Сьогодні в рамках Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки організувала та провела для педагогів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов медіатренінг на актуальну тему сьогодення “Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни”.
Упродовж заходу сертифікований медіатренер Ірина Срібна спільно з освітянами більш детально розглянули поняття та основні ознаки інформування та пропаганди, фейків та діпфейків, маніпуляцій, наративів та ІПСО, які активно створювали і просували російські ЗМІ з часів повномасштабного вторгнення.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Вчителям, Тренінги
info


З 28 по 30 серпня працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки стали учасниками тренінгового проєкту «Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни як інструмент подолання розриву довіри». Триденний семінар організувала Академія української преси у партнерстві з Центром медіа- та цифрової грамотності (CeMIL) Інституту медіа- та комунікаційних студій Вільного університету Берліна (Німеччина).

Читати далі.

vbpi


22 жовтня у Школі грантового менеджменту відбувся тренінг за темою “Звітування про реалізацію проєкту”.  Модерувала навчання директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Анна Бардашевська, а технічне забезпечення zoom-зв’язку здійснював фахівець Інтернет-центру бібліотеки Ілля Абрамов.

На підготовці змістового проєкту основну увагу зосередила у своєму виступі Людмила Абсава – голова правління ГО «Глобальний погляд», кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри «Фінанси і кредит», проєктна менеджерка, тренерка, фасилітаторка освітніх програм, експертка з партисипації.

Основні правила підготовки фінансового звіту, формування пакету звітних документів за вимогами УКФ, а також до оформлення додатків та звіту аудитора проєкту виклала Олена Ромашина, головний бухгалтер бібліотеки імені Дніпрової Чайки. 

У традиційному модулі “Із досвіду успішної грантової діяльності” із проєктами, реалізованими за підтримки УКФ у 2018-2020 роках Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г.Шевченка, ознайомили учасників навчання Валентина Черноус, директор бібліотеки, та  Оксана Лифар, заступник директора з наукової роботи. 

Огляд веб-майданчиків для пошуку інформації про потенційних грантодавців для проєктів галузі культури, а також авторитетних донорів, що працюють в Україні, підготувала для учасників навчання Ірина Шестопал,  завідувачка відділу проєктно-грантової діяльності та зв’язків з громадськістю Національної бібліотеки України для дітей.

Читати далі.



Сьогодні на занятті у Школі грантового менеджменту учасники навчально-тренінгової програми вивчали основні вимоги до формування кошторису грантового проєкту. Знайомлячи колег з програмою заняття, Анна Іванівна Бардашевська, директор бібліотеки імені Дніпрової Чайки, наголосила на безперечній важливості зваженого, реалістичного, ефективного бюджетування для успіху будь-якого грантового проєкту.

Тренер Тамара Юріївна Верещака, голова ГО “Асоціація працівників закладів освіти м.Херсона”, наголосила на важливості уважного вивчення умов надання гранту, що висуваються потенційним донором проєкту, детальних розрахунків до кожної статті витрат, узгодженості описової частини заявки і бюджету.  

Власним досвідом реалізації грантового проєкту “Відкритий літературний фестиваль “BooKids Fest”, підтриманого у 2019 році Українським культурним фондом, поділились Олена Романченко, заступник директора, і Тетяна Нахова, завідувачка науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна. Колеги звернули увагу учасників навчання на фінансових ризиках, що виникали в ході реалізації проєкту, та розповіли про те, які механізми були застосовані для вирішення проблемних питань.

Читати далі.



1 жовтня 2021 р. у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулось друге заняття за програмою обласної Школи грантового менеджменту – за темою “Менеджмент грантового проєкту”.  Навчання відбувається за ініціативи та підтримки Херсонської обласної ради.

Із групою учасників тренінгового навчання цього разу працювала Людмила Абсава – голова правління ГО «Глобальний погляд», кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри «Фінанси і кредит», проєктна менеджерка, тренерка, фасилітаторка освітніх програм, експертка з партисипації.

