4 грудня по всій державі стартував Всеукраїнський тиждень права, метою якого є підвищення рівня освіченості громадян у своїх правах та виховання поважного ставлення до прав інших. У ці дні пригадують свої права і діти, не зважаючи на те що світ прав людини величезний і складний. Цей тиждень нагадує всім, що кожна дитина, незалежно від свого соціального, етнічного чи економічного статусу, має право на гідне та щасливе дитинство.
Про щасливе дитинство дітей та їх права вела розмову Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки з учнями третіх та четвертих класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53.

Читати далі.Проєкт “Мамо, я бачу війну” запрошує до участі дітей і батьків з усього світу. Його ціль – створити маніфест-колаж із дитячих малюнків про війну в Україні, який залишиться назавжди в цифровій мережі за допомогою технології NFT, а зібрані кошти будуть перераховані у фонд гуманітарної допомоги дітям, які постраждали від війни росії проти України.

З детальними умовами участі можна ознайомитися на сайті проєкту: https://momiseewar.com .Уряд України створив Координаційний штаб з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, за ініціативою народного депутата України Павла Сушка та Радника – уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук.

Штаб координуватиме роботу центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо евакуації, створення безпечних умов та забезпечення прав під час воєнного стану окремих категорій дітей.

Читати далі.

vbpi


«Під час війни порушуються всі права дитини: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на здоров’я, право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист», – зазначається у звіті ООН 1996 року «Вплив збройного конфлікту на дітей».

! UNICEF – про становище дітей під час війни рф проти України: https://www.unicef.org/emergencies/war-ukraine-pose-immediate-threat-children

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Права дітей
vbpi