У червні вийшла з друку збірка “Наш край на творчість надихає”, до якої увійшли кращі твори постійних і нових учасників літературної студії “Контур”, що з 2006 року працює в бібліотеці імені Дніпрової Чайки. Сьома за числом збірка студійців присвячується 30-річчю незалежності України, тож її перший розділ має назву «Квітуй, моя Україно!».

Три останні творчі роки принесли студійцям чимало літературних здобутків у міжнародних, всеукраїнських та обласний конкурсах, тож другий розділ збірки складається саме з творів-переможців. Уже кілька років поспіль до збірок творчого доробку студійців включаються поезії, створені за мотивами віршів видатної поетеси сучасності в рамках щорічного обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». Розділ збірки «При майстрах якось легше. Вони – як Атланти…» вміщує також твори-відгуки на прозу і вірші інших письменників, знайомство з якими надихнуло студійців на створення власних поетичних рядків.
До збірки включені твори різної тематики та жанрів, написані протягом 2019-2021 років: жарти, філософські роздуми, ліричні замальовки, творчі фантазії та реальні історії з життя. У кожному творі юні автори намагаються знайти цікавий сюжет та втілити його у вірші чи оповіданні, нарисі або казці. Сподіваємось, що читачеві обов’язково щось припаде до душі, щось здивує, а щось змусить замислитись…

Сьогодні презентуємо електронну версію збірки, яку щойно розмістили на електронній поличці видань бібліотеки в Calameo.Веб-збірка 2019 року.

Читати.Кожного літа  наша бібліотека запрошує читачів до участі у Програмі літніх читань “Канікули з книгою”. Про цьогорічні літні пропозиції читайте на сторінці Програми-2016.

Того, хто зголоситься стати її учасником, чекають літературні відкриття, несподівані сюрпризи, розваги й конкурсні змагання і, як винагорода за докладені зусилля й читацьку працю – зароблені БІВи й придбана за них новенька книжка для власної бібліотечки.

Та які б “секретні” маршрути літніх книжкових пригод вам не прокладали бібліотекарі, ще жодного разу літні читання не обійшлися без такого атрибуту, як рекомендаційні списки літератури “Що читати влітку”, – справжні путівники для завзятих мандрівників у світі Книги.

Що читати на літніх канікулах 2016 року? – Як завжди, для кожного класу рекомендовані свої добірки.

І спочатку – ті книги й твори, які бібліотекарі й учителі радять прочитати другокласникам:

 

Списки для учнів 2 класу:
файл pdf (версія для друку)
файл doc

Читати далі
До бібліотеки ім. Дніпрової Чайки прибув довгоочікуваний “вантаж” – із херсонського видавництва “Наддніпряночка” привезли краєзнавчу гру “У пошуках знайомих незнайомців”!

Це – перша із серії краєзнавчих “Ігор патріотів Херсонщини”, створених нашими бібліотекарями. Усі сім ігор серії вже існують у електронному форматі, а їхній пробний робочий наклад вже навіть надійшов до районних бібліотек для дітей нашої області.

Незабаром усі ці ігри можна буде скачати зі спеціальної сторінки на цьому сайті.

Далі…

2014

Школа и библиотека: креативные проекты, инновационные программы : сборник статей и материалов / УВК «Школа гуманитарного труда» ХОС; КУ «Херсонская обл. б-ка для детей им. Днипровой Чайки» ХОС; Управление образования Херсонского гор. совета; под ред. А.А. Кияновского; отв. за вып. А.И. Бардашевская. – Херсон, 2014. –  48 с.

Штрихи до портрета сучасної бібліотеки для дітей: реклама, ресурси, програмна діяльність : збірник матеріалів Херсонської ОБД до Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей 2013 року.

Також тут: http://www.calameo.com/read/002270782420877c6c047.

2013

Кацарська Н. Ю. Книга збирає друзів

Крижановська О. В. Ярмаркові «обновки» бібліотек Херсонщини. Огляд-звіт про реалізацію ідей, «куплених» бібліотеками Херсонської області на Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Досвід кращих – кожному» (вересень 2012 р., м. Миколаїв). – Стаття опублікована в журналі “Шкільний бібліотечно-інформаційний центр” (2013, № 8).

Бібліотечно-інформаційний центр – нова модель бібліотечного обслуговування у загальноосвітніх навчальних закладах: збірник

***

Статті, написані для журналу “Русское просвещение” і опубліковані у спеціальному випуску (№2 за 2013 рік), вибірково:

Анна Бардашевская о маленьких и больших библиотечных секретах, или Интервью с директором

Наталия Попова. В поддержку детского чтения: проектная деятельность Херсонской областной библиотеки для детей

–  Ольга Крыжановская. «CD и читай!» (конкурс буктрейлеров среди старшеклассников города Херсона)

Андрей Кличановский. Новации в профориентации (о совместной реализации областного инновационного проекта «ПрофиСтарт: юные выбирают будущее» на 2012-2015 гг. )

Ірина Ковач. Бібліотечні «кошенята», або 10 років з «Чеширським котом»

2012

Крижановська Н. М. “До школи з книжковим букетом!” : першовереснева акція у школах Херсонщини.

Розміровська О. С. Перемагай з книгою! Інтелектуально-спортивний квест

Михайлова І. С. Лідерське Skype-спілкування

Келєберда К. Б. Першопрохідці на “Території слова”

Крижановська Н. М. “Літературний пікнічок” з Іваном Андрусяком

Розміровська О. С. Незвичайні пригоди звичайних книг : післямова до святкового ефіру.
Прес-клуб “Струм” чекає на молодих талантів – майбутніх журналістів. Керівник цього об’єднання –  Ксенія Борисівна Келєберда, журналіст.

Перші “випускники” “Струму”  вже вступили до університетів, інші ще навчаються в школі. Дехто обрав професію журналіста, філолога, рекламіста. Є і майбутні інженери, художники, лікарі. Але всі вони колись сиділи перед білим аркушем паперу чи монітором комп’ютера і виводили першу фразу свого першого тексту. А потім цей текст починав жити своїм життям: перетворювався у газетну публікацію або сценарій телепередачі.

Друже, якщо в тобі жевріє бажання стати журналістом, ставай учасником нашого прес-клубу.  Ми навчимо тебе створювати майстерні нариси, наповнювати їх власною емоційністю та відвертістю.

Прес-клуб “Струм” існує вже не один рік. З творчістю наших молодих журналістів можна познайомитися на сторінках електронного журналу “Літтера”. Також у 2011 році вийшла збірка дитячих статей під назвою “Територія слова”.


Опубліковано в рубриці Видання бібліотеки, Клуби, Підліткам
frank