Національна бібліотека України для дітей і обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запрошують талановитих дітей Херсонщини до участі у щорічному Всеукраїнському дитячому літературному Конкурсі.
Мета Конкурсу: сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей. 

Логотип конкурсу 2024 року

Організаторами Конкурсу є: 

  • Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY), 
  • Національна спілка письменників України, 
  • Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, 
  • Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», 
  • Національна бібліотека України для дітей, яка здійснює організаційно-методичне забезпечення Конкурсу.

Конкурс проводиться з 1 червня по 25 грудня 2024 року у два тури:

  • перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;
  • другий, підсумковий – з 15 вересня по 25 грудня в місті Києві.

Творчі роботи учасників із Херсонської області слід надсилати до 20 серпня 2024 року в електронному вигляді на адресу: patriotic.marathon2023@gmail.com

Читати далі


1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, стартує  щорічна Програма літніх читань «Канікули з книгою». Запрошуємо її майбутніх учасників знайомитись із щоденними  активностями й тематичними ігровими програмами, які бібліотека підготувала на літо 2024 року.

Багато які з літніх імпрез відбуватимуться онлайн, адже в країні війна. Тому стежте за анонсами на нашому сайті, на сторінці бібліотеки у Facebook – і приєднуйтесь до команди учасників, навіть, якщо зараз ви живете не в Херсоні.

Справа на фоні стіни малюнок хлопця зліва - дівчини стіна заповнена контуром мапи України написами - назвами заходів програми, заголовок - Літній вайб

Будемо раді, якщо скористаєтесь і нашими порадами щодо вибору книжок для читання на канікулах. Вони впорядковані у списки для учнів від другого до дев’ятого класу.

Розділіть з друзями радісну й натхненну атмосферу літнього відпочинку з книгою!Після прочитання творів цієї молодої і талановитої авторки хочеться жити, любити і вірити в краще. Талант її багатогранний. Вона пише дитячі книги і жіночу прозу, створює фотоальбоми, ілюструє шкільні підручники і зошити. З-під її пера вийшло вже понад пів сотні казок та понад 25 книжок. А її ім’я відоме далеко за межами України. Знайомтесь – Ірина Мацко – майстриня сучасної казки, що є яскравим прикладом та обличчям сучасної української книжки в світі.

Малюнок - на зеленій травичці граються діти, над ними веселка, хмаринки на блакитному небі та різнокольорові метелики. Напис: Райдужний настрій від Ірини Мацко. виставка-дарунок

Ірина Мацко на зустрічі з читачами в бібліотеці імені Дніпрової Чайки. 2018 рік

Ірина Мацко на зустрічі з читачами в бібліотеці імені Дніпрової Чайки (2018 рік). Фотоархів бібліотеки.

Читати далі.У реаліях сьогодення важливо мати можливість знайти моменти для гарного настрою та спілкування. Саме тому працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, приділяючи особливу увагу підтримці ментального здоров’я і емоційного благополуччя дітей, завітали до точки “Спільно” UNICEF Херсон, щоб разом з відвідувачами зануритися у чарівний світ казок та весело провести час.

Десяток дітей сидять за довгим столом і дивляться на екран ноутбука, слухаючи жінку-бібліотекаря.

Читати далі – у блозі новин.

Опубліковано в рубриці Батькам, Дітям, Медіа-центр, Новини
vbpi


Посольство Киргизької Республіки в Україні, Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY), Національна спілка художників України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України оголосили про проведення з 12 грудня 2023 року по 31 серпня 2024 року Всеукраїнського конкурсу малюнків “Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чингіза Айтматова” до 95-річчя від дня народження киргизького письменника.

Читати далі.Сьогодні, 27 жовтня, відбудеться Радіодиктант національної єдності – у День української писемності та мови. У 2023 році його вперше відзначають саме 27 жовтня.

Ідея Радіодиктанту виникла 23 роки тому, його у 2000 році започаткувала команда Українського радіо з метою об’єднати всіх українців. Завдяки радійній трансляції та інтернет-доступу до Радіодиктанту можуть долучитися люди з будь-яких куточків світу.

Цьогорічний Радіодиктант під назвою «Дороги України» написала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читатиме диктант актор театру та кіно, театральний режисер Олексій Гнатковський.

Друзі, запрошуємо приєднуватись до Радіодиктанту – об 11.00 за Києвом:

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ?
– Написані диктанти можна надіслати на перевірку фахівцям. Паперові листи приймають за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата 27, 28 або 29 жовтня.
– Можна також сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на адресу rd@suspilne.media.

ЯК САМОСТІЙНО ПЕРЕВІРИТИ НАПИСАНИЙ ДИКТАНТ?
Текст Радіодиктанту буде оприлюднено у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та Суспільне Культура.24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторг­нення, що змінило життя не тільки України, а й усього світу. Війна принесла українцям багато непоправних втрат, проте на тлі випробувань укріпилися наша незламність і віра в Перемогу.

Нова реальність війни, яка по факту триває з 2014 року, породила феномен військової літератури, яка є реалістичним змалюванням боротьби українців за свій дім, землю, незалежність.
У липні є кілька дат у календарі, в які ми вшановуємо наших захисників: День Військово-Морських сил, День Національної поліції та День Сил спеціальних операцій ЗСУ.
Дякуючи їм за героїзм і службу, ми склали добірку книг письменників-військових, в яких вони описують свій досвід війни. Пропонуємо вашій увазі книги про війну, написані учасниками бойових дій та видані в 2017–2022 роках. Майже всі автори наразі на передовій і боронять країну.

Читати далі.