Екологія Херсонщини

<<повернутись       далі >>

Пам'ятки природи місцевого значення

Пам'ятки природи мають велике значення для охорони територій або окремих об'єктів, що мають особливу цінність і є унікальними або типовими для даного регіону. На території пам'ятки природи забороняється будь-яка діяльність, що загрожує їх збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного стану.

В Херсонській області є пам'ятки природи місцевого значення, загальнодержавного значення - відсутні.

Зоологічні. "Кринківське поселення бобрів" площею 5га.

"Колонія диких кролів" площею 1,5га в м. Херсоні на правому березі р. Вірьовчина в покинутих каменоломнях, поголів'я диких кролів нараховує до 5 тис. штук.

"Понятівське поселення змій", площа 5га, в Токарівському лісництві Білозерського району на правому березі р.Інгулки, масове поселення плазунів, в т.ч. й рідкісного полоза жовточеревого.

"Микільське поселення змій", площа 4га, в Токарівському лісництві Білозерського району на крутому березі р.Інгульця з відслоненнями вапняків, місце поселення популяцій плазунів, в т. ч. червонокнижного полоза жовточеревого.

Гідрологічні. "Джерело Шилової балки" та "Козацьке джерело" в Бериславському районі. Виходи джерел красиво впорядковані, художньо оформлені. Джерельна вода прекрасна для пиття.

"Частина озера "Грязьове" ("Гопри") в м. Гола Пристань, південно-східиий берег озера з унікальними солоними грязями.

"Білозерські джерела" — це 5 потужних джерел на березі озера Білого з прекрасною питною водою, що не замерзає взимку.

Геологічні. "Федорівська печера" в с. Федорівка Білозерського району. Карстова печера довжиною до 100 м в правому крутому з відслоненнями вапняків березі р. Інгулець.

Ботанічні. Дуб в Міському парку м. Херсона, висаджений у 1869 р. при закладці парку. Дуб на "Інтенсивці", понад 150 років, в районі аграрного університету. Дуб біля пожежної частини Комсомольського району. Дуб біля шахового клубу. Дуб в школі-ліцеї №2 по вул. Полтавській. Вікові дуби в Центральному парку м.Гола Пристань. Дуб на станції юних натуралістів в м.Гола Пристань. Куртина вікових дубів в Цюрунинському районі. Три вікові платани в Центральному парку м.Нова Каховка. Два меморіальні дуби біля Будинку культури в м.Нова Каховка. Віковий в'яз по вул. Суворова біля магазину "Парус". "Бехтерський дубовий гай" з 114 дерев дуба, площею 3га, кількох дубів вже немає. Вікові сосни на околиці м. Гола Пристань. Тополі в с.Стара Збур'ївка. Деревостан акації білої, площею 30га в Цюрупинському районі.

Вікові дуби (понад 200 років) в Рибальчанському лісництві Голопристанського району — залишки природних дубових пралісів на Кінбуризькому півострові.

<<повернутись       далі >>