Сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки вітає з днем народження ще одного чудового автора дитячої літератури – Тетяну Стус (Щербаченко).
Пропонуємо вашій увазі віртуальну книжкову виставку-мікс, на якій представлені найпопулярніші твори авторки. Перейшовши за активними посиланнями біля кожної книги ви матимете змогу прочитати або прослухати її.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Письменники
info


Сьогодні, 17 лютого, у великій українській письменницькій родині свято – день народження молодої, але вже досвідченої авторки книжок для дітей та підлітків, дослідниці “дитячої літератури” – Оксани Лущевської.
Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала віртуальну книжкову виставку-знайомство, на якій представлені дитячі твори Оксани Лущевської, деякі з яких вже зараз включені до шкільної програми НУШ.

Читати далі.

info


В день святого Валентина та в Міжнародний день дарування книг Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки подарувала своїм читачам зустріч із українською письменницею Тетяною Стрижевською та її книгами. Захід відбувався в рамках проєкту «Зустрічі без прощань» і присвячений 100-річчю з дня народження книгозбірні.
Письменниця Тетяна Стрижевська розпочинала свою письменницьку біографію із «дорослої» літератури, але останнім часом у своїх творах розкриває внутрішній світ та проблеми підлітків.
Тому невипадково захід мав назву «Втаємничена у світ підлітків», книжковий джампінг із Тетяною Заржевською. Учасниками заходу стали дев’ятикласники Херсонської ЗЗСО №50 імені Романа Набєгова та Херсонської спеціалізованої школи №52.

Читати далі.1 лютого Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки святкує 100-річний ювілей і приготувала подарунок для юних читачів – зустріч із «золотою» письменницею України – Дарою Корній. Захід з незвичайною назвою відбувся в рамках проєкту «Зустрічі без прощань» – «Повелителька духів у рік Дракона», астрологічний прогноз для Дари Корній.
На святкову онлайн – зустріч із «золотою авторкою» України завітали учні, бібліотекарі та вчителі трьох шкіл м. Херсона – НВК №15, гімназії №16 та ЗОШ №55.

Читати далі.1 лютого Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки відзначає свій 100-річний ювілей. З-поміж усіх свят завжди по-особливому виділяються ті, що об’єднують у собі вагомі відрізки часу та життя тисяч людей, котрі так чи інакше причетні до ювілейної дати.
І зараз ми, як ніколи, відчуваємо, що світ, у якому живемо, може бути мінливим та крихким. Тому дата у ціле століття – це велике досягнення, праця та наполегливість не одного покоління людей, що віддані бібліотечній справі. Адже саме їхня завзята робота допомогла зробити нашу книгозбірню гостинним та інклюзивним простором для всіх користувачів.
Аби зробити цей рік по-особливому яскравим та пам’ятним, саме сьогодні розпочинаємо урочистості з нагоди святкування та започатковуємо новий веб-проєкт “На гостини до письменника: ювілей в бібліотеці”.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Письменники
info


Українська дитяча література – це невід’ємна частина культурного доробку нашої країни. Вона не лише навчає та розважає, вона формує моральні цінності, розвиває творчість та критичне мислення маленьких читачів. Блискучим прикладом, «королем та українським тореадором» нашої літератури є патріотичний, позитивний, доброзичливий та найпопулярніший у світі дитячих письменників – Всеволод Нестайко.
Голосний та чарівний дзвінок його «лісової школи» погукав учнів 3–4-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 на особливі уроки та познайомив присутніх з її казковими, лісовими наставниками.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Новини, Письменники
info


Наша Україна, з багатовіковою історією та глибоким культурним корінням, завжди пишалася своєю багатою спадщиною в галузі літератури. Талановиті українські письменники минулих століть внесли вагомий вклад не лише в українську літератури, а й у світову і стали невід’ємною частиною культурного багатства. Яскравим прикладом цього є український дитячий письменник Всеволод Нестайко.
Дізнатися більше про його кумедні, казкові твори, які мають своєрідний стиль і глибокий гумор та завше приваблюють до себе увагу читачів різного віку, виявили бажання учні 3–х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44, а Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки, «намалювавши» творчий портрет, розкрила секрети дитячих років та творчого шляху цього автора.

Читати далі.