Вона виросла у великій родині, повній оповідачів і жартівників. Батько, робітник залізниці, був відомий тим, що розповідав довгі та цікаві історії. Будучи наймолодшою з п’яти сестер, вона насилу вимовляла хоч слово за обіднім столом. Тому ніхто й передбачити не міг, що ця тиха спостерігачка Меггі одного дня стане відомою письменницею Меґан Макдоналд, чиї твори будуть перекладені багатьма мовами.
Світову популярність отримала завдяки серії книг про Джуді Муді. Про її пригоди молодші школярі читають от уже понад двадцять років, кумедну дівчинку полюбили мільйони дітей по всьому світу. Меґан Макдоналд заявляє на своєму особистому веб-сайті: «Іноді я думаю, що я і є Джуді Муді». Адже багато переживань персонажа засновані на подіях, що відбулися в житті автора.
У США це вже своєрідний must read у молодшій школі. Протягом останніх років книжки про харизматичну героїню переклали й українською мовою.
А познайомитися з ними та їхньою авторкою ви зможете переглянувши віртуальну книжкову виставку з нагоди ювілею письменниці.

Читати далі.21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це час для вшанування мови свого народу, підтримки мовної різноманітності та визнання важливості збереження культурної спадщини кожної нації через її мову. Тож, розкрити для себе велич і могутню силу нашої української мови вкотре забажали постійні онлайн читачі нашої книгозбірні.
«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за присутність мови, за багатство мови…». Саме такі слова Максима Рильського першими пролунали на початку зустрічі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки з учнями 4 – х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44.

Читати далі.

info


Сьогодні Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки вітає з днем народження ще одного чудового автора дитячої літератури – Тетяну Стус (Щербаченко).
Пропонуємо вашій увазі віртуальну книжкову виставку-мікс, на якій представлені найпопулярніші твори авторки. Перейшовши за активними посиланнями біля кожної книги ви матимете змогу прочитати або прослухати її.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Письменники
info


Кожного року 21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. Головна мета цього дня – підтримка мовної різноманітності, своєрідності і важливості будь-якої мови, вшанування рідної мови кожної нації. Ця подія нагадує усім нам про те, що мова – це не лише засіб спілкування, а й ключовий аспект нашої ідентичності та самовизначення.
Саме з цього приводу Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запросила учнів 3–4-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 долучитися до лінгвістичної розвідки, під час якої діти дослідили історію свята, з’ясували скільки існує розмовних мов у світі та завдяки чому половині з них загрожує зникнення.

Читати далі.

info


Як допомогти дитині відкрити своє серце та прокласти свій особистий шлях до віри та любові, які надають життю справжню цінність та глибину? Як навчити проявляти емпатію, відкритість до оточуючих та як знайти гармонію у дружбі з книгою? Такі питання раз у раз постають перед батьками та вчителями, які виховують малят. Щоб розв’язати ці питання Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки влаштувала особливий день – День відкритих сердець.

Читати далі.Любов і дружба – дві великі сили, які переплітаються та зміцнюють одна одну в незрівнянному танці взаєморозуміння та підтримки серед людей. Ці два поняття виблискують, як яскраві зірки на нічному небі, надаючи нам напрямок та світло.
Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки – це світ тепла та розуміння, який створюють дружба і любов до книги. Саме з цього приводу, на порозі Дня закоханих та Міжнародного дня дарування книг, книгозбірня «організувала» політ до Галактики Любові та Дружби.

Читати далі.Зайняття спортом – це не лише засіб досягнення фізичної форми, а й ключ до здорового та збалансованого життя. Чи то футбол, чи то плавання, чи то просто щоденні прогулянки – така регулярна активність має велике значення для загального самопочуття та емоційного стану. А як поєднати фізичну завзятість з читанням та книгою?
На це запитання дала чітку відповідь Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки, яка завітала до Дитячої точки «Спільно» UNICEF Херсон та запропонувала присутнім взяти участь у незвичайній, але дуже відомій в усьому світі грі – футбол. Приголомшеним для гравців стало те, що популярна гра була літературною.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Новини
info