Анна Бардашевська

Бардашевська Анна Іванівна, 1957 р. н., родом з Новотроїцького району Херсонської області. Громадянка України.

У 1975 р. отримала диплом з відзнакою Херсонського культурно-освітнього училища за спеціальністю «Бібліотечна справа». У 1979 р.  закінчила навчання у Харківському державному інституті культури за спеціальністю «Бібліотекознавство і бібліографія» та отримала диплом «з відзнакою».

Трудову діяльність розпочала 6 серпня 1979 року бібліотекарем патентного відділу на той час Херсонської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені О.М.Горького (нині імені Олеся Гончара). У цій бібліотеці пропрацювала 12 років на різних посадах: бібліотекар, старший бібліотекар, головний методист, в.о. завідуючої науково-методичним відділом, заступник директора з наукової роботи.

З 1989 року працювала в Херсонській обласній бібліотеці для дітей, спочатку на посаді  заступника директора з наукової роботи (1989-1993; 1994-2000 рр.), з грудня 2000р. по листопад 2023р. – директором цього закладу, який з 2013 року має назву: Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.

Анна Іванівна активно й успішно займалась науковою та громадською діяльністю. Є автором ряду публікацій у наукових та професійних виданнях. Активно долучалась до підготовки низки літературних та фахових видань як член редколегії .

Відомості про її фахову діяльність включено до довідника «Дитячі бібліотекарі України. 100 кращих» (Київ, 2012).

Бардашевська А.І. тривалий час працювала у складі Координаційної ради у справах дітей при Херсонській обласній державній адміністрації (з 2007 р.), науково-методичної ради КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради (з 2012 року), з 2013р. очолювала секцію «Фахові комунікації та інноваційний розвиток» Української асоціації працівників бібліотек для дітей; з 2016 р. – член секретаріату Національної секції України Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY).

Заслужений працівник культури України (2005 р.).