Чорнобильська катастрофа 1986 року стала найбільшою техногенною трагедією в історії, яка назавжди змінила життя мільйонів людей та вплинула на екологію, глобальне розуміння безпеки та відповідальності людства перед довкіллям.

Головна бібліотекарка читальної зали провела серію заходів пам’яті, присвячених 39-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, учасниками яких стали учні 7-9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова та Херсонського ліцею № 52 «Перспектива» Херсонської міської ради.

Скріншот екрану: учасники заходу, постер "Чорнобиля трагічні сторінки"

Читати далі.



До Всесвітнього дня книги та авторського права головна бібліотекарка читальної зали провела для студентів Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв тренінг під назвою «На захисті авторського права: юридична академія супергероїв». Цей день є символом поваги до авторів, видавців, бібліотекарів, читачів та усіх, хто має стосунок до книговидання або популяризації читання.

Скріншот екрану заходу  онлайн

Читати далі.



23 квітня відзначаються два важливих свята – Всесвітній день книги та авторського права і Всеукраїнський день психолога.

До цих дат головна бібліотекарка читальної зали провела захід «Вартові ментального здоров’я в гармонії і ритмі розмаїття» у форматі літературно-мистецького млинка. Кожне крило вітряка символізувало собою певний вид мистецтва і містило відповідні до нього арт-терапевтичні завдання та книжкові рекомендації.

Скріншот екрану онлайн-заходу: титульний слайд презентації, учасники заходу
Постер свят, що відзначаються 23 квітня

Перше крило літературно-мистецького вітряка було присвячене розповіді про історію становлення та значення цих днів у нашому календарі.

Читати далі.



Бібліотека – це те місце, де творяться книжкові дива, і одне з них – це зустріч з письменниками. В рамках Тижня дитячого читання співробітники читальної зали і сектору абонемента запросили юних читачів, учнів 4-х класів Херсонського НВК№56 Херсонської міської ради, на віртуальну «зустріч» з відомими дитячими письменниками. Під час пізнавально-розважального заходу «Зірви маску! Автор-party» через цікаві відомості про життя та творчість відомих авторів, через гру і пошук інформації діти зацікавились дитячими книгами чудових авторів і обрали для себе кілька для прочитання.

Скріншот екрану заходу онлайн

Читати далі.



Напередодні Всесвітнього дня поезії ведуча літературної студії “Контур” провела літературно-краєзнавчий захід «При майстрах якось легше. Вони – як Атланти…», який відкрив учасникам і гостям студії дивовижний світ творчості видатного українського поета. Ця подія стала справжньою літературною мандрівкою творчим світом Миколи Братана, який сповнений любові до рідного краю, його природи, культури та людей.

Скріншот екрану зустрічі онлайн у студії "Контур", присвяченої Миколі Братану

Читати далі.



До дня народження видатного українського поета і нашого земляка, майстра художнього слова і живописного мистецтва Анатолія Кичинського, який 4 квітня відзначатиме 75-річний ювілей, читальна зала Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки створила віртуальну медіарозробку «Володар слова і пензля. Краєзнавчий олімп».

Слайд-обкладинка віртуальної експозиції творів Анатолія Кичинського

Читати далі.



Кожна країна має свої скарби, але справжнє розуміння цих багатств починається з вивчення власного краю – його історії, культури, традицій та природних див. Бібліотечні заходи покликані допомогти учасникам не лише поглибити знання про свою державу, а й відчути глибокий зв’язок з рідною землею, що є невід’ємною складовою формування національної ідентичності та любові до Батьківщини.

Скріншот екрану заходу онлайн: титульний слайд та учасники українознавчого лото

Тому в рамках Тижня дитячого читання читальна зала Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провела пізнавально-патріотичний захід «ПреЧудова сімка» у формі українознавчого лото. Цей захід об’єднав херсонських школярів та дозволив їм доторкнутися до літературно-мистецької і культурно-історичної спадщини свого народу та здійснити віртуальну мандрівку до природних та архітектурних див нашої країни.

Ідею цієї чудової гри бібліотекарі «придбали» ще минулого літа у Центральної бібліотеки для дітей міста Ізмаїла (Одеська область) під час Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив»-2024.

Читати далі.