Читати далі.



Сталий розвиток сфери культурних послуг, у тому числі й бібліотечного обслуговування, у сучасних умовах важко уявити без залучення позабюджетних коштів, насамперед грантових. Проте успіх у цій справі значною мірою визначається наявністю необхідних знань та навичок у грантопошукувачів. Саме з метою забезпечення такої підготовки Херсонська обласна ради зініціювала проведення навчально-тренінгової програми з написання грантових проєктів – у формі очно-заочної Школи грантового менеджменту, першими «учнями» якої стали 40 бібліотечних працівників та фахівців новостворених центрів культурних послуг із територіальних громад Херсонщини. 24 вересня відбулось офіційне відкриття Школи.

У вітальному слові голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко наголосив на необхідності осучаснення діяльності книгозбірень нашого краю, поєднання в їх роботі бібліотечних традицій з новими підходами, побажав продуктивного та результативного навчання, що стане запорукою професійного успіху.

З мотиваційним виступом до учасників навчання звернулась Вікторія Гавренкова, голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Херсонської обласної ради, голова ГО «Добродія-Херсон».

Алла Гордієнко, кандидат культурології, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, заслужений працівник культури України, член Наглядової ради УКФ першої каденції (2018-2020), у вітальному слові організаторам та учасникам навчання наголосила, що організована на базі бібліотеки імені Дніпрової Чайки Школа грантового менеджменту – це новаторський проєкт, унікальний для практики бібліотек України для дітей.

Олександр Книга, генеральний директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша, народний артист України, депутат Херсонської обласної ради, член Наглядової ради УКФ першої каденції (2018-2020), поділився власним досвідом із підготовки та реалізації грантових проєктів, продемонструвавши учасникам навчання на конкретних прикладах, яких вагомих здобутків можна досягти за допомогою грантів.

Анна Бардашевська, директор КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, заслужений працівник культури України, підкреслила, що саме участь у різноманітних грантових програмах, як свідчить міжнародний і вітчизняний досвід, відкриває широкі можливості як для розвитку інфраструктури, так і для підтримки програмної діяльності задля задоволення культурних потреб громад.

Організацію навчання покладено на КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради з огляду на те, що колектив закладу має вже 20-річний досвід успішної діяльності із залучення грантових коштів та проектного менеджменту, зокрема – щодо реалізації проєктів, підтриманих грантами Українського культурного фонду, – головного державного інвестора розвитку культурних і креативних індустрій у нашій країні.
До проведення навчання запрошені провідні тренери та фахівці-практики, що мають досвід у підготовці грантових проєктів та управлінні проєктами. У програму включені також виступи колег з різних областей України, які поділяться власним досвідом успішної реалізації грантів.

Цього ж дня відбувся перший, вступний тренінг за темою «Грантовий проєкт: основні правила та вимоги до укладання заявки. Структура проєктної заявки».
Школа працюватиме до кінця жовтня 2021 року за інтенсивною програмою. А за підсумками навчання заплановано організувати Ярмарок інноваційних проєктів, підготовлених його учасниками. Кращі з них на конкурсних засадах будуть відзначені та рекомендовані для практичного впровадження.

Опубліковано в рубриці Бібліотекарям, Новини, Тренінги
vbpi


10 вересня баркемп продовжив свою роботу і приніс учасникам нові знання, навички, враження. День розпочався з ранкової кави, а разом із нею – і з інтерактивної медіа-гри “Кавова маніпуляція”, мета якої – збагатити знання учасників заходу стосовно понять “факт” і “фейк”, навчатися звертати увагу на деталі в медіаповідомленнях.

Майстер-клас від Тетяни Іванової озброїв бібліотечних працівників і освітян – учасників баркемпу – методикою проведення медіаосвітніх вправ, які допомагають показати специфіку сучасних комунікацій та зрозуміти, як сучасна людина відчуває себе у гіперінформаційному просторі. Медійні ігри “Пілоти” і “Танграм” продемонстрували, як медіа маніпулюють споживачами інформації, впливають на наші рішення урізних сферах життя.

