Добрий день, дорогі учасники програми літніх читань «Читацьке літо без тривог»! Сьогодні ми з вами познайомимося із ще одним ключем, який відкриває двері до ментального здоров’я.

Отож, гайда на пошуки чарівного ключика!

Емоції оточують нас щохвилини – без них життя важко уявити! Сум, радість, захоплення, розчарування, сміх, злість, страх… – ці та інші емоції інколи виникають без нашої згоди. Часом нам важко керувати власним станом – і тоді сильні емоції можуть перешкоджати нам добре вчитися, підтримувати стосунки, займатися улюбленим хобі, виконувати свої щоденні обов’язки тощо.

Обкладинки книжок, включених до переліку "Топ книжкових порад з емоційного інтелекту" - для сміливих.

Сьогоднішній КЛЮЧ № 3 – ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ – допоможе вам відкрити в собі суперсилу і стати володарем власних емоцій. Ви зможете як розуміти свої і чужі емоції, так і навчитися безпечно і вчасно їх виражати.

А книжкові рекомендації вам у цьому допоможуть.

Читати далі.Сучасний бібліотекар – не тільки професіонал у своїй справі, провідник у світ книги і читання, але й людина, яка вміє працювати з читачами та оперативно реагувати на виклики часу. Викликом останнього часу для всіх нас стала підтримка ментального здоров’я наших читачів.

Постер майстер-класу Як створити терапевтичну казку

Тому 13 червня в рамках проєкту читальної зали «Літо без тривог» відбувся літературний майстер-клас «Як створити терапевтичну казку».

Читати далі.Літо – найкращий час, щоб відпочити та зміцнити ментальне здоров’я. Читальна зала запрошує учнів 5-9-х класів і керівників дитячого читання (батьків, бібліотекарів, учителів) подбати цього літа про свій психоемоційний стан разом із Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.

Літо без тривог. Поличка бібліотерапевтичних порад - на Padlet, в новій вкладці

Протягом літа спільними зусиллями ми складемо віртуальну поличку із 12 бібліотерапевтичних ключів-порад, які стануть надійним захистом для вашого ментального здоров’я.

Кожного четверга на вас, любі читачі, чекають:

  • корисні поради від психологів і казкотерапевтів,
  • розвиваючі тренінги і майстер-класи,
  • терапевтичні читання,
  • тематичні огляди літератури,
  • арт-терапевтичні зустрічі,
  • дружнє коло підтримки та інші активності.

Читати далі.До Дня слов’янської писемності і культури головна бібліотекарка читальної зали провела для учнів 8-х класів херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 мовознавчий батл під назвою «Всі крапки над «і».

Спершу у форматі вікторини школярі довідалися про життя просвітителів слов’янських народів Кирила і Мефодія, про історію створення ними абетки. Потім прослідкували хронологію нашої писемної культури від літописів до Івана Федорова, від «Енеїди» Івана Котляревського та інших основоположників сучасної літературної мови до новітніх технологій та інформаційних вiйн.

Читати далі.23 травня ми з гордістю відзначили День Героїв України.
Щоб вшанувати всіх мужніх і незламних українців, головна бібліотекарка читальної зали провела для учнів Херсонської гімназії № 6 захід у формі патріотичної панорами «День Героїв України».

Читати далі.10 травня в рамках бібліотечного проєкту «Зустрічі без прощань» відбулася «Розмова про книжки і перемоги» із сучасною дитячою письменницею Ольгою Купріян. На зустріч із авторкою Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запросила учнів 5-х і 6-х класів Херсонського навчально-виховного комплексу № 15, Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №52 і Школи гуманітарної праці.

Читати далі.8 травня українці відзначають День пам’яті та перемоги і вшановують пам’ять кожного співвітчизника: і тих, хто боровся з нацизмом, і всіх, хто загинув під час Другої світової війни.
9 мільйонів українців втратили свої життя у тій війні: і військові, і мирні мешканці, замордовані у концтаборах, постраждалі від обстрілів, убиті на окупованих територіях, розстріляні у Бабиному Яру… У 2024 році Україна відзначає цю важливу історичну дату в умовах повномасштабної війни, бо вона дає українцям тверду надію на Перемогу.
До цього дня Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки провела серію заходів для учнів херсонських навчальних закладів: ЗЗСО № 50, № 45 і Таврійського ліцею.

Читати далі.