Кухаренко Олександр

8 клас
ЗОШ І-ІІІ ст. №50
Шкільна бібліотека

Херсон

Роль книжок у житті людини

Зараз усі кажуть про значну роль книжок у житті людини, адже проблема читання в епоху комп'ютеризації є актуальною. А що взагалі таке — книга? Тлумачний словник пояснює це слово так : «Книга— письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку.» Це наукова точка зору, але що значить книга для людини?

«Книга твій друг, без неї як без рук» Це помічник, порадник, а для тих. хто вміє дружити з нею, — вірний товариш.

«Книга — ключ до знань» Спілкування з книгою допомагає людині розвиватися та вдосконалюватися. Адже для того, щоб зрозуміти зміст, який автор прагне донести до читача, треба читати вдумливо, уважно, вміти аналізувати інформацію. І якщо читачеві це вдається, то перед ним розкривається цілий світ цікавих подій, глибоких душевних переживань.

«Книжка вчить, як на світі жить» Книга запрошує нас до захоплюючих подорожей найрізноманітнішими куточками нашої планети. Вона допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ і самих себе.

«Нема розумного сусіда - з книгою поговори» Читаючи книжки, ми збагачуємо свій вну трішній світ, словниковий запас, тим самим робимо себе набагато цікавішою людиною, як для самого себе, так і для оточуючих.

«Одна книга тисячі людей навчає» Найважливіше призначення книги - зберігати знання, накопичені віками, і передати їх наступним поколінням. Книзі ми завдячуємо тим, що й сьогодні можемо насолоджуватися шедеврами давньої літератури. Як влучно написав І.Франко:

Книги - морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить.
Дивнії перли виносить.

Відмова від читання - загроза майбутньому суспільства.

«Книги— мов ріки, які наповнюють собою весь світ; це—джерело мудрості, у книгах— бездонна глибина... І якщо старанно пошукати в книгах мудрості, то знайдеш велику втіху і користь для своєї душі.» З "Повісті минулих літ"