От і завершилося фахове навчання працівників шкільних бібліотек м. Херсон за тренінговим курсом “Медіаінформаційна культура шкільного бібліотекаря”, організоване управлінням освіти Херсонської міської ради, КУ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.
Підсумкове залікове заняття відбулося у форматі захисту-презентації творчих робіт (власних інтерактивних розробок до бібліотечних заходів та занять з медіаінформаційної грамотності), під час якої кожен бібліотекар презентував свої напрацювання та ділився досвідом використання освоєних платформ, впровадження розглянутих в ході навчання тем.

Читати далі.

Мітки:
Опубліковано в рубриці Бібліотекарям
info


28 березня відбувся обласний онлайн-семінар «Сучасна бібліотека – простір для освітніх можливостей», організований КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради для працівників бібліотек закладів освіти Херсонської області.

Читати далі.Медіаінформаційна культура шкільного бібліотекаря є важливою складовою сучасної освітньої системи. Шкільний бібліотекар, як мультиплікатор медіаосвіти, відіграє важливу роль у формуванні медіаграмотності читачів. Використання штучного інтелекту (ШІ) для створення зображень стає новим інструментом у роботі бібліотекаря, який дозволяє розширювати можливості візуального навчання та пізнання.
Тож, під час чергового заняття за курсом “Медіаінформаційна культура шкільного бібліотекаря” дослідили з бібліотекарями ЗЗСО Херсонської міської ради можливості використання ШІ для створення зображень і презентацій.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Бібліотекарям
info


5 березня працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки долучились до онлайн-семінару «Сучасні виклики інформаційної епохи: роль бібліотек у вихованні медійно-інформаційної грамотності дітей», організованого Миколаївською обласною бібліотекою для дітей імені В.О.Лягіна.
З вітальним словом до учасників онлайн-семінару звернулася Жайворонок Тетяна Анатоліївна, директор бібліотеки імені В.О.Лягіна, заслужений працівник культури України. Вона наголосила на важливості медіаосвіти для кожного громадянина в цілому і зробила коротку ретроспективу медіаосвітніх проєктів бібліотеки.
Фахівців Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки було залучено до семінару, оскільки вони є сертифікованими медіатренерами та співавторами посібників з медіаграмотності і систематично проводять просвітницьку роботу в напрямку медіаінформаційної грамотності як серед дітей, так і серед дорослих Херсонської області і України в цілому.

Читати далі.

Мітки:
Опубліковано в рубриці Бібліотекарям
info


Чат-боти на основі ШІ стають все більш популярними в сучасному освітньому середовищі через свою здатність забезпечувати індивідуальну, доступну та ефективну підтримку у навчанні. Як же працювати з чат-ботами, як формувати запити, як дотримуватись правил академічної доброчесності? Відповіді на усі ці важливі запитання з‘ясували сьогодні з учнями 10-го класу Часовоярського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №17 Часовоярської міської ради Донецької області під час тематичного тренінгу “Чат-боти на основі ШІ.”

Читати далі.21-22 лютого, в рамках курсів підвищення кваліфікації працівників бібліотек закладів освіти нашої області, Херсонська академія неперервної освіти та Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки організували онлайн навчально-тренінгову програму “Шкільна бібліотека на підтримку розвитку читання та медіаграмотності здобувачів освіти”.
Перший день навчання бібліотекарі присвятили національній Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія”, насамперед – ролі і завданням шкільних бібліотек в її реалізації, ознайомленню з практиками заохочення дітей різних вікових груп до читання.

Читати далі.Сучасні фахівці бібліотечної галузі завжди готові до змін та інновацій. У цьому незворотньому шляху високотехнологічного розвитку можна виокремити риси, які допомагають їм бути затребуваними спеціалістами та відповідати вимогам сучасних читачів – це мобільність, адаптивність, відкритість, креативність, експериментаторська натура, вміння аналізувати та прогнозувати. У цьому контексті актуальним постає питання використання бібліотекарями програм на основі ШІ у своїй діяльності та донесення знань про ШІ до своїх користувачів.
Тож сьогодні під час чергового тематичного заняття, організованого Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки для шкільних бібліотекарів ЗЗСО Херсонської міської ради в рамках тренінгового курсу “Медіаінформаційна культура шкільного бібліотекаря”, розглянули тему “Штучний Інтелект (ШІ) – основні поняття та можливості використання в бібліотечній роботі.”

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Бібліотекарям
info