№22 «Добро і зло на дорозі»

Добро і зло на дорозі

 

Одного літнього дня Вася з друзями грав у футбол і раптом побачив дівчинку, яка намагалася перейти дорогу на червоне світло. А поруч сперечалися дві тітоньки, біла й чорна. Вася швидко пішов до дівчинки. Та несподівано дитина вибігла на дорогу. І її підхопила у обійми чорна жінка, яка стала перед машиною. Дитина ледь не загинула. Та сталося диво. Підлетіла біла жінка і вирвала дівчинку з рук чорної, тим самим урятувавши маленьку від загибелі. Вася придивився: у злощасній машині сидів чорний янгол. Машина зникла, а дівчинка пішла далі. Хлопчик не повірив своїм очам: біля неї йшов білий сяючий янгол!

Коли дівчинка перейшла дорогу, Вася підійшов до неї і запитав:

– А ти знаєш правила дорожнього руху?

– Ні, – відповіла мала, – а, взагалі, я поспішала до крамниці, там моя мама.

– А хочеш я тобі розповім, як вести себе на дорозі? – запитав Вася.

– Хочу, – погодилася дівчинка.

Вони сіли на лаву і почали вчити правила.

– Запам’ятай, – сказав Вася, – перше: не можна переходити дорогу на червоне світло. Кожен колір на світлофорі відповідає за свою дію: червоний – стояти, жовтий – приготуватися, зелений – йти. Друге: якщо м’яч викотився на дорогу, ні в якому разі не можна бігти за ним. Третє: не переходь дорогу в небезпечному місці, тільки по пішохідній доріжці. Завтра я тобі ще багато-багато про що розповім, – закінчив повчання Вася.

– До побачення, – сказала дівчинка.

– До зустрічі, – відповів Василь.

На цьому і розійшлися.

Уночі Вася довго не міг заснути, згадуючи історію про дівчинку. «Що то були за жінки, чому одна з них хотіла для дівчинки смерті, інша врятувала їй життя? Звідки з’явилися янголи?» – думав  хлопчик. Перш ніж заснути, хлопчик вирішив, що зранку він запитає про це у бабусі, і вона обов’язково пояснить…
 
Перейти в кімнату для голосування

Повернутися до списку творів