18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая і за програмою V Південного фестивалю книги і читання “Книжковий Миколай”, відбулась онлайн-вечірка переможців обласного етапу Всеукраїнського  дитячого літературного конкурсу “Творчі канікули” 2020. До юних письменників приєдналась і група їхніх ровесників-художників – переможців та учасників Міжнародного дитячого конкурсу-єднання “На одній хвилі”.

До вашої уваги – відеозапис цієї zoom-зустрічі.

Подробиці про зустріч та онлайн нагородження переможців читайте у блозі новин нашої бібліотеки.

#запідтримкиУКФ17 грудня у рамках V Південного фестивалю книги та читання «Книжковий Миколай» Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки проводить святковий онлайн-марафон, під час якого відомі херсонські письменники презентують свої нові книги.
Навчальну літературу для юних художників презентує директор Херсонської художньої школи, доктор філософії, доцент Юлія Сліпіч, автор серії навчальних посібників для учнів художніх шкіл з 1 по 6 клас та книги для студентів “I learn and create Art. Я вивчаю і створюю мистецтво”. Ці посібники стали переможцями всеукраїнських конкурсів наукових, навчальних та методичних видань.

Читати даліПродовжуємо підбивати підсумки участі нашої бібліотеки у фестивалі “Книжковий Миколай” 2019 року, і сьогодні хотіли б поділитися найцікавішою статистикою.

1865 учасників взяли участь у 47 зустрічах – літературному марафоні «По сторінках книг Сашка Дерманського» і автограф-сесіях «Літературне чар-зілля від Марини Павленко», розважались на літературній тусні «Супер фішка – сучасна книжка» з Валентиною Захабурою, завітали на зустріч-знайомство «Літературні смарагди творчості Олександра Есаулова», дивувались розповідям Тараса Микітчака і занурювались у «Читання з присмаком кохання» разом з Оксенією Бурлакою, подорожували на «Кораблі «Мрія» разом з Юлією Чернієнко.

В організації цього масштабного триденного марафону бібліотеці імені Дніпрової Чайки допомагали 18 закладів загальної середньої освіти міста Херсона, а також Школа гуманітарної праці та Херсонське училище культури. Читацька аудиторія зустрічей за віком – дуже різноманітна: від другокласників до десятикласників та студентів.

Відгомін фестивалю книги і читання продовжує наснажувати працівників нашої бібліотеки, які своєю працею, творчістю, винахідливістю і креативністю сприяли його успіхам. Бо ж, погодьтесь, зігрівають і надихають ось такі, наприклад, відгуки, які радо читаємо в соцмережах:
“Приїхав з херсонського Книжкового Миколая. Враження дуже позитивні. Приймають надзвичайно щиро і тепло. Діти чудові, вчителі і бібліотекарі не просто відробляють зарплату, а по-справжньому працюють!!! Дуже вдячний працівникам обласної бібліотеки Дніпрової Чайки за таку титанічну працю в організації цього свята!”
(Тарас Микітчак, із посту на Фейсбуку)

* * *

Дякуємо за допомогу в організації та проведенні зустрічей IV Південного фестивалю книги і читання “Книжковий Миколай”, зацікавленість і гостинність директорам, завідувачам бібліотек, колективам і учням – учасникам зустрічей з письменниками гімназій №3, №6 та №20, загальноосвітніх шкіл №№ 4, 24, 27, 30, 36, 41, 44, 50, 52, 53, 57, НВК №7 та №11, АЛ ХДУ, ЛЖЕП Херсонської міської ради; НВК “Школа гуманітарної праці” Херсонської обласної ради; Херсонського училища культури.

Опубліковано в рубриці Книжковий Миколай, Новини
vbpi


Напередодні улюблених свят усіх дітей херсонська малеча отримала перший подарунок від “Книжкового Миколая”.
У цікаву мандрівку вирушили школярі молодших класів разом з незвичайним гостем, улюбленим дитячим українським письменником Сашком Дерманським, який прибув до міста у рамках фестивалю книги та читання «Книжковий Миколай».

Читати даліФестиваль книги і читання «Книжковий Миколай» у цьому році запросив до Херсона митців із різних регіонів України, однак не забув і про місцевих авторів. Так, херсонські школярі мали серію зустрічей із письменницею-дебютанткою Юлією Чернієнко.

Читати даліПівденний фестиваль книги і читання “Книжковий Миколай”, який цьогоріч тривав з 13 по 15 грудня, згуртував довкола себе ціле сузір’я талановитих, успішних і відомих письменників сучасності серед яких – Олександр Есаулов, Марина Павленко, Сашко Дерманський, Валентина Захабура, Тарас Микитчак, Оксенія Бурлака та інші.

Читати даліСвятковими імпрезами, іграми й розвагами для юних шанувальників книги і читання завершила 15 грудня обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки свою програму на IV Південному фестивалі книги і читання «Книжковий Миколай».
Вже зранку привернула увагу численних глядачів прем’єрна вистава «Святий Миколай, до нас завітай» у виконанні наймолодших вихованців бібліотечного театру-студії «Чеширський кіт».

Свято продовжилось урочистим нагородженням майбутнього літератури нашого краю – переможців обласного етапу Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2019». Дипломи і подарунки юним письменникам вручили Ігор Мазур, заступник начальника управління культури обласної державної адміністрації, Василь Загороднюк, голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, голова журі конкурсу і навіть сам Святий Миколай. Вони привітали юних авторів з цією вагомою перемогою і побажали натхнення та успішного майбутнього в літературній творчості.

Більше фото з церемонії нагородження.

І одразу ж розпочалася краєзнавча гра “Літературний круїз Херсонщиною” у гранд-форматі. На величезному ігровому полі – мапі Херсонської області – розстелилось намисто із літературних перлинок рідного краю.

Діти-гравці успішно впорались із завданнями гри: старші знавці красного письменства рідного краю виявили свою ерудицію на ігровому майданчику і отримали книжкові призи, пригадавши важливі події та факти з історії літератури Херсонщини, молодші – взяли участь у рухливих змаганнях і познайомились із новими іменами та новими книгами, а всі разом – весело провели час у колі друзів і особисто познайомились із письменниками-земляками, які завітали на гру.

«Книжковий Миколай» 2019 року завершився, залишивши по собі теплі спогади про цікаві івенти, про зустрічі з українськими письменниками і нові книги для захоплюючого читання, які незабаром з’являться на бібліотечних полицях.