У “меню” професійних батлів другого дня – вправи на закріплення набутих під час навчання умінь: “Маніпулятивний фантик”, “Клікбейтовий еклер” та “Інформаційна глазур”. “Су-шефи”, Ірина Ковач та Ірина Срібна, презентували учасникам баркемпу і свої оригінальні авторські розробки – “Медіамафіни”, в основу яких покладено метод кілець Луллія, та “Класичні снеки” для “інформаційної дієти”.

Організатори навчально-тренінгової програми підготували і традиційний компонент, притаманний бібліотечним заходам, – огляд-анонс збірника матеріалів баркемпу “Ексклюзивні рецепти “бібліотечної медіакухні” в часи інфодемії”, а також нового практичного посібника, виданого Академією української преси, – “Медіаграмотність для бібліотекарів”.

Насамкінець баркемпу усіх його учасників очікував сюрприз – лотерея “Твоя медіаспеція” – як фінал професійних батлів інтерактивної гри “Медіадесерти”, а також цілком очікувані вихідне анкетування (паралельно воно стартувало і для учасників онлайн), підбиття підсумків баркемпу та обмін враженнями його учасників, вручення сертифікатів усім учасникам програми офлайн і, звичайно – спільна фотосесія.

Позитивні відгуки, що прозвучали як із вуст експертів, так і від учасників, дозволили організаторам резюмувати: перший баркемп, організований Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки за підтримки Академії української преси та Internews, відбувся вдало, тож доцільно було б цей проєкт продовжувати.



9 вересня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки розпочав роботу баркемп “BiblioCooking від медіа-шефів” – тренінгова програма для працівників бібліотек, що обслуговують дітей, а також для фахівців галузі освіти, зацікавлених у медіаосвітній проблематиці. Захід відбувається за підтримки Академії української преси (у рамках грантової програми “Інструменти медіаграмотності під час пандемії на платформах шкільних бібліотек”).

Тренінгове навчання має на меті сприяти інтеграції в бібліотечний контент медіаосвітньої діяльності, озброїти учасників навичками, методиками та ігровими ресурсами на протидію інфодемії, для формування критичного мислення, стійкості до медійних маніпуляцій та усвідомлення необхідності перевірки достовірності фактів у дітей та шкільної молоді.

Як відомо, баркемп – це неформальна, демократична, відкрита форма інтерактивної зустрічі людей, об’єднаних спільними інтересами, з метою інтеграції середовища, обміну досвідом та інноваційними ідеями. Тож обрана асоціативна символіка (“медіакухня”) задала тон оригінальній програмі баркемпу та надихнула організаторів на незвичайний театралізований пролог професійної тренінгової програми: sketch-сніданок із посвяченням в “медіашефи”.

Вітальне слово директора бібліотеки ім. Дніпрової Чайки
Анни Іванівни Бардашевської.
Вхідне тестування учасників.

Наш баркемп відбувається у гібридному форматі, тож його авдиторія налічує понад 170 учасників – 15 із них навчаються офлайн, а решта – беруть участь у програмі з використанням застосунку Zoom та долучаються до подій баркемпу через пряму відеотрансляцію на сторінці бібліотеки у Фейсбуку. Авдиторію учасників складають представники бібліотек із 16 областей України, зокрема Миколаївщину представляють також і учасники “очного” навчання – провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна.

“Комплімент від шефа”, або Професійний “amuse de bouche”, запропонувала учасникам Тетяна Вікторівна Іванова – медіаексперт, медіа та бізнес-тренер, доктор педагогічних наук, професор.

Ірина Ярославівна Жорова, проректор з наукової роботи Херсонської академії неперервної освіти, доктор педагогічних наук, професор, провела тренінг “ПП сніданок: як споживати інформацію”.

Читати далі