Програма літніх читань 2015

Обласна цільова програма підтримки та стимулювання читання
«Канікули з книгою – 2015»

Що читати влітку?
Модуль І

Цей модуль Програми має на меті залучення до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими бібліотекою спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти, з урахуванням шкільної програми, або ж за списками позакласного читання, які діти отримали в школі. Реалізується двома підрозділами – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів, шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах.

Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів цього року запрошує своїх читачів взяти участь у читанні-полюванні «Літературне сафарі, або Неймовірні пригоди мисливців книжковими сторінками». Програма пропонує читачам здійснити літературне «сафарі» – мандрівка сторінками цікавих дитячих творів з метою «полювання» за читацькими “трофеями”: тваринами – персонажами книг.

Кожен учасник отримує путівник, з якого читач-“мисливець” дізнається  про свій “сафарі-маршрут” та про завдання, які треба виконати під час перебування у певній літературній “локації”. Коли завдання виконане, то учасник гри здобуває відмітку про здобуті «трофеї». До маршруту включено 5 локацій: «Лісова пригода», «Підводний драйв», «Політ до хмар», «Міфічні та зниклі тварини», «Свійське сафарі».

Під час перебування в кожній з них учасникам програми треба обрати тварину – представника, що мешкає у вказаному просторі, знайти та прочитати художній твір про неї на вибір (оповідання, новела, повість, казка, вірш – напам’ять) та знайти у будь-яких джерелах цікаву інформацію (енциклопедії, журнали, інтернет-ресурси). Також у кожній локації на читачів-мисливців чекає обов’язкове завдання – перепустка до наступного маршруту подорожі. Кількість «впольованих» тварин не обмежена.

У вересні будуть підведені підсумки та визначені найкращі читачі-мисливці, що здобули найбільшу кількість «трофеїв» та “викуплених” на зароблені БІВи книг. Щотижня  для учасників літніх читань буде проводитися пізнавально-розважальний інструктаж «Торбинка цікавинок про різніх тваринок».

Сектор абонемента учнів 5-9 класів пропонує учням 5-9 класів – користувачам сектора абонемента – підключитись до літературного роумінгу «Читання без обмежень». Девіз – Літні читання у стилі смарт! Отримавши органайзер – «смартбук» (він же  – читацький щоденник), користувач отримує набір завдань. Дев’ять різних «іконок» інформують про них:

 1. Карта покриття. (географічні місця та країни та міста з прочитаних художніх творів)
 2. Book-sms: (цікаві цитати з книг).
 3. Book-mms: (селфі з книгою, цікаві фото-ілюстрації до твору).
 4. Програма лояльності (акції для читача-абонента «Підключи друга»)
 5. Аудіо/відео (створення буктрейлерів та аудіокниг)
 6. Розваги (ігротека на сайті бібліотеки)
 7. Читацький інтернет: (рекомендації, пости, статуси, у соцмережах, блогах, на сайті бібліотеки)
 8. Повідомлення (короткі відгуки на прочитану книгу)
 9. ArtМайстерня ( малюнки, поробки у різних техніках)

Обравши за рекомендаційним списком «Що читати влітку?» будь-який твір, читач обирає і одне із запропонованих завдання до нього. Виконані завдання та творча  робота абонента-читача буде оцінена згідно з «Тарифним планом» програми сектору абонемента. І на зароблені БІВи можна придбати у «Букмаркеті» книжки.

Найактивніші абоненти сектору абонемента будуть змагатися на СМАРТ-дуелі наприкінці літа.

Тиждень з книгою
Модуль ІІ

Модуль передбачає організацію під час літніх канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, стимулювання мотивації до читання. Відвідувачі нашої бібліотеки щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, які щоденно починаються об 11:00 та о 14 :00.

Понеділок

 • «Торбинка цікавинок про різних тваринок», пізнавально-розважальний інструктаж. Відділ обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 кл.
 • «Читацька посмішка влітку,  або  Медіа-центр на канікулах», книжковий кадр від Медіа-центру.

Вівторок

 • «Опції казкового літа», читацьке рандеву. Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів.

Середа

 • «12 сторінок дитячих секретів. Мистецький записничок», програма розвитку дитячої творчості . Відділ естетичного виховання.

Четвер

 • «Магія, фокуси, експерименти»,  Клуб журнального літа. Сектор періодичних видань.

П’ятниця

 • «All abourd! Літній круїз Америкою», країнознавчо-віртуальна  мандрівка. Сектор документів іноземними мовами.
 • «Україна – унікальна, Україна – надзвичайна!», інтернет-мандри. Відділ інтернет-послуг.

