Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки 100 років. У межах людського життя – це ціла вічність, сповнена великих поривань і звершень, плідної праці, напружених, але радісних буднів. У межах історії – це вік поважний і солідний, який дає підстави говорити про гідний щонайвищої оцінки досвід, але водночас – це вік ще зовсім юний, сприятливий для впевненого кроку вперед, стрімкого лету до нових перемог! Ми щиро вітаємо нашу книгозбірню з ювілеєм. Бажаємо нових звершень, стрімких злетів, блискавичних перемог і щасливого майбутнього. До вашої уваги презентуємо ювілейне видання «100 років незламності: працюємо заради дітей».Сьогодні українська мова – форпост української незалежності та державності, маркер ідентичності, промовиста і гостра зброя проти ворога. Як і багато років тому українська мова проходить важкий шлях відродження і розвитку, тому популяризація, захист і впровадження її – найважливіше питання у виховані молодого покоління українців.
Для старшокласників міста Херсона: учнів 9-х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №44 , учнів 8-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова, учнів 7 хо класу Херсонського Таврійського ліцею та учнів 11-го класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №36, було проведено захід присвячений Міжнародному Дню рідної мови – “Я на сторожі коло їх поставлю слово». Мовний форпост.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Підліткам, Сектор абонемента
info


Чат-боти вже давно стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Вони як консультанти-помічники, онлайн-агенти на різноманітних сайтах намагаються допомогти нам у всіх питаннях: підказати розклад роботи закладу, продемонструвати асортимент послуг, дати логічні відповіді на актуальні питання. А як же взаємодіяти із текстовими чат-ботами на основі ШІ? Які особливості вони мають? Чим відрізняються від звичайних кнопкових чи вбудованих чат-ботів – з’ясовували сьогодні під час тематичного медіатренінгу разом із учнями 9-10-х класів Херсонської гімназії №6 ХМР.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Вчителям, Підліткам
info


В день святого Валентина та в Міжнародний день дарування книг Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки подарувала своїм читачам зустріч із українською письменницею Тетяною Стрижевською та її книгами. Захід відбувався в рамках проєкту «Зустрічі без прощань» і присвячений 100-річчю з дня народження книгозбірні.
Письменниця Тетяна Стрижевська розпочинала свою письменницьку біографію із «дорослої» літератури, але останнім часом у своїх творах розкриває внутрішній світ та проблеми підлітків.
Тому невипадково захід мав назву «Втаємничена у світ підлітків», книжковий джампінг із Тетяною Заржевською. Учасниками заходу стали дев’ятикласники Херсонської ЗЗСО №50 імені Романа Набєгова та Херсонської спеціалізованої школи №52.

Читати далі.День 14 лютого поєднує в собі два свята: День закоханих і День книгодарування. Тому найкращим подарунком у цей день є, звісно, книга! Користуючись нагодою, головна бібліотекарка читальної зали подарувала херсонським шестикласникам із ЗЗСО № 44 і № 50 зустріч із книгою. І не просто зустріч, а книжкове побачення! Тим паче, що за кілька днів ми будемо святкувати іншу важливу для всіх херсонців дату – 65 річницю із дня заснування Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України.
Ми всі любимо наш рідний край та бажаємо йому миру і процвітання, тому віртуальна зустріч із херсонськими письменниками та їхніми книгами – стало найкращим святом і для школярів, і для бібліотекарів, і для присутніх учителів!

Читати далі.У щоденному житті, час від часу, ми всі стикаємось зі стереотипами, упередженнями та мовою ворожнечі. Ці явища можуть проявлятися у різних сферах життя, включаючи робоче середовище, освіту, політику, медіа та особисті взаємини. Дуже важливо навчитись виявляти ці прояви у суспільстві, з’ясовувати причини їх появи та відслідковувати можливі шляхи подолання.
Тож під час чергового заняття у “Школі медіаграмотності для підлітків” разом із учнями 7-8-х класів Херсонської гімназії №6 ХМР розглянули важливу і актуальну тему “Стереотипи. Упередження. Мова ворожнечі.”

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Підліткам
info


Сьогодні упродовж дня працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели для учнів та студентів Херсонщини ряд заходів з нагоди відзначення та вшанування пам’ятних та значимих дат січня.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Підліткам
info