Із року в рік перед кожним випускником школи постає ряд надважливих питань: ким стати в майбутньому? Яку професію обрати? Як не помилитися з вибором і бути потрібним і затребуваним спеціалістом?
Поради стосовно таких важливих питань дають усі : батьки, вчителі, друзі… Хтось радить обрати престижну професію, хтось – прибуткову, хтось – «гламурну», але остаточне рішення, звісно ж, залежить від самого абітурієнта.
При цьому недостатня поінформованість та неправильна оцінка своїх особистісних якостей і здібностей нерідко призводять до неправильного вибору учнями своєї майбутньої професії та подальшого безробіття.

Ми підготували інформативний відео огляд «Зроби свідомий вибір», у якому майбутні абітурієнти, а також педагоги і батьки можуть знайти корисні посилання на Інтернет-ресурси про:

 • кращі онлайн-тести, як один із кроків до самовизначення;
 • поради щодо планування освіти та кар’єрні поради;
 • актуальну інформацію про тенденції зміни ринку праці;
 • інформацію про затребувані професії та професії майбутнього;
 • корисні поради і статті щодо профорієнтації;
 • каталог професій в залежності від професійної сфери, зокрема карту професій, актуальних для Херсонської області, яку створили учасники партнерського обласного інноваційного проєкту «ПрофіСтарт»;
 • актуальні поради для тих, хто вирішив вступати до ВНЗ;
 • навчальні заклади в Україні і за її межами.6 липня 2017 р. на базі Херсонського обласного центру зайнятості відбулась відео конференція за участі керівників обласних бібліотек для дітей та обласних центрів зайнятості Закарпатської, Львівської, Рівненської та Херсонської областей.

У відеоконференції взяли участь представники ініціаторів проекту – Анна Іванівна Бардашевська, директор обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки,  Євгеній Олександрович Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості, Людмила Анатоліївна Барабаш, заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості та Андрій Ігорович Кличановський, начальник відділу організації профорієнтації Херсонського обласного центру зайнятості.

Читати далі
Читайте репортаж про поїздку до Львова команди “Профі” Комишанської ЗОШ №26
– переможців обласного проекту “ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє”
у блозі проекту.Опубліковано в рубриці "ПрофіСтарт", Новини
vbpi


Сьогодні у актовій залі Херсонського державного університету відбувся урочистий фінал проекту “ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє”, який було презентовано у формі “таємної спецоперації”. Цілих три роки 20 команд “спецагентів”-профістартівців разом зі своїми кураторами-координаторами досліджували найзатребуваніші професії Херсонщини, збирали і упорядковували відібрані матеріали, які стали частиною спільного профорієнтаційного ресурсу “Карта професій Херсонщини”, створення якого було завданням ІІІ, заключного етапу проекту.

Відкрили урочисту церемонію нагородження переможців ІІІ етапу проекту “замовники спецоперації”: директор Херсонського обласного центру зайнятості Єрашов Євгеній Олександрович, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки Бардашевська Анна Іванівна та гостинна господиня зали, у якій проходило свято – Тюхтенко Наталія Анатоліївна, в.о. ректора Херсонського державного університету.
Серед інших VIP-персон, запрошених для контролю “спецоперації” – фіналу обласного  були присутні співголова оргкомітету проекту, заступник начальника управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Мазур Ігор Романович і начальник відділу професійно-технічних навчальних закладів науки та координації роботи вищих навчальних закладів управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Саламаха Марина Миколаївна.
Кращими групами спецагентів, яких визначив “Віg Boss” разом із “замовниками спецоперації” стали:
батальйон спецпризначення «Нове покоління» з м. Нова Каховка,

та спецпідрозділ зовнішнього спостереження «АРТ» з Великої Олександрівки, які посілиІІІ місця у командному заліку,
.
контррозвідувальна група «Тавричата» з Чаплинського району, учасники якої посіли ІІ місце
та спецпідрозділ «Профі» м. Херсон, який посів почесне І місце у командному заліку.
Саме цим командам випала нагода гідно презентувати свої здобутки, які зібрано у блозі команди та ще раз продемонструвати свої атристичні здібності.

А ще усі учасники заходу змогли продемонструвати свої інтелектуальні здібності під час інтерактивної гри «Суперагент 2015», під час якої вони відгадали професію лікаря, вчителя, пожежника, художника та міліціонера.
Приємною несподіванкою для усіх присутніх стало нагородження команд за кращі “ПрофіКейси”(альбоми), які вони упорядковували протягом трьох років проекту. Щасливчиками стали команди з Цюрупинська та міст Херсона і Нової Каховки.

Яскравим фіналом заходу стало нагородження учасників проекту та районних координаторів, які упродовж трьох років активно допомагали “спецагентам” та вдало прораховували усі кроки спецоперацій.
А найголовнішим досягненням цього проекту стало створення спільного інтерактивного ресурсу“Карта професій Херсонщини”, який є гарним подарунком не лише для майбутніх абітурієнтів Херсонщини, а й України в цілому! Саме у блогах команд, які є складовими “Карти…” кожен охочий зможе знайти актуальні матеріали про обрану професію серед яких:  нариси, буклети, відео, професіограми, списки навчальних закладів та… А що іще цікавого  – погляньте самі! –  https://www.library.kherson.ua/lw/karta.html

 
Сьогодні у Новій Каховці відбувся обласний захід проекту “ПрофіСтарт“. Цим урочистим діством завершено другий етап проекту і дано старт третьому, завершальному етапу партнерського профорієнтаційного проекту, що реалізується на Херсонщині з 2012 року. Як і попередні “профістартівські” заходи, цьогорічний мав у програмі і змагання команд у суперфіналі та нагородження переможців, і екскурсійну програму, підготовлену базою проведення заходу. Адже приймав “профістартівців” та їхніх наставників Новокаховський політехнічний коледж “ЕМТ” Одеського національного політехнічного університету. Знову ж за традицією, координатори проекту працювали за власною паралельною програмою: обговорювали завдання наступної співпраці у ІІІ етапі проекту,  програми основної та навчально-тренінгової діяльності “профістартівців”, очікувані фінальні результати цієї роботи та мотивацію для їх досягнення.

