Програма літніх читань 2021

Програма підтримки та стимулювання дитячого читання

«КАНІКУЛИ З КНИГОЮ 2021»

Програма літніх читань «Канікули з книгою – 2021» у Херсонській обласній  бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки стартує, як і завжди, 1 червня і триватиме усе літо – у форматі “ЧИТАЦЬКИЙ КАЛЕНДАР МРІЙНИКА”.

Модуль І. Що читати влітку?

Цей модуль Програми має на меті залучення до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими бібліотекою спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти, з урахуванням шкільної програми, а також за списками позакласного читання, які діти отримали в школі.

Модуль реалізується двома підрозділами – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів, шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах…

Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів цього року запрошує своїх читачів провести Книжкове літо у стилі ФІТО. Літературна ботаніана пропонує дітям перетворитися на дослідників світу казкових рослин і вирушити на гостини до пані Флори, адже саме у її безкрайніх зелених володіннях на них чекатиме захоплююча та сповнена пригод експедиція. Учасники мають за час дії програми «зібрати» у свою колекцію якомога більше рослин, які зустрічатимуть на сторінках прочитаних книг. А помандрувати доведеться немало! Адже на новітніх «ботаніологів» чекає  Чарівна оранжерея, Казковий город, Заповідні лани, Барвінкове місто, Галявина легенд, Простори знайомих незнайомців, Куточки цікавих фактів та Загадкові полонини. А ще, за бажанням, можна «вступити» до лав Армії помічників. Під час перебування в кожній із місцин Фітоленду учасникам програми треба обрати рослину, що зустрічається у вказаному просторі, прочитати художній твір про неї  або твір, в якому є згадка про цю рослину, на вибір (оповідання, новела, повість, казка, вірш – напам’ять) та знайти у будь-яких джерелах цікаву інформацію (енциклопедії, журнали, інтернет-ресурси). Також у кожній локації на читачів-дослідників чекає обов’язкове завдання – перепустка до наступної подорожі. Кількість «зібраних» рослин та відвідувань локацій не обмежена. Обов’язкова умова: ведення та оформлення «Літературного ФІТОдовідничка». У вересні будуть підбиті підсумки та визначені найкращі «ботаніологи», що «зібрали» у свою колекцію найбільшу кількість «зразків»  та викуплених на зароблені БІВи книг.

Сектор абонемента учнів 5-9 класів запрошує своїх читачів у літературну гру «Зустрічай літо у чарівній BOOKландії!». Гра допоможе зануритися у світ художніх творів українських письменників-сучасників, дізнатися, що читають та якими творами цікавляться зараз підлітки в усьому світі, «посмакувати» сьогоденними бестселерами та збагатити свої літературні уподобання творчостю письменників рідного краю.

В рамках літньої читацької програми триватиме like-марафон «Модна читанка». Його учасникам потрібно створити свій власний читацький щоденник, оригінально оформити його та занотовувати інформацію й враження від прочитаних книг. Розмістивши цей власний літературний нотатник на спеціальній виставці, учасники програми раз на тиждень матимуть можливість залишити лайк (проголосувати) за найяскравіший та найкреативніший записник інших учасників (свій щоденник, звісно ж, “лайкати” не можна). На фінішній прямій, наприкінці літніх канікул, буде оголошено п’ять кращих читацьких щоденників найактивніших учасників. Тож читайте, переказуйте, занотовуйте, голосуйте, заробляйте бібліотечні «гроші» та накопичуйте власні лайки завдяки книзі та читанню. Пам’ятайте також, друзі, що активність у Програмі літніх читань “Канікули з книгою” входить до заліку у змаганні за звання Лідера читання 2021 року.

Модуль ІІ. Тиждень з книгою

“Читацький календар мрійника”

На наступному тижні:

Модуль передбачає організацію під час канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, стимулювання мотивації до читання.

Відвідувачі нашої бібліотеки щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, що проводяться в один і той же час – об  11:00  та о 14:00.

Понеділок

11.00 Книжкові гостини у пані Флори. Лабораторія юних натуралістів.

Запрошуємо усіх бажаючих на зустрічі до лабораторії юних натуралістів, де на маленьких читачів чекають  зелені естафети, майстер-класи з флористики та фітодизайну,  інтерактивні змагання, інтелектуальні квести, конкурс дитячого малюнку «ФІТОгалерея» та багато інших цікавих заходів,  які урізноманітнять перебування у Фітоленді.