Програма розвитку творчості відділу естетичного виховання «12 сторінок дитячих секретів. Мистецький записничок», включає в себе 12 творчих зустрічей, кожну з яких буде присвячено виготовленню поробок в різних техніках (квілінг, орігамі, декупаж, аплікація, колаж), майстер-класи, онлайн-уроки, презентаціям спеціальної літератури, порадам митців та ін. Протягом канікулярного періоду діти зберуть чималу колекцію ідей і секретів до свого «Мистецького записничка», фантазуватимуть, гратимуться. А на завершення запланована виставка найкращих робіт учасників програми.

У чому  феномен казки? Яким чином вона вміщує на декількох сторінках життєву мудрість поколінь? І чому казка збереглася навіть в епоху Інтернету? На ці та багато інших питань діти спробують відшукати відповіді  під час читацьких рандеву «Опції казкового літа» у відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів. У програмі літа на них чекає ціла низка дедуктивно-ігрових заходів: літературна лоція «Пригоди на островах Читання», літературні перегони «Увімкни казку!», бук-квест за казками братів Грімм, подорож вигаданими країнами «Від Нарнії до Ефлари» та інші.

Медіа-центр пропонує цикл заходів – книжковий кадр «Читацька посмішка влітку,  або  медіа-центер на канікулах». Екранізації найвідоміших казок, створених у різних країнах світу, а саме – народних казок про національних героїв, стануть предметом розгляду під час цих заходів. Після ознайомлення з казкою та перегляду уривків із мультфільму-екранізації дітям пропонується прочитати українську версію казки, переказати, намалювати малюнок – та отримати заслужені БІВи.

Сектор документів іноземними мовами організовує  країнознавчо-віртуальну мандрівку  «All aboard! Літній круїз Америкою». «Туристична фірма» «БібліоКруїзи Америкою»» пропонує своїм читачам стати онлайн-мандрівниками: дізнатися незвичні факти про Америку, а ще покращити знання англійської. Кожна зустріч буде присвячена одному зі штатів Америки. Діти будуть переглядати підібраний бібліотекарями відеоряд про обраний штат, знайомитися з історією, цікавинками, світом тварин та рослин, пам’ятними містами. Зробити літній круїз назабутнім допоможе найсучасніша техніка: «50-зірковий Ігроленд» інформаційного центру “Вікно в Америку для майбутніх лідерів” пропонує цього літа турнір з ігровою консоллю Xbox one, яка оснащена оновленою версією безконтактного ігрового контролера Kinect, величезним екраном та аудіосистемою. Учасники  мандрівки отримують домашнє завдання: формулюють три власних запитання по штату, з яким вже ознайомились. На останній зустрічі бібліотекарі розроблять інтерактивну вікторину «Для обізнаних мандрівників» , використовуючи найкращі запитання, запропоновані дітьми-учасниками мандрівки.

Відділ Інтернет-послуг пропонує своїм завсідникам здійснити інтернет-мандри «Україна – унікальна, Україна – надзвичайна!». Щотижня користувачі Інтернет-центру стануть учасниками віртуальної подорожі одним із унікальних міст України, серед яких Київ, Львів, Ужгород,Чернівці,  Одеса,Харків, Донецьк, Кіровоград, Дніпропетровськ, Камянець-Подільський, Полтава і, звичайно ж, рідний Херсон. Під час інтернет-мандрів діти дізнаються про історичне минуле та сучасний розвиток міст, незвичайні архітектурні споруди, заповідники, монастирі, собори, звичаї, традиції, найвідоміших жителів і вихідців цих міст, відомих усьому світі. На завершення кожного заходу діти шукатимуть в Інтернеті відповіді на різноманітні запитання про місто, з яким знайомились, та наповнюватимуть  унікальними асоціативними зображеннями карту-пазл «Україна – унікальна».

Сектор періодики пропонує вступити до Клубу журнального літа «Магія, фокуси, експерименти». За журналом «Смайлик», а саме за його рубрикою «Магія, фокуси, експерименти» відвідувачам клубу пропонується навчитися основам фокусів, магічних трюків, провести  різні хімічні, фізичні та біологічні експерименти. Щотижня сектор періодики перетворюватиметься на міні-лабораторію, у якій під час майстер-класів кожен бажаючий зможе перетворитися на справжнього чарівника і мага.

Підведення підсумків. Заохочення учасників

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна Валюта – БІВи. Заробивши ці своєрідні «гроші», читачі зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків» (“Букмаркетів”), розташованих у відділах бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми, видавництва та книготоргові фірми.

Для підведення підсумків Літніх читань усі структурні підрозділи-організатори програми влаштовують у вересні фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів тощо.

Стежити за оригінальними форматами обласної Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих бібліотеках області, можна на цьому сайті, у блогах бібліотеки, у колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини» та на власних веб-ресурсах дитячих книгозбірень області.

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *