У всіх українців є спільна мрія. Одна на всіх. Ось уже 1,5 роки ми щогодини і щохвилини мріємо, молимося, працюємо і йдемо на фронт, щоб наблизити мир для нашої коханої Батьківщини і всіх її незламних людей.
21 вересня ми і всією країною, і всім світом святкуємо Міжнародний день миру. До цього свята головна бібліотекарка читальної зали провела для п’ятикласників школи 50 флешмоб миру під назвою “Щоб моя рідна серцю Україна не знала більше пострілів війни!”, а для молодших школярів гімназії 16 урок казкотерапії “Казка про рідне місто”.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


21 вересня в усьому світі вже 41 рік поспіль відзначається Міжнародний день миру (International Day of Peace). Цей день присвячений просуванню миру та зменшенню конфліктів у всьому світі. Існує багато традицій святкування. В Організації Об’єднаних Націй цей День щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвону миру. Генеральний секретар ООН, перш ніж ударити у дзвін, виступає із спеціальним зверненням і закликає народи всього світу задуматися на мить над значенням миру для всіх людей. Щороку в цей день люди більш ніж у 100 містах в усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку роботі, спрямованій на збереження миру.
А в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки сьогодні відбулась відеоконференція «Українські жінки, які прагнуть миру», учасниками якої стали учні трьох сьомих класів гімназії № 6 м. Херсона. Історії жіночих доль та дій розповідала головний бібліотекар читальної зали Вікторія Сломчинська. Мова йшла про жінок різних професій, які мають різні таланти і вподобання, але є те, що їх об’єднує – це прагнення до миру.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


У ті дні, коли ми з вірою очікуємо на повернення Лівобережжя до херсонської родини, ми з трепетом святкуємо День народження рідного міста. І ці святкування не обмежуються одним днем.
Ми радіємо, що ця подія об’єднує всіх херсонців, частина яких тимчасово знаходиться далеко від дому.
А Херсонська обласна книгозбірня імені Дніпрової Чайки стала таким провідником. Її бібліотекарі за останній тиждень провели серію краєзнавчо-патріотичних заходів для херсонських школярів.

Читати далі.

info


Наближається день рідного міста. Це свято є особливим для всіх херсонців. Навіть ті, хто зараз знаходиться далеко від дому, подумки завжди звертаються до чудового міста на березі Дніпра. І хоча Херсон зараз переживає нелегкі часи – і його поки що називають “містом фанерних вікон” через його рани від обстрілів – ми віримо у його розквіт і відбудову. Ми чекаємо і наближаємо Перемогу всіма силами.
Так головна бібліотекарка Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки зібрала на патріотичне свято херсонських семикласників, які навчаються у школі № 50.
Ми занурилися в історію рідного міста від давнини до сучасності. Ми дослідили його героїчні сторінки: і в мирні часи, і в часи боротьби за волю, квітучість і незалежність.

Читати далі.

Мітки:
Опубліковано в рубриці Новини, Підліткам, Читальна зала
info


1 вересня навчальний рік для херсонських школярів розпочався дистанційно, оскільки більшість із них знаходиться далеко за межами рідного міста – в інших регіонах України та в інших країнах. Але є те, що всіх їх об’єднує, – любов до рідного міста та палке бажання повернутися додому, до рідної школи та обійняти найрідніших – своїх учителів та однокласників.
Головна бібліотекарка читальної зали провела для шестикласників херсонської школи 50 єдиний перший урок, присвячений ментальному здоров’ю, під назвою “Як ти? Повертаємось до школи”. Юлія Чернієнко розповіла дітям про те, як працюють емоції, навчила учнів їх розпізнавати та пояснила, що робити, якщо вони не можуть з ними впоратись.
Діти дізналися про прості вправи: як допомогти собі та своїм рідним у складні періоди, як впоратись зі страхом, тривогою, як заспокоїтися і почуватися впевненіше. Вправа “Дружнє коло” допомогла налаштувати учнів на позитивну зустріч зі школою, друзями, учителями та бібліотекарями.

Читати далі.

Мітки:
Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


Ось і завершується літо, а з ним – пригоди, відпочинок і багато вільного часу. З 1 вересня українські школяри, в яких би куточках України і світу вони не мешкали, повертаються до навчання: очне або дистанційне. Тому у багатьох із вас постає запитання: Як із самих перших днів побудувати освітній процес і виконання домашніх завдань так, щоб і вчитися ефективно та успішно, і ще мати вільний час для хобі, спорту, волонтерства і спілкування з рідними? Це досить легко! Варто лишень скористатися порадами психологів, учених і досвідчених учителів, які ми зібрали для вас. Основні поради взяті з книги професорки Барбари Оклі “Навчитися вчитися”.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Підліткам, Читальна зала
info


Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки запросила своїх читачів на святково-пізнавальну програму «Україна унікальна».
На початку онлайн-заходу головна бібліотекарка розповіла про події, які відбувались 32 роки тому. 24 серпня 1991 року сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення Незалежності України. А 1 грудня того ж року відбувся Всеукраїнський референдум, під час якого український народ підтвердив прагнення жити в незалежній державі. А далі – святкова програма, учасниками якої стали читачі і гості нашої книгозбірні – тривала у трьох напрямках, які перемежовувались між собою. Це розповідь по рубриках (музика, спорт, природа, література, винаходи, дивовижні місця тощо) про унікальність нашої Батьківщини; серія інтерактивних міні-вікторин і відео-привітання Україні із Днем Незалежності від наших читачів і письменників-друзів бібліотеки у різних форматах (танці, співи, пряма мова, гра українських мелодій на музичних інструментах).

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info