Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії. З 16 по 24 березня в Україні триває перший Національний тиждень читання поезії. Він проводиться за ініціативи Українського інституту книги з метою привернути особливу увагу до поезії авторів та авторок, які приєдналися до лав українського війська.
Пропонуємо до вашої уваги віртуальну книжкову виставку «Рими до слова війна: букет поезій», присвячену силі римованого рядка, адже наша поезія – це зброя, що надихає тих, хто захищає батьківщину і об’єднує тих, хто в тилу вірить і наближає Перемогу щодня.

Читати далі.Нам достеменно не відома точна дата та місце народження Костянтина Дмитровича Ушинського. Та не викликає сумнівів, що недовгий, але яскравий життєвий шлях цієї людини, творча спадщина, яку залишив просвітитель світових масштабів – «учитель учителів», переживе ще не одне століття і буде вивчатися нащадками.
На його ідеях будувалася й розвивалася педагогіка багатьох країн, в тому числі й українська. Творча спадщина вченого посіла вагоме місце у світовому педагогічному просторі. До сьогодні не втрачають актуальності погляди К.Д. Ушинського на родинне виховання, які формувалися на ґрунті великої поваги до народу.
До 200-річчя від дня народження видатного українського педагога, правознавця, професора, автора численних підручників і статей, одного із засновників педагогічної науки та народної школи – Костянтина Дмитровича Ушинського, пропонуємо віртуальну книжкову виставку «Все починається з родини! Народ виховує народ!»

Читати далі.Вона виросла у великій родині, повній оповідачів і жартівників. Батько, робітник залізниці, був відомий тим, що розповідав довгі та цікаві історії. Будучи наймолодшою з п’яти сестер, вона насилу вимовляла хоч слово за обіднім столом. Тому ніхто й передбачити не міг, що ця тиха спостерігачка Меггі одного дня стане відомою письменницею Меґан Макдоналд, чиї твори будуть перекладені багатьма мовами.
Світову популярність отримала завдяки серії книг про Джуді Муді. Про її пригоди молодші школярі читають от уже понад двадцять років, кумедну дівчинку полюбили мільйони дітей по всьому світу. Меґан Макдоналд заявляє на своєму особистому веб-сайті: «Іноді я думаю, що я і є Джуді Муді». Адже багато переживань персонажа засновані на подіях, що відбулися в житті автора.
У США це вже своєрідний must read у молодшій школі. Протягом останніх років книжки про харизматичну героїню переклали й українською мовою.
А познайомитися з ними та їхньою авторкою ви зможете переглянувши віртуальну книжкову виставку з нагоди ювілею письменниці.

Читати далі.Сьогодні, 17 лютого, у великій українській письменницькій родині свято – день народження молодої, але вже досвідченої авторки книжок для дітей та підлітків, дослідниці “дитячої літератури” – Оксани Лущевської.
Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала віртуальну книжкову виставку-знайомство, на якій представлені дитячі твори Оксани Лущевської, деякі з яких вже зараз включені до шкільної програми НУШ.

Читати далі.

info


Кохання – почуття, оспіване багатьма поетами і письменниками. Дивовижні історії багатьох стосунків надихають та зміцнюють віру в те, що закохані серця здолають всі перепони і будуть щасливі.
Запрошуємо вас, дорогі друзі, переглянути нашу книжкову виставку-чат та вирушити на романтичне побачення з книгою у цей святковий день.

Читати далі.Кохання, Любов, Amor, Love, Armastus, Liebe, L’amore, Rakkaus, Miłość…
Це неповторне почуття, яке спонукає мріяти і діяти, відчувати і вірити в дива. Воно окриляє, надихає, а інколи і перероджує. Кохання – це магія, що витікає з глибини душі.
Любов – це неймовірне почуття, описане багатьма письменниками. Історії різноманітних стосунків мотивують, захоплюють, надихають, допомагають робити висновки та вселяють віру в те, що закохані серця завжди долатимуть усі випробування. В цей особливий – День всіх закоханих та День книгодарування Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки дарує усім своїм друзям добірку кращих книг про кохання у форматі онлайн-виставки.

Читати далі.Новий рік ось-ось постукає у двері та переступить поріг кожної домівки. Триватимуть шкільні канікули. Що може бути краще в цей час ніж зануритись у цікавий світ читання новорічних історій. Тим паче, що на горизонті з’явилось НЛО. Ні-ні, не з інших планет, а з книжкових полиць – це новорічні літературні об’єкти.
Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала для маленьких читачів та їхніх батьків віртуальну книжкову виставку-настрій, на якій представлено святкову добірку «новорічних» книг. Адже вони як ялинка, мандаринки та імбирне печиво, створюють незабутню атмосферу святкового періоду та залишаються назавжди у пам’яті.

Читати далі.