Канікули з книгою 2020

Програма підтримки та стимулювання дитячого читання

«КАНІКУЛИ З КНИГОЮ 2020»

Модуль І. Що читати влітку?

Цей модуль Програми має на меті залучення дітей до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими фахівцями Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти з урахуванням шкільної програми.
Беруться до уваги також і списки книг для позакласного читання, які діти отримали в школі. Модуль реалізується двома підрозділами бібліотеки – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів – шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах, – як безпосередньо в бібліотеці, так і у форматі онлайн, із розміщенням ігрових завдань на сайті та у блогах бібліотеки та через соціальні мережі.

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна  Валюта – БІВи. Заробивши бібліотечні «гроші» своєю читацькою працею та креативною творчістю, учасники Програми зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків», розташованих у відділах обслуговування бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми — видавництва і книготоргові фірми.

У 2020 році відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів запрошує своїх маленьких читачів податися у «ЧИТОмандри Україною». Здійснити цей фантастичний вояж-гру усім охочим і небайдужим до читання допоможуть сучасні українські дитячі письменники. Читаючи їхні книги, учасники програми будуть виконувати різноманітні завдання з пошуку інформації та за змістом прочитаних творів. Серед обов’язкових завдань: учасники мають самостійно з’ясувати, а потім вказати на мапі України, яку вони отримають на старті, місце народження або місце проживання автора, розмістивши фотографію письменника на території певної області. Тож помандрувати доведеться чимало, адже на читайликів чекають знайомства із Олександром Дерманським, Мариною Павленко, Іваном Андрусяком, Галиною Вдовиченко, Тетяною Стус (Щербаченко) та іншими авторами найпопулярніших українських дитячих книжок.
Протягом літа кожен учасник складе власну мапу сучасних книжкових історій. На початку вересня будуть підбиті підсумки Програми та визначені найкращі учасники літературної гри.

Сектор абонементу учнів 5-9 класів заохочує своїх читачів здійснити космічну подорож у безмежний Всесвіт читання, літературних відкриттів та розваг. «Таємний ключ до Всесвіту. Космічні дослідження й читацькі відкриття» – саме під такою назвою пройдуть літературні змагання тривалістю три місяці. Читацька гра включатиме дослідження Бібліокосмосу, ознайомлення з книгами із рекомендаційних списків літератури “Що читати влітку” та фіксування усіх бібліокосмічних досліджень і читацьких відкриттів у власному “Читацькому щоденнику”. За виконані завдання та творчі проєкти учасники Програми зможуть, за традицією, отримати “бібліотечно-космічну інтелектуальну валюту” – БІВи. Умови гри та описи завдань шукайте на спеціально оформленій виставці-грі “Літературний вибух: дослідження Бібліокосмосу“. Долучайтеся до гри, робіть читацькі відкриття і шукайте таємний ключ до Читацького Всесвіту!

Модуль ІІ. Тиждень з книгою

Модуль передбачає організацію під час літніх канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, мотивації до читання. Відвідувачі нашої бібліотеки влітку щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, які щоденно розпочинаються об 11:00 та о 14:00. Онлайн-сюрпризи доступні “24х7”!

Проморолик Програми літніх читань 2020

Понеділок
Літні «фішки» сучасної книжки. Літературна “тусня”, на яку запрошує відділ обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 класів.
Драйвове літо без ліміту. Мультиплікаційний марафон у Медіа-центрі

Вівторок
10 лайфхаків для екстремалів. Book-challeng. Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів.

Середа
Любе літечко панує – радує нас і дивує. Арт-мандрівка. Відділ естетичного виховання.

Четвер
Топ-10 настільних ігор від Розумашки. Літня ерудит-зарядка. Сектор періодичних видань

П’ятниця
Disney Magic Kingdom. Сектор документів іноземними мовами запрошує у магічний світ Волта Діснея.
3D-лабораторія працюватиме протягом усього літа в Інтернет-центрі.

