною Мовчан, що відбулась за програмою Відкритих уроків читання, фахівці книгозбірні запросили учнів 7 класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 11. Авторка розповідала про свій творчий шлях та відновлення діяльності літературного клубу «Поетична шафа», який активно працював до повномасштабного вторгнення рф і був творчим майданчиком для зустрічей та спілкування молодих і добре відомих письменників, поетів, бардів Херсонщини.

Постер зустрічі з Альоною Мовчан, скрін екрану Zoom

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.



30 вересня, з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки традиційно проводить Відкриті уроки читання – як щорічну обласну акцію. У 2024 році акція присвячення 100-літтю Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Світоглядний майстер-клас «Як спілкуватися з військовими й ветеранами» від військовослужбовця Збройних сил України, амбасадора України на міжнародних майданчиках Олександра Баталова відкрив програму Відкритих уроків. Адже сьогодні українське суспільство разом, у взаємодії цивільні–ветерани, вибудовує культуру і правила спілкування. І в цьому велика роль самих військових, які розповідають про свої почуття, діляться своїми переживаннями та тим, як їм відгукуються слова й дії цивільних людей довкола.

Скріншот екрану Zoom - учасники зустрічі

Читати далі.

Про усі заходи акції читайте також у Facebook.