30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбувся обласний дитячий фестиваль «Ігри патріотів Херсонщини» – як підсумкова акція V обласного інтелектуального турніру, що проводиться на Херсонщині з 2015 року.

Цьогорічний турнір має свої особливості – адже змагання юних патріотів на краще знання свого рідного краю, його історії та культурних здобутків уперше відбувались у очно-заочному форматі. Обмеження на проведення багатолюдних заходів внесли свої корективи і в організацію ІІІ, обласного етапу щорічного турніру. Провідна тема інтелектуального турніру 2020 року – «Мистецька палітра Херсонщини», і саме тому організаторами було обрано фестивальний формат для проведення підсумкової акції.

Співорганізатори турніру – Департамент реалізації гуманітарної політики облдержадміністрації та управління освіти і науки облдержадміністрації і Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради. Щорічний обласний турнір юних патріотів України і рідного краю проводиться на Херсонщині в рамках обласної цільової програми «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини».
Тож привітати переможців інтелектуального турніру, усіх учасників обласного дитячого фестивалю, а також бібліотечних працівників – із професійним святом Всеукраїнським днем бібліотек завітали почесні гості: Зеленчук Василь Васильович, перший заступник голови Херсонської обласної ради, Дробиш Ірина Анатоліївна, начальник управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, Крулицька Тетяна Вікторівна, заступник директора Департаменту реалізації гуманітарної політики облдержадміністрації – начальник управління культури.

Насичена програма обласного фестивалю «Ігри патріотів Херсонщини» розпочалася вранці на ґанку бібліотеки ім. Дніпрової Чайки із мотиваційного флешмобу. Тут зібралися учасники фестивалю і офлайн, і онлайн – через комунікацію в соціальних мережах, щоб розпочати сьогоднішній святковий день із драйвом справжніх українських патріотів. До учасників фестивальної програми долучились і юні таланти з хореографічної студії «Колібрі».

З особливим нетерпінням учасники турніру очікували результатів роботи авторитетного журі, адже саме сьогодні вирішувалось, хто саме із 91 фіналіста здобудуть звання найкращих знавців рідного краю – чемпіонів V обласного турніру.

Тим часом організатори фестивалю запропонували дітям захоплюючий бібліоквест «Світами за скарбами» і краєзнавчу гру у гранд-форматі «Мистецька палітра Херсонщини».

Паралельно проходила професійна програма, у якій – офлайн, онлайн та у заочному форматі – брали участь бібліотечні працівники із дитячих та освітянських бібліотек Херсонщини й України. Участь у ній взяли Линецький Михайло Валерійович, директор Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації, і Зубко Анатолій Миколайович, ректор Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, доктор філософії, професор, заслужений працівник освіти України.

Відбулось фахове обговорення актуальних завдань і викликів, що стоять нині перед бібліотеками, які обслуговують дітей, концептуальних питань трансформації їхньої ролі у сучасному просторі національної культури, світовий досвід організації бібліотечних сервісів для дітей. Професійну програму продовжив заочний круглий стіл «Національно-патріотичне виховання та формування локальної ідентичності: що може сучасна бібліотека?»

В рамках професійної програми були презентовані також креативні продукти творчого колективу обласної дитячої книгозбірні, створені в рамках проєкту: настільна гра «Мистецька палітра Херсонщини» та інформаційно-ігровий буклет «Знай наших!»

Ключовою подією фестивалю стали гала-концерт і святкова церемонія нагородження переможців у трьох вікових групах учасників турніру дипломами й пам’ятними подарунками, а також подяками та книжковими добірками для фондів книгозбірень – бібліотекарів, чиї читачі здобули перші місця у своїх вікових категоріях.

Чемпіонами V обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» стали:

серед учасників із області

4-5 класи

 • І місце – Бандура Яна, учениця 5 класу Генічеської гімназії
 • ІІ місце – Хильченко Іванна, учениця 4 класу Олександрівської ЗОШ Білозерського району
 • ІІІ місце – Шевченко Давид, учень 5 класу Нововоронцовської ЗОШ №1

6-7 класи

 • І місце – Остап’юк Софія, учениця 7 класу Олександрівської ЗОШ Білозерського району
 • ІІ місце – Зінченко Ілля, учень 6 класу, читач Каланчацької РДБ
 • ІІІ місце – Кондратенко Діана, учениця 6 класу, читачка Верхньорогачицької РДБ

8-9 класи

 • І місце – Голівець Василь, учень 9 класу, читач Великоолександрівської РДБ
 • ІІ місце – Сичова Вікторія, учениця 9 класу Солонцівської ЗОШ Олешківського району
 • ІІІ місце – Борисенко Анастасія, учениця 8 класу Скадовської ЗОШ №3

серед учасників-херсонців

4-5 класи

 • І місце – Адамов Максим, учень 4В класу Херсонської гімназії №6
 • ІІ місце – Аліфанова Вікторія, учениця 5 класу ЗЗСО №53 м.Херсон
 • ІІІ місце – Нікітенко Дмитро, учень 5Г класу ЗЗСО №54 м.Херсон

6-7 класи

 • І місце – Борідько Кирило, учень 6 класу Херсонської гімназії №16
 • ІІ місце – Скрипка Катерина, учениця 7Б класу НВК №51 м.Херсон
 • ІІІ місце – Нечиперук Оксана, учениця 6 класу ЗЗСО №43 м.Херсон

8-9 класи

 • І місце – Давиденко Діана, учениця 9ПМВ класу Академічного ліцею ім.О.В.Мішукова при ХДУ
 • ІІ місце – Гаврилова Кароліна, учениця 9 класу Херсонської гімназії №2
 • ІІІ місце – Тимощук Марія-Ізабель, учениця 8Б класу ЗЗСО №52 м.Херсон

Завершився фестивальний день справжніми «Козацькими розвагами».

Події фестивалю висвітлюються на сторінці https://library.kherson.ua/fest/, а відео «на живо» з подій фестивалю транслювалось на сторінку бібліотеки у Фейсбуку:  https://www.facebook.com/library.ks.ua .

Фестиваль проведено за підтримки УКФ. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою організаторів.

#запідтримкиУКФComments are closed.