Бібліотечні працівники продовжили роботу на окремій секції, за програмою планового семінару.

Читати далі…
Опубліковано в рубриці "ПрофіСтарт", Бібліотекарям
vbpi


25 листопада Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки спільно з партнером, Херсонським обласним центром зайнятості, та за підтримки управління культури ОДА, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА провели урочистий захід у рамках реалізації обласного міжвідомчого інноваційного проекту з професійної орієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».

Почесними гостями свята стали Кокош Філіпп Ілліч, директор Департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, Мерзлов Вадим Миколайович, заступник міського голови міста Нова Каховка та керівники закладів-співорганізаторів проекту Єрашов Євгеній Олександрович, директор Херсонського обласного центру зайнятості та Бардашевська Анна Іванівна, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Цього разу зліт учасників проекту відбувався у Новокаховському політехнічному коледжі Одеського національного технічного університету. Завданнями заходу, що об’єднав близько 400 учасників, зокрема дві сотні десятикласників із усіх районів і міст області – безпосередніх учасників проекту, його організаторів та координаторів, почесних гостей, стали:-  визначення переможців конкурсної програми ІІ етапу проекту «ПрофіСтарт» та їх нагородження;-  презентація ІІІ-го етапу проекту, його цілей та очікуваних результатів;-  планування співпраці партнерів у завершальному році проекту «ПрофіСтарт»;-  продовження ознайомлення школярів із вищими навчальними закладами області (екскурсійна програма для школярів – учасників заходу).

Читати далі…

Читати більше – у блозі “ПрофіСтарт”


Опубліковано в рубриці "ПрофіСтарт", Проєкти
vbpi


Ось і відбулися в районах Херсонської області фінальні змагання ІІ етапу обласного інноваційного профорієнтаційного проекту «ПрофіСтарт : юні обирають майбутнє», під час яких “профістартівці” кожної команди поділились на пари і досліджували обрану професію, адже тема ІІ етапу проекту  так і звучала – «Професія, яку я обираю». Завданням  для кожної пари учасників стало створення «ПрофіФайлу» – комплексу матеріалів, які стали основою для конкурсного захисту професії.

Кожний «ПрофіФайл» містив у собі :

 • список літератури за професією
 • художній нарис
 • рекламний буклет
 • професіограму
 • відео інтерв’ю
 • рекламний ролик

Крім того співорганізатори проекту виокремили спеціальні номінації для визначення кращих робіт. Серед них:

 • «Найкращий художній нарис»
 • «Найкращий буклет»
 • «Найкраща професіограма»
 • «Найкраще відео інтерв’ю »

Імена переможців у кожній номінації ви дізнаєтесь восени, під час  урочистого заходу щодо підведення підсумків ІІ етапу проекту «ПрофіСтарт» у м. Херсон, а кожен з Вас має унікальну можливість самостійно  визначити фаворитів та віддати свій голос  кращому  з кращих.

Ознайомитися з  роботами:

 • в номінації «Найкращий художній нарис»

Фурса Олег “Професія – рисівник”

Коваленко Вікторія ” Хвала рукам, що пахнуть хлібом!”

Селєхова Ольга, Пригодич Марія “Творці краси та впевненості – перукарі!”

Бойко Артем, Шамардінова Анастасія “Журналіст”

Бриж Вікторія “Тренер від бога”

Цимбал Тетяна, Лебединська Олександра “Лікар – професія вічна”

Котій Світлана і Жеребна Вікторія про професію продавця

Садонова Анастасія “Ще не пізно обрати професію програміста”

Чукась Дмитро “Професія – кондитер”

Морозова Світлана “Найважливіша професія”

 

 • в номінації «Найкращий буклет»

Високопілля. Пожежник.

Генічеськ. Лікар-реабілітолог.

Гола Пристань. Кухар.

Горностаївка. Продавець.

Каланчак. Пекар.

Каховка. Закрійник.

Нижні Сірогози. Водій.

Нововоронцовка. Лікар.

Новотроїцьк. Бухгалтер.

Цюрупинськ. Лісничий.

Чаплинка. Тракторист.

 

 • в номінації «Найкраще відео інтерв’ю»

Берислав. Кухар.

Білозерка. Пожежник.

Велика Олександрівка. Про всі професії.

Високопілля. Лікар.

Гола Пристань. Гід-екскурсовод.

Каланчак. Пекар.

Каховка. Кондитер.

Нововоронцовка. Бухгалтер.

Нова Каховка. Водій пожежної машини.

Скадовськ. Перукар.

Херсон. Агент з організації туризму.

Цюрупинськ. Фермер.

 

Перейти у кімнату для голосування.

 

Голосування триватиме протягом літа, тож, не втрачайте шанс, віддайте свій голос тому, кого вважаєте гідним!