У важкий для України час інші країни надають нам таку важливу підтримку: техніку, гуманітарну і фінансову допомогу, прийняли та опікуються вимушеними переселенцями.
Варто відзначити, що така співпраця українців та інших народів закорінена в нашій історії. Зокрема, південні землі нашої країни підтримують дружні стосунки із іншими націями ще з давніх часів. Цю історію варто знати і вивчати. Тому головна бібліотекарка читальної зали запросила вихованців Херсонського Таврійського ліцею взяти участь у онлайн квесті-орієнтуванні «Як європейці Херсонщину будували».

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


24 лютого 2022 року – день, який назавжди увійшов в історію і залишиться в пам’яті українців датою із траурним обідком, бо цього дня розпочалося повномасштабне вторгнення на територію нашої держави.
Щоб підвести підсумки за два роки незламності і підтримати ментальне здоров’я та дух оптимізму херсонських школярів для учнів ЗЗСО№45, 50 і 52, головна бібліотекарка читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, провела серію патріотичних заходів, в яких розповіла про хроніку окупації та визволення українських міст.

Читати далі.День Героїв Небесної Сотні, який ми ось уже 10-й рік поспіль відзначаємо 20 лютого, покликаний увічнити пам’ять людей, чия свідома громадянська позиція і національна мужність, відданість європейським цінностям і стійкість духу змінили хід новітньої історії нашої держави.
Гаслом цьогорічних вшанувань стало: «Залишаємось гідними своїх героїв». Щоб вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні, головна бібліотекарка читальної зали провела серію заходів, на яку завітали учні херсонських загальних та спеціалізованих закладів середньої освіти: № 44, 45, 52, 53 і Таврійського ліцею мистецтв.

Читати далі.

info


В день святого Валентина та в Міжнародний день дарування книг Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки подарувала своїм читачам зустріч із українською письменницею Тетяною Стрижевською та її книгами. Захід відбувався в рамках проєкту «Зустрічі без прощань» і присвячений 100-річчю з дня народження книгозбірні.
Письменниця Тетяна Стрижевська розпочинала свою письменницьку біографію із «дорослої» літератури, але останнім часом у своїх творах розкриває внутрішній світ та проблеми підлітків.
Тому невипадково захід мав назву «Втаємничена у світ підлітків», книжковий джампінг із Тетяною Заржевською. Учасниками заходу стали дев’ятикласники Херсонської ЗЗСО №50 імені Романа Набєгова та Херсонської спеціалізованої школи №52.

Читати далі.День 14 лютого поєднує в собі два свята: День закоханих і День книгодарування. Тому найкращим подарунком у цей день є, звісно, книга! Користуючись нагодою, головна бібліотекарка читальної зали подарувала херсонським шестикласникам із ЗЗСО № 44 і № 50 зустріч із книгою. І не просто зустріч, а книжкове побачення! Тим паче, що за кілька днів ми будемо святкувати іншу важливу для всіх херсонців дату – 65 річницю із дня заснування Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України.
Ми всі любимо наш рідний край та бажаємо йому миру і процвітання, тому віртуальна зустріч із херсонськими письменниками та їхніми книгами – стало найкращим святом і для школярів, і для бібліотекарів, і для присутніх учителів!

Читати далі.Через три тижні настане 2-га річниця з того дня, коли життя всіх українців розділилося на “до” і “після”.
Кожен з нас має свій досвід проживання цієї війни. Кожен може розповісти про те, як щодня справляється з викликами і своєю працею допомагає наближати Перемогу.
Та є особливі люди, які можуть говорити від імені багатьох – це письменники. Саме вони пишуть так, що всі ми у героях їхніх книг впізнаємо себе і переймаємо їхній цінний досвід проживання труднощів.
За два останні роки українські автори написали і видали чимало терапевтичних історій для дітей.
Й оскільки наша Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки активно розвиває напрям підтримки ментального здоров’я своїх читачів, головна бібліотекарка читальної зали зібрала учнів 5-6 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 на урок казкотерапії “Казки війни”.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала
info


1 лютого Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки святкує 100-річний ювілей і приготувала подарунок для юних читачів – зустріч із «золотою» письменницею України – Дарою Корній. Захід з незвичайною назвою відбувся в рамках проєкту «Зустрічі без прощань» – «Повелителька духів у рік Дракона», астрологічний прогноз для Дари Корній.
На святкову онлайн – зустріч із «золотою авторкою» України завітали учні, бібліотекарі та вчителі трьох шкіл м. Херсона – НВК №15, гімназії №16 та ЗОШ №55.

Читати далі.