Добрий день, дорогі учасники програми літніх читань «Читацьке літо без тривог»! Сьогодні ми з вами познайомимося із ще одним ключем, який відкриває двері до ментального здоров’я.

Отож, гайда на пошуки чарівного ключика!

Емоції оточують нас щохвилини – без них життя важко уявити! Сум, радість, захоплення, розчарування, сміх, злість, страх… – ці та інші емоції інколи виникають без нашої згоди. Часом нам важко керувати власним станом – і тоді сильні емоції можуть перешкоджати нам добре вчитися, підтримувати стосунки, займатися улюбленим хобі, виконувати свої щоденні обов’язки тощо.

Обкладинки книжок, включених до переліку "Топ книжкових порад з емоційного інтелекту" - для сміливих.

Сьогоднішній КЛЮЧ № 3 – ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ – допоможе вам відкрити в собі суперсилу і стати володарем власних емоцій. Ви зможете як розуміти свої і чужі емоції, так і навчитися безпечно і вчасно їх виражати.

А книжкові рекомендації вам у цьому допоможуть.

Читати далі.Після прочитання творів цієї молодої і талановитої авторки хочеться жити, любити і вірити в краще. Талант її багатогранний. Вона пише дитячі книги і жіночу прозу, створює фотоальбоми, ілюструє шкільні підручники і зошити. З-під її пера вийшло вже понад пів сотні казок та понад 25 книжок. А її ім’я відоме далеко за межами України. Знайомтесь – Ірина Мацко – майстриня сучасної казки, що є яскравим прикладом та обличчям сучасної української книжки в світі.

Малюнок - на зеленій травичці граються діти, над ними веселка, хмаринки на блакитному небі та різнокольорові метелики. Напис: Райдужний настрій від Ірини Мацко. виставка-дарунок

Ірина Мацко на зустрічі з читачами в бібліотеці імені Дніпрової Чайки. 2018 рік

Ірина Мацко на зустрічі з читачами в бібліотеці імені Дніпрової Чайки (2018 рік). Фотоархів бібліотеки.

Читати далі.Сімейні традиції – основа дружніх взаємин і розуміння. Серед усього різноманіття родинних традицій, звичаїв і ритуалів, бібліотека завжди опікувалась збереженням традицій сімейного читання, адже розуміє їх надважливе значення для розумового та емоційного зростання і розвитку дітей, що в майбутньому стає фундаментом для міцних сімейних зв’язків та чудовою можливістю зробити родину щасливою та згуртованою.
Запрошуємо кожну читацьку родину до перегляду віртуальної книжкової виставки «Книги моєї родини. Ярмарок читацьких традицій», присвяченої традиціям сімейного читання.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Віртуальні книжкові виставки
info


Квітує ніжно рідна українська земля, вирує яскраво травень , дзвенить у блакиті пташиний спів! Незважаючи на страшну війну , прокидається від сну природа, Україна вдягається у трави та бузок і теплий весняний вітерець приносить до нас світле і радісне свято – свято Матері. В цьому році свято припадає на 12 травня. Мати – найрідніша і найближча кожному з нас людина. Вона дарує нам життя. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає у наші вуста добрі слова. І немає нічого святішого і безкорисливішого, ніж любов матері.
А ще мами бувають різні, у тому числі і в літературі. Образ матері, оспіваний у музичних творах, опоетизований у художніх творах та віршах, казках та легендах.
З нагоди свята пропонуємо вам добірку українських дитячих книжок про материнську любов, які заполонять мудрістю, ніжністю й непередбачуваністю.

Читати далі.У світі багато різних чудових книг, у кожній з яких причаїлися різного роду дива. Про такі дива й піде сьогодні мова. Адже вже протягом 90 років читачі із захопленням поринають у світ чарівних пригод героїв цієї дивовижної історії про вміння літати, використовуючи сильний вітер і розкриту парасольку, в’їжджати по поруччям сходів догори, перетворювати поглядом гидку мікстуру на полуничне морозиво. Звичайно, головна героїня цієї серії книг Мері Поппінс – чарівниця, яка присвятила себе виключно дитячим справам та проблемам. Усі чудеса, здійснені нею, мають цінність лише у світі дітей, їх фантазій та мрій.
З нагоди “дня народження” першої книжки Памели Треверс про суперняню Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала віртуальну книжкову виставку-епізод, на якій представлені усі доступні книжки серії, з якими можна познайомитись онлайн.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Віртуальні книжкові виставки
info


Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії. З 16 по 24 березня в Україні триває перший Національний тиждень читання поезії. Він проводиться за ініціативи Українського інституту книги з метою привернути особливу увагу до поезії авторів та авторок, які приєдналися до лав українського війська.
Пропонуємо до вашої уваги віртуальну книжкову виставку «Рими до слова війна: букет поезій», присвячену силі римованого рядка, адже наша поезія – це зброя, що надихає тих, хто захищає батьківщину і об’єднує тих, хто в тилу вірить і наближає Перемогу щодня.

Читати далі.Нам достеменно не відома точна дата та місце народження Костянтина Дмитровича Ушинського. Та не викликає сумнівів, що недовгий, але яскравий життєвий шлях цієї людини, творча спадщина, яку залишив просвітитель світових масштабів – «учитель учителів», переживе ще не одне століття і буде вивчатися нащадками.
На його ідеях будувалася й розвивалася педагогіка багатьох країн, в тому числі й українська. Творча спадщина вченого посіла вагоме місце у світовому педагогічному просторі. До сьогодні не втрачають актуальності погляди К.Д. Ушинського на родинне виховання, які формувалися на ґрунті великої поваги до народу.
До 200-річчя від дня народження видатного українського педагога, правознавця, професора, автора численних підручників і статей, одного із засновників педагогічної науки та народної школи – Костянтина Дмитровича Ушинського, пропонуємо віртуальну книжкову виставку «Все починається з родини! Народ виховує народ!»

Читати далі.