Правила користуванням Інтернет-центром
Херсонської обласної бібліотеки для дітей

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Інтернет-центр ХОБД створено з метою задоволення інформаційних потреб користувачів, забезпечення їх вільного безплатного доступу до світових інформаційних ресурсів для навчання, комунікації, інтелектуального та творчого розвитку особистості.
 2. Користувачами ІЦ можуть бути всі користувачі бібліотеки, незалежно від освіти, віку, соціального стану, політичних переконань, віросповідання.
 3. До роботи в ІЦ допускаються зареєстровані користувачі, що пройшли підготовку за навчальною програмою Центру. У випадку, якщо користувач вже має достатній рівень підготовки, дозвіл на роботу може бути наданий за результатами співбесіди з адміністратором/оператором ІЦ. Діти віком до 8 років включно допускаються до роботи в ІЦ лише в присутності батьків чи осіб, що їх заміняють, та під їх відповідальність.

ІІ. РЕЄСТРАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ

 1. Реєстрація користувачів ІЦ здійснюється за загальними правилами користування абонементами бібліотеки.
 2. Для запису в ІЦ повнолітні громадяни пред’являють паспорт, ознайомлюються з правилами користування ІЦ, підписують – на читацькому формулярі – зобов’язання їх виконувати і дають відомості для заповнення формуляра
 3. Діти й підлітки до 16 років записуються в ІЦ на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти (п. 3.1 “Типових правил користування бібліотеками в Україні” від 25.05.2001).
 4. Після реєстрації документом, що засвідчує особу користувача та його право на отримання послуг в ІЦ, є “Квиток користувача” з фотографією.
 5. Початок і кінець сеансу роботи користувача, види наданих послуг та видані документи реєструються в формулярі користувача.
 6. Облік роботи ІЦ здійснюється в спеціальному журналі за формою, затвердженою директором Бібліотеки.

ІІІ. РЕЖИМ І ПОРЯДОК РОБОТИ

 1. ІЦ працює за режимом роботи бібліотеки.
 2. Тривалість одного сеансу роботи : 1 година – для користувачів віком понад 15 років, 30 хвилин для дітей двічі на тиждень.
 3. Робота в ІЦ проводиться як за попереднім записом , так і в порядку “живої черги”. Для забезпечення останньої резервується одна з робочих станцій.
 1. При запізненні користувача більше, ніж на 5 хвилин, виділене йому робоче місце може бути надане іншому користувачеві.

IV. КОРИСТУВАЧ МАЄ ПРАВО:

 1. Замовити час роботи в Інтернеті особисто або по телефону.
 2. Безплатно використовувати обладнання і програмне забезпечення ІЦ для пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет протягом виділеного йому часу згідно з цими правилами.
 3. Одержати консультаційну допомогу у адміністратора/оператора ІЦ з питань роботи в Інтернет.
 4. Копіювати інформацію з Інтернету з дозволу та за допомогою адміністратора/оператора на носії, попередньо відформатовані в ІЦ або тут придбані.
 5. Роздрукувати необхідну інформацію на умовах, встановлених в ІЦ.
 6. Безплатно набути знання та навички пошуку в Інтернеті шляхом відвідання курсів та/або одержання індивідуальних консультацій.
 7. Брати участь у презентаціях, колективних акціях, інтернет-обговореннях за планом роботи ІЦ.
 8. Надавати волонтерську/спонсорську підтримку Інтернет-центру.
 9. Отримати додаткові послуги, що пропонуються Бібліотекою.

V. КОРИСТУВАЧ ПОВИНЕН:

 1. Відзначати у оператора час початку і закінчення роботи; види послуг, що він їх потребує; тематику інформаційного запиту.
 2. Заздалегідь повідомити оператора ІЦ про відмову від роботи у замовлений ним раніше час.
 3. Повідомляти оператора про всі неполадки, порушення, помилки, що виникли в процесі роботи.
 4. Дбайливо ставитися до майна, технічного і програмного забезпечення ІЦ.
 5. Ввічливо спілкуватись з персоналом Інтернет-центру та іншими відвідувачами; не чинити дій, які можуть зашкодити іншим користувачам ІЦ, зіпсувати устаткування ІЦ.
 6. Компенсувати нанесений матеріальний збиток, у випадку виникнення такого з вини користувача, згідно з чинним законодавством України. Відповідальність за шкоду, нанесену неповнолітнім користувачем, несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, під наглядом яких він знаходиться.

VI. В ІЦ НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

 1. Завантажувати з Інтернету архівні файли, які саморозпаковуються.
 2. Копіювати (скачувати) з Інтернету файли з розширеннями *.doc, *.com, *.exe, *.zip, зокрема приєднані до поштових відправлень, без дозволу адміністратора/оператора; при цьому обсяг файла не повинен перевищувати 500 Kb .
 3. Використовувати власні CD.
 4. Можливості доступу до Інтернет не повинні використовуватися для комерційної діяльності (купівлі-продажу товарів, поширення реклами товарів та послуг тощо) та незаконних дій, як то: поширення комп’ютерних вірусів, спроби несанкціонованого проникнення на інші комп’ютерні мережі. Такі вчинки тягнуть за собою заборону користування ІЦ.
 5. Порушувати закони про авторське право, зокрема – копіювати програмне забезпечення, захищене цими законами.
 6. Неправомірно отримувати з Інтернету і використовувати ліцензії на програмне забезпечення.
 7. Використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали. Бібліотека не встановлює “фільтри” на робочі станції ІЦ, але настійно не рекомендує користувачам переглядати сайти, що містять зображення порнографічного змісту, заклики до насильницьких дій проти особи і т.п. Якщо сайт з інформацією такого змісту відкриває дитина, оператор зобов’язаний зупинити її і провести роз’яснювальну бесіду.
 8. Вносити будь-які зміни в настройку комп’ютера і програмного забезпечення; інсталювати будь-яке стороннє програмне забезпечення.
 9. Вимикати або перезавантажувати комп’ютер самостійно.
 10. Приносити в ІЦ і споживати на робочих місцях їжу та напої.
 11. Голосно розмовляти, заважати роботі інших користувачів, створювати конфліктні ситуації тощо.

У випадку порушення правил користування ІЦ оператор припиняє надання послуг.

У разі повторного порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачеві користуватися ІЦ – на певний термін або безстроково.

У разі недостатнього володіння користувачем навичками роботи з комп’ютером персонал ІЦ має право відмовити йому в наданні послуг Інтернет-центру і порекомендувати пройти відповідне навчання.

Бібліотека не несе відповідальності за зміст, достовірність та актуальність інформації, яку користувач може отримати з Інтернету.

 

Мітки:
Опубліковано в рубриці Про бібліотеку
frank


Comments are closed.