14.00Екологічний відеотаймер. Мультиплікаційний марафон

В медіа центрі на юних користувачів чекають читання на еко-тематику. Під час програми літніх читань, читачам бібліотеки прививатиметься любов до навколишнього середовища та його охорони. За допомогою мультфільмів даної тематики, діти зможуть правильно формувати життєві цінності в повазі до природи, тваринного світу та підвищать свою суспільну екологічну свідомість. Фіналом програми літніх читань у секторі медіацентру, буде змагання в настільну гру – краєзнавча екомандрівка «Зелений експрес», адже під час кожної з зустрічей щопонеділка читачі знайомитимуться з рослинним світом нашого краю.

Вівторок

11.00 12 лайфхаків для екстремалів. Book-Challenge

Читальна зала запрошує юних екстремалів на Book-Challenge, щоб випробувати себе, свої можливості та отримати нові знання і навики в нестандартних ситуаціях та  надзвичайних умовах. На вас очікують майстер-класи, тематичні ігри, конкурси, спортивні змагання під час яких ви дізнаєтесь, як орієнтуватись в незнайомій місцевості, познайомитесь з екстремальними видами спорту, з рослинами-рятівниками та розширите свої знання про книги-супутники для подорожей.

Середа

11.00Світами за скарбами. Мистецький лабіринт

Цього літа на читачів чекає подорож у світ творчості. А мандрувати будемо  лабіринтом мистецтва, де кожна зупинка відкриє скарби цього багатогранного світу. Ми підготували для учасників літньої програми пізнавальні книги, фантастичні пригоди, зустрічі з цікавими людьми, створення власних hand-made шедеврів. Тож, призначаємо любителям екстремальних подорожей та поціновувачам мистецтва збір щосереди у відділі естетичного виховання.

Четвер

11.00Весела країна фантазерів. Бібліобалаганчик

Сектор періодичних видань запрошує усіх активних, креативних та зацікавлених читачів бібліотеки щочетверга на програму літніх читань «Весела країна фантазерів». Усі заняття проходитимуть у незвичайному форматі «бібліобалаганчика». Ви потрапите на фантастичну Планету Гри та Розваг, де на вас вже чекають неповторні зустрічі з журнальними героями, проявите свої творчі та інтелектуальні здібності у дивовижній Країні Чомусиків, а Царство природи розкриє вам свої секрети. Тож завітайте до нас на гостини  і станьте жителем «Веселої країни фантазерів».

П’ятниця

11.00Be sporty – Be Smart. Інтелектуальні спортивні ігри

Сектор документів іноземними мовами запрошує всіх бажаючих приєднатися до програми літніх читань  «Be Sporty – Be Smarty», які проходитимуть щоп’ятниці, об 11.00. Низка захоплюючих інтелектуальних спортивних ігор поєднують в собі вивчення англійської мови через гру і живе спілкування, активні фізичні вправи та інтелектуальні завдання. Кожне нове заняття буде присвячене певній темі. Наприклад, в «День копіювання тварин» на дітей чекають полювання на пригоди: повторення та вивчення нових англомовних слів, настільна гра в питання і, звісно ж, рухлива гра «Зайці на городі». А в День пікніка у вигаданій країні учасників чекатиме лісова естафета, вправи з англійської та настільна гра «Jenga». Проводьте літні канікули з користю, дізнавайтеся нове, вивчайте англійську, підтримуйте себе у гарній фізичній формі.

14.00Ті, що випереджають час. 3D-майстерня

Хочеш провести літні канікули круто та творчо? Хочеш йди «в ногу з часом» і навіть швидше?! Тоді приєднуйся до команди скульпторів літньої 3D-майстерні «Ті, що випереджають час» та створюй найсучасніші 3D-моделі. Ставай “просунутим” юзером в програмах Blender, TinkerCAD, Sculptris, ZBrush, MagicaVoxel та інших. Тож, якщо готовий, збери усіх свої друзів і приходь у бібліотеку! 

Підбиття підсумків. Заохочення учасників

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна Валюта – БІВи. Заробивши ці своєрідні «гроші», читачі зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків», розташованих у відділах бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми, видавництва й книготоргові фірми.

Підсумки літніх читань усі структурні підрозділи-організатори Програми підбивають у вересні, проводячи фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів.

Стежити за оригінальними форматами обласної Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих бібліотеках області, можна у блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини» та на власних веб-ресурсах дитячих книгозбірень області.

Літо в бібліотеці –  свято щодня!