ПОЛОЖЕННЯ
про проведення регіонального Літературного конкурсу
імені Ю. К. Голобородька

І. Засновники та мета Конкурсу

1.1. Засновниками регіонального літературного конкурсу імені Ю.К.Голобородька (далі – Конкурс) є родина Голобородько, комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради та Херсонська обласна бібліотека для дітей.

1.2. Метою Конкурсу є вшанування художньої спадщини відомого письменника Юрія Костянтиновича Голобородька, який центром своїх творчих інтересів зробив Таврійський регіон і впродовж півстоліття зображував його у прозі, розвиток літературних здібностей учнівської молоді та її спрямування у річище духовно-творчої діяльності.

ІІ. Умови проведення Конкурсу

2.1. Конкурс проводиться з 20 жовтня 30 грудня 2011 року. У Конкурсі беруть участь учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

2.2. Конкурс проводиться за двома віковими категоріями:

учні 5 – 8 класів;

учні 9 – 11 класів.

2.2. Формою участі у Конкурсі є написання творчих робіт (нарисів) про Таврію і таврійців, у яких розповідається про історію, сучасність Таврійського краю і людські характери, долі.

2.3. Орієнтовна тематика творчих робіт (нарисів):

історичні події, пов’язані з Таврійським краєм;

життя і діяльність відомих та визначних таврійців;

творчість непересічних письменників, діячів культури, мистецтва Таврійського регіону;

постаті й справи членів моєї родини;

вільна тема, пов’язана з таврійським життям і таврійськими сюжетами.

2.4. Рекомендований обсяг творчих робіт:

для учнів 5 – 8 класів - 3 – 4 сторінки;

для учнів 9 – 11 класів - 4 – 6 сторінок.

2.5. Творчі роботи створюються українською та російською мовами і подаються в двох роздрукованих примірниках та електронному варіанті.

2.6. Творчі роботи з позначкою – «На конкурс» до 20 грудня 2011 року надсилаються за адресою: 73034, м.Херсон, вул.Покришева, 41, кафедра теорії і методики викладання гуманітарних дисциплін, комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

ІІІ. Організація Конкурсу

3.1. Проведення Конкурсу забезпечується оргкомітетом, співголовами якого є начальник управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації І.В.Корольова та ректор комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, професор А.М.Зубко.

3.2. Оцінювання творчих робіт (нарисів) і виявлення переможців здійснює журі, склад якого затверджується спільним наказом управлінь Херсонської обласної державної адміністрації: культури і туризму та освіти і науки.

3.3. До складу журі конкурсу можуть залучатися вчителі української мови та літератури, вчителі світової літератури, представники творчих спілок, культурної громадськості.

3.4. Журі з 21 листопада до 30 грудня 2011 року здійснює оцінювання творчих робіт (нарисів) учнів та визначає переможців Конкурсу.

3.5. Критерії оцінювання творчих робіт (нарисів), поданих на Конкурс:

оригінальність творчого задуму,

нестандартність композиційного втілення,

наявність нового фактичного (життєвого, документального, архівного) матеріалу,

новизна художніх рішень, думок, роздумів,

рівень літературного викладу.

ІV. Нагородження переможців Конкурсу

4.1. Призові місця (відповідно І, ІІ і ІІІ) визначаються серед кожної вікової групи. Найоригінальнішій літературній роботі незалежно від віку учасника присуджується Гран-прі.

4.2. Нагородження переможців Конкурсу відбувається в урочистій обстановці й проходить на базі Херсонської академії неперервної освіти або в іншій заздалегідь визначеній установі. Церемонія нагородження широко висвітлюється в засобах мас-медіа.

4.3. Організаційно-методичну підтримку та проведення урочистостей з нагоди нагородження переможців конкурсу здійснює Херсонська обласна бібліотека для дітей та кафедра теорії і методики викладання гуманітарних дисциплін комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради – серед бібліотечних та загальноосвітніх навчальних закладів відповідно.

 

 


 
 
На сайт ХОБД