Історичні землі, які також називають історико-географічними областями чи краями, є складовими частинами української національної (етнічної) території. В минулому вони виконували ті чи інші суспільні функції — були державними або автономними утвореннями, військово-політичними або адміністративними одиницями, територіями нового господарського освоєння і заселення тощо. Для них характерні індивідуальні особливості історичного розвитку українського народу, розмаїття його матеріальної та духовної культури, зумовлене впливом природного середовища та взаємозв’язками з іншими народами.

Постер з мапою історичних земель України

Читати далі.Добрий день, дорогі учасники програми літніх читань «Читацьке літо без тривог»! Сьогодні ми з вами познайомимося із ще одним ключем, який відкриває двері до ментального здоров’я.

Отож, гайда на пошуки чарівного ключика!

Емоції оточують нас щохвилини – без них життя важко уявити! Сум, радість, захоплення, розчарування, сміх, злість, страх… – ці та інші емоції інколи виникають без нашої згоди. Часом нам важко керувати власним станом – і тоді сильні емоції можуть перешкоджати нам добре вчитися, підтримувати стосунки, займатися улюбленим хобі, виконувати свої щоденні обов’язки тощо.

Обкладинки книжок, включених до переліку "Топ книжкових порад з емоційного інтелекту" - для сміливих.

Сьогоднішній КЛЮЧ № 3 – ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ – допоможе вам відкрити в собі суперсилу і стати володарем власних емоцій. Ви зможете як розуміти свої і чужі емоції, так і навчитися безпечно і вчасно їх виражати.

А книжкові рекомендації вам у цьому допоможуть.

Читати далі.Це відомо навіть дітям, що гуртом веселіше, що разом легше і працювати, і відпочивати, а перші кроки у світ спорту дають розуміння дітям, що команда – це сила, єдиний організм, де від зусиль кожного залежить спільний результат.

У єдності наша сила - банер гри

Уміння працювати в команді – одна з найважливіших навичок сучасної людини, яку цінують найвідоміші роботодавці світу. Тож, аби підлітки в майбутньому були успішними, варто вчитися співпрацювати одне з одним ще у школі. Адже саме співпраця допомагає їм легше входити в соціальні групи та команди, вчить їх ефективно спілкуватися, слухати інших та долати конфлікти, що сприяє їх успішній реалізації та соціальній адаптації у майбутньому.

Читати далі.Краще пізнати рідну країну та дізнатися про міста-герої України запросили юних відвідувачів укриття працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
У галереї слави «Міста-герої України» розташовано декілька залів, кожен з яких присвячений одному з міст, нагородженому цією почесною відзнакою.

Діти-учасники заходу "Міста-герої України" розгадують кросворд з назвами міст, який бібліотекарка проєктує на екран.

Читати далі.Сучасний бібліотекар – не тільки професіонал у своїй справі, провідник у світ книги і читання, але й людина, яка вміє працювати з читачами та оперативно реагувати на виклики часу. Викликом останнього часу для всіх нас стала підтримка ментального здоров’я наших читачів.

Постер майстер-класу Як створити терапевтичну казку

Тому 13 червня в рамках проєкту читальної зали «Літо без тривог» відбувся літературний майстер-клас «Як створити терапевтичну казку».

Читати далі.Настало літо, а це означає, що читачі українських бібліотек – учні 5-9 класів – отримали запрошення до участі у Всеукраїнському конкурсі “Лідер читання – 2024”!

Банер конкурсу "Лідер читання". Завантажується в новій вкладці.

Конкурс відбудеться вже всьоме. Цьогоріч він проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія”.

Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей, для дітей та юнацтва, бібліотеками, що обслуговують дітей, з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей, за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) і Української асоціації працівників бібліотек для дітей.

Читати далі – в блозі методичної служби.Літо – найкращий час, щоб відпочити та зміцнити ментальне здоров’я. Читальна зала запрошує учнів 5-9-х класів і керівників дитячого читання (батьків, бібліотекарів, учителів) подбати цього літа про свій психоемоційний стан разом із Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.

Літо без тривог. Поличка бібліотерапевтичних порад - на Padlet, в новій вкладці

Протягом літа спільними зусиллями ми складемо віртуальну поличку із 12 бібліотерапевтичних ключів-порад, які стануть надійним захистом для вашого ментального здоров’я.

Кожного четверга на вас, любі читачі, чекають:

  • корисні поради від психологів і казкотерапевтів,
  • розвиваючі тренінги і майстер-класи,
  • терапевтичні читання,
  • тематичні огляди літератури,
  • арт-терапевтичні зустрічі,
  • дружнє коло підтримки та інші активності.

Читати далі.