27 березня в рамках Тижня дитячого читання у молодшому відділі відбулося щорічне сімейне свято «Дружна сімейка», де найбільш активні читацькі родині виборювали звання «Краща читацька родина року».

Читати далі



Нещодавно освоєний нами формат обговорення проблематики дитячого читання – ситан – сьогодні знову знайшов своє застосування.

Цього разу учасниками обговорення стали вчителі НВК “Школа гуманітарної праці”, а також бібліотекарі ШБІЦ та дехто з батьків учнів цієї школи, що мали можливість приєднатися до обговорення.

Вступну лекцію для учасників ситану прочитала Наталія Петрівна Марченко – і цього разу по скайпу:

Її роздуми про фактори, що впливають на читання та нечитання дітей, надихнули на подальшу продуктивну працю та гарячу дискусію у чотирьох професійно-рольових групах – вчителів молодшої школи, вчителів-предметників, батьків та бібліотекарів, до яких приєдналися молоді вихователі ШГП.

Читати далі.



У відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів продовжується робота за програмою «Домовичок-казковичок». Цього разу бібліотекарі передали нові та цікаві книжечки “від Домовичка” вихованцям ясел-садочку УМВС та ясел-садочку №67.

Читати далі



До уваги батьків!

Влітку до бібліотеки надійшло чимало книжок на тему сімейного виховання. Нижче наводимо список лише деяких видань.

Марианна Лукашенко “Тайм-менеджмент для детей”

Автор книги – Маріанна Лукашенко, доктор економічних наук, професор.

Книга “Тайм-менеджмент для дітей” узагальнює багатолітній досвід “дитячого” тайм-менеджменту і надає технології, з допомогою яких батьки зможуть самотужки засвоїти разом з дитиною весь механізм організації часу, наведення ладу, підтримки дисципліни, визначення та досягнення цілей. У книзі описано багато тайм-менеджментських прийомів, адаптованих  для використання школярами, котрі допоможуть їм стати більш успішними.

 

Ноель Дженис Нортон “Перестаньте наказывать, кричать, упрашивать, или Как бороться с детскими капризами без скандалов и нервотрепки”

Багато хто з батьків стикався з такими проблемами, як небажання дітей виконувати домашні завдання, скандали з приводу часу, що його дитина проводить перед екраном комп’ютера чи телевізора, відмова від їжі, довге збирання до школи або вкладання до ліжка вечорами. Автор цієї книги дає батькам перевірені на практиці поради, як порозумітися з дітьми та відновити спокій і лад у домі.

 

 

Хаим Гинот “Любить без условий, растить без усилий”

За допомогою численних яскравих прикладів автор розкриває найхарактерніші конфліктні ситуації у відношеннях різних поколінь, особливості психології у період подорослішання, розповідає про те, як допомогти дітям у їх звичайному потязі до самоствердження та самостійності. Поради, запропоновані у книзі, на стільки прості та звичайні, що кожному, хто прочитає цю книжку, не одразу спаде на думку, як же він сам раніше про це не здогадався.

Книга корисна усім батькам, педагогам, цікава вона і лікарям, а також тим дорослим підліткам, котрі вже замислюються про власне життя і спілкування з оточуючими людьми.

 

“Самые популярные методики воспитания”

До книги увійшли описи методик виховання таких провідних педагогів, як Марія Монтессорі, Глен Доман. Микола Зайцев, подружжя Нікітіних, Василя Сухомлинського та ін.

Їх цінні доробки з раннього розвитку дитини і нині широко використовуються у багатьох дитсадках та школах, їх же легко використовувати і вдома.

 

 

 

 

Яловчук А.В. “Ребенок и уход за ним: полный справочник”

В книзі викладено особливості фізичного та психічного розвитку дітей від народження до трьох років, основні правила догляду – про все, що слід знати молодим батькам.

Автор книги – лікар-педіатр.