Казка про доброго монстра

Це було, коли земля була тонка..

Жив собі Монстр, але його домівку всі звірі обходили. Всі казали, що він страшний, але ніхто ніколи його не бачив. Він, звичайно, виходив з дому, але коли майже всі вже спали. Тільки сова та ще деякі нічні тварини його могли побачити.

Одного разу Монстр вирішив вийти на прогулянку з самісінького ранку.

Він побачив прекрасний світанок, світло-синє небо, барвисті квіти у яскраво зеленій траві.

Усі звірі починали прокидатися та займатися своїми справами. Їжачок переносив на спині яблука собі у нірку. Зайчик, ховаючись від лисиці, сидів у своїй норі і хрумав капусту. Сова спала після вдалого нічного полювання…

Монстр стояв і дивився на небо, на квіти, на день, який народжувався. Тоді він сказав:

– Чому я раніше не виходив зранку?

Метелик, який в цей момент сів на квітку, що росла поряд з будинком Монстра , теж його запитав:

– Чому ти не виходив?

Монстр подивився на красивого метелика, що сам був схожий на квітку, відповів:

– Я вважав, що всі гадають, що я чудовисько, і бояться мене.

Бджола, яка саме сиділа у квітці і снідала, почувши чиюсь розмову, виглянула і побачила Монстра. Її не здивував і не злякав його вигляд, тому вона вирішила підтримати бесіду:

– Але ж сьогодні ти наважився вийти! Всі  ж гадали, що ти злий Монстр, ще й страшний – волохатий, чорний. А ти взагалі не такий. Ти чорно- білий і схожий на панду.

– Та я ж і є – панда! Все дивовижне, небачене раніше здається страшним! Я вас також боявся, переживав, що можу всіх налякати своїм незвичним виглядом, – відповів Монстр.

Сова відкрила одне око, подивилася на тварин і сказала:

– Ось хто ти, дивний Монстре! Ти – панда, тварина незвична для нас. Але ми раді тебе бачити. І будемо з тобою дружити. Хочеш?

«Монстр»-панда щиро сказав:

– Звичайно!

Тут звідкись прибіг олень, з дупла виглянула білочка, прийшов їжачок, не забарився і зайчик. Всім було цікаво побачити «Монстра»! Панда радий був побачити нових друзів і запропонував:

– Давайте на знак знайомства та примирення приготуємо разом обід!

Усім звірам сподобалася ця ідея. Зайчик розпалив багаття з гілочок, які приніс олень, їжачок назбирав грибів, білочка знайшла запашну суницю для компоту, бджілка з метеликом додали до нього солодкого нектару. А панда насмажив пирогів з грибами.

Тварини захоплено подивилися на приготований разом обід. Вони були дуже раді появі нового дивовижного друга. Так  в українському лісі з’явилася нова тварина!

Ви скажете, що панди їдять бамбук і їм нічого робити у наших лісах! А ви пробували корінці очерету та рогозу, які ростуть у нашій місцевості велетенськими площами? От і панда спробував – і вирішив назавжди оселитися тут. Їжі багато, краса українського лісу, гарні друзі зробили з «Монстра» лагідну й приязну тваринку. Так відбулася українізація панди!