Мультиплікаційний марафон «Драйвове літо без ліміту» пропонує перегляд ТОП-десятки найкращих мультфільмів світу 2019-2020 років. У рамках програми передбачене визначення лідерів глядацьких симпатій користувачів біблоітеки ім. Дніпрової Чайки та створення відеоогляду бібліотечної ТОП-трійки.

Літня екстрим-подорож” на базі читальної зали 5-9 класів допоможе юним читачам познайомитися з новими видами туризму, навчить орієнтуватись без компасу у просторі і робити прогноз погоди, підтримувати здорові стосунки у групі та дізнатись секрети виживання в екстремальних умовах. Прокладати “маршрути” юні екстремали будуть не тільки з бібліотекарями, а і з психологами, письменниками, журналістами та досвідченими мандрівниками. Фахівці допоможуть юним бібліотуристам набути нових якостей характеру, таких як сміливість, витривалість, винахідливість, і, звичайно, отримати нові знання.

Читачі відділу естетичного виховання здійснять арт-подорож у часі та просторі. Навігатором під час мандрівки стануть цікаві книги та журнали. Кожної середи об 11 годині діти натискатимуть на кнопку “чарівного пульту” і вирушатимуть у незвіданий світ мистецтва. На них чекають знайомства з творчістю митців різних епох та їхніми шедеврами, відвідування віртуальних музеїв, галерей, виставок. Для креативних читачів під час усіх подорожей буде відкрита арт-майстерня, де кожен бажаючий спробує себе у ролі актора, художника, скульптора, архітектора та власноруч створить мистецький твір. Приходьте, літо обіцяє бути творчим!

Завітайте до зали періодики – і ви поринете у захоплюючий світ настільних ігор, а ще – у пізнавальну подорож сторінками журналів. На вас чекатиме незабутня експедиція, під час якої ви зустрінетесь із тваринами, які мешкають у нашому краї та дізнаєтесь таємничі цікавинки про них. Професор Еврика запрошує вас до своєї чудової лабораторії, щоб разом зробити нові наукові відкриття, а Фіксики вже готуються розкриють вам свої секрети… Тож не зволікай – поспішай до нас щочетверга об 11.00.

А сектор документів іноземними мовами запрошує всіх взяти участь у програмі літніх читань «Disney Magic Kingdom» та дізнатися про невідомі факти з «життя» вже знайомих нам героїв та заразом «підтягнути» свою англійську. На тебе чекають цікаві ігри та завдання, пізнавальні квести та гарний настрій. «Відвідуйте» Королівство Діснея кожного тижня, заробляйте зірочки та отримайте корисні подарунки.

Інтернет-центр у рамках Програми літніх читань пропонує ознайомлення з різними комп’ютерними програмами для юних творців. Створення комп’ютерних ігор, будування 3D моделей, комп’ютерна скульптура (скульптинг), написання музики, та багато іншого. На наших заняттях ми будемо працювати з такими програмами, як: Struckd – 3D, Musescore, Sculptris, TinkerCAD, Unity 3D, Blender тощо.
Також в Інтернет-центрі працюватиме “Лабораторія 3D“. Для бажаючих будуть проводитися заняття з малювання 3D-ручками, а створені вами 3D-моделі зможе надрукувати наш 3D-принтер. Тож запрошуємо Вас взяти участь у конкурсі на створення об’ємних зображень книжкових персонажів!

Підбиття підсумків. Заохочення учасників

Переможці Програми визначатимуться за кількістю прочитаних книжок, за активністю участі у щотижневих літніх програмах, а також за сумою “зароблених” БІВів.
Для визначення чемпіонів Програми літніх читань Лідерів Читання усі структурні підрозділи-організатори програми влаштовують фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів тощо.

Стежити за оригінальними форматами Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих книгозбірнях області, можна на цьому сайті (за тегом «літні читання»), у блогах бібліотеки, а також у колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини», де дописують спеціалізовані бібліотеки для дітей нашої області, та на їхніх власних веб-ресурсах (посилання на них розмішені у відповідному розділі меню блогу “Увімкни бібліотеку”).Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *