№123 Глибина Веселки

Глибина Веселки

 

У місті осипаному жовтим листям, інколи розквітають жовті квіти. Мешканці міста дивні істоти, вони живуть у своїх світах. Добро, краса, злість, сором, сум, відчай – можна знайти у добре схованих місцях. Існує легенда, що вони зберігаються у коробочках подалі від будь-якого ока.

Короля міста ніхто не бачив, про те кожний впевнений, що він існує. Душа кожного з мешканців, зберігається у скляних подовжених посудинах. Вони мають свою мелодію, і світлову гармонію. Одні світяться яскраво, інші тьм’яно. Є і ті, які намагаються вибратися. Саме вони є найбільш небезпечними, і клопіткими  для охоронників душ. Контролери відсилають листа з проханням забрати її.

Лист

Промені сонця освітлюють дерев’яний стіл, і поморщені руки листоноши, який згорбившись над документами, поволі перегортаючи листки. На нього пильно дивиться молодий чоловік.

До кімнати увійшла дівчина. Розгубленим поглядом вона когось шукала.  Листоноша відірвавшись від документів,  пронизливим поглядом глянув на відвідувачку.

 • Ви по лист?

Дівчина глянувши на нього захитала головою.

 • Зачекайте.

Дівчина розгубленим поглядом оглядала кімнату, вона зупинила погляд на картині, що висіла навпроти вікна. Не впевненими кроками вона підійшла до неї. І перше, що вона побачила була надпис у правому кутку з низу картини « дивись не думаючи». Картина була виконана яскравими кольорами. Млин, вода і рослини з зеленими листками, голубе небо, і ні однієї живої душі.

 • Можете підійти.

ЇЇ думки розвіялися, і вилетіли у відкрите вікно.

Двері закрились. Листоноша стояв біля стопки листів.

 • Ваше Ім’я.

Відвідувачка протягнула документ. Листоноша узяв до рук пластикову карточку.

 • Якщо я не помиляюся, вам належить лист сірого кольору. Знайшов. Розпишіться за отриманий лист. Сторінка 153 зверху. Тримайте. Пройдіть до столу, щоб його прочитати Нір.

Нір подивилася на два стільчика, і глянула на листоношу.

 • Той що зліва.

Нір сіла за стільчик тримаючи у руці листа. Глянувши на нього, вона положила його і подивилася у вікно: на верхівки дерев, які хиталися від подиху вітру. На шелест ледь пожовтілого листя, яке чула тільки вона. На білі хмаринки на синьому небі.

Двері відкрились. Новий відвідувач стояв на порозі. Він підійшов до стопки з листами і положивши лист, направився до дверей.

 • Ми не відправляємо листи.
 • Я завтра зайду.
 • Я тобі вже говорив, що без запрошення не можна. Ти думав над моєю пропозицією? Це єдиний вихід. Завтра у 14:00.

Двері закрилися. Нір читала лист: «Для Нір. Нам прикро повідомляти, але ви повинні забрати свою душу. Ми більше не в змозі її тримати у себе. Задля безпеки інших, ви маєте приїхати, і забрати її з собою. Будемо раді якщо ви приїдете одразу після отримання листа. І, ще ми не будемо довго чекати. Уразі вашої відсутності ми приймемо міри. З повагою АНТ.

Разом з листом було запрошення. Білет на завтрашній день на 14:00.

Тиха ніч. Прохолодний осінній вітер, холодне небо у зірках. Місяць освітлював верхи дерев. Сухе листя шелестіло під ногами. У такий час мало кого можна зустріти на вулиці.

Озеро

Швидка хода, і погляд в небо. Він йшов поспішаючи, чим ближче він підходив, тим чіткішими і зрозуміліші були слова. Він пройшов би далі, але спогади змусили його зупинитися.

Недалеко від багатоповерхівки, в якій давно вже ніхто не жив, сиділи троє молодих людей. Вони обговорювали смерть дівчини. Один з них мовчки дивився на восьмий поверх.

Глянувши на будинок він пішов далі.

 • Говорять вона давно хотіла померти.
 • Не варто довіряти людям, які тільки те і роблять, що говорять
 • У мене не має причини не вірити.

Розмова ставала не зрозумілою. Він все далі відходив від них, підходячи до густого лісу. Велике синє озеро, відображало синє небо. Навкруги було тихо. Він підійшов до човна, не знімаючи темно-синього рюкзака скочив на старий дерев’яний човен, і направився до середини озера.

Не кожний міг добратися туди. Він дістав з рюкзака коробочку, і кинув її у воду. Після чого став вдивлятися у глиб. У озері він побачив своє відображення. Воно поступово почало розмиватися, і звідти винирнула кістлява рука з довгими пальцями, яка затягнула його в озеро. Холодні очі подивилися на нього, і вказали на двері.

У будинку було сиро, краплі води на кам’яних стінах. Всі двері у будинку були відкритими і знаходилися вряд. Він попрямував довгим коридором, він знав, що побачить її. Всі кімнати були темні, сирість руйнувала будинок. Дійшовши до кінцевої кімнати, він побачив дівчину. Вона дивилася у вікно.

Його погляд пронизував її. Вона довго не оберталася, хоча знала про його присутність. Відображення у вікні, вона дивилася на нього. Її пустий погляд блукав.

 • Я знайду її для тебе. Душа того кому вона не потрібна, буде належати тобі.

Він пішов,  вона дивилася йому вслід.  Знаючи, що сирість скоро зруйнує не тільки будинок, а і її.

Рейс

Автобус з табличкою спецзамовлення стояв на зупинці. 13:58, в середині нікого не було, Нір сіла на сидіння в кінці автобусу. Контролер дивився на пластикову карточку, і запрошення Марка.

 • Не кожному вдається його переконати. Мені вже цікаво, що ти йому пообіцяв.

Марк глянув на Нір, вона дивилася у вікно. Темно-синій рюкзак, це все, що побачила Нір, коли відірвалася від погляду у вікно.

 • І у тебе запрошення! Проходь Стів.

Стів глянув на Марка. У погляді Марка була злість. Всі вони їхали в одному напрямку, з різними завданнями. У кожного була своя ціль. Нір ніяк не могла вирішити. Стів невпинно рвався до мети. Марк намагався щось робити. Злість його убивала. Спочатку він кричав, намагався все змінити. Але зрозумів лиш одне, що він стоїть на місці. Щоб зрушити з місця, йому потрібно покінчити з минулим – правда, що лякала і сердила його. Його думки були про те: як врятувати ту, що не хотіла жити. Чи хоче вона жити? – Ось про що думав Стів.

Місце призначення

Темний коридор освітлювався тм’яним світлом. Нір супроводжував високий чоловік. Перед дверима вони зупинилися, він поглянув на неї, і відкрив двері. Нір зайшла до просторої кімнати. У кімнаті нікого не було вона підійшла до вікна. Двері відкрилися, і вона побачила високого чоловіка.

 • Ідіть за мною.

Світлий коридор, білі стіни.

 • Яке ваше рішення?
 • Не знаю – прошепотів тихий голос.
 • У мене є для вас пропозиція. Ми прийшли.

Перед ними постало двоє дверей, які знаходилися один напроти одного.

 • Забрати – двері зліва. Двері справа – варіанти, які можуть вам сподобатися. Ваш вибір?

Нір дивилася на двері справа, вагаючись вона підійшла до них, і не насмілилась відкрити. Вона відкрила двері справа. У кімнаті стояли знайомі з якими вона їхала. Вони знаходились на відстані.

 • У цих молодих людей є пропозиції, можливо вони тебе зацікавлять.

Стів дивився на Нір. У його погляді була надія. Соломинка за яку він тримався. У погляді Марка, були зовсім інші відчуття. Ненависть з якою він дивився, не подобалася Нір. Вона не знала його, але він вже її ненавидів.

 • Коли щось не потрібне його викидають. Я ж пропоную тобі обмінятися.

Чорнявий хлопець зняв свій рюкзак, і дістав звідти коричневу коробочку.

Нір дивилася на коробочку, намагаючи вгадати, що там. Відірвавши погляд від неї, вона глянула у зелені очі Стіва.

 • Є тільки один спосіб дізнатися, відкрити її, а для цього тобі потрібно бути її власником. Там може виявитись те, що ти так довго шукала.

Очі Нір спалахнули від жадності, бажання дізнатися, заполонило її душу, ще трошки і вона вибере коробочку, в якій можливо знаходиться відповідь. Вона крокувала до Стіва.

 • Ти справді хочеш знати, що там. Тобі так важливо знати те, без чого ти, і так жила.

Нір зупинилася і глянула на Марка.

 • Те, до чого ти так прагнеш, не може знаходитись в коробочці, воно знаходиться в іншому місці.

У Стіва затремтіли руки від злості, в нього почали виступати краплі поту на лиці.

 • Вона тобі не потрібна – з підвищеним злісним тоном сказав Стів. Відай її мені.

Марк відвів погляд від Нір, і глянув на розлюченого Стіва.

 • Вона і їй не потрібна. Вона думала про тебе чи про мене. Вона зробила свій вибір. Тобі час зупинитися. Не тримай того, хто всіма силами відштовхується.

Погляд Марка знову зупинився на Нір.

 • А ти добре подумай, над тим чи варто.

Високий чоловік весь час стояв біля дверей. Він дивився на трьох осіб. І нічого не розумів. Він виконував лише те, що йому говорило вище керівництво. Одним з його обов’язків було нічого не робити щоб не сталося у кімнаті з права.

 • Ваше рішення?

Нір подивилася на високі дерева у вікні. І направилась до дверей. Стів сховав коробочку назад у рюкзак.

 • Ти зробила правильний вибір.

Нір взяла тріснуту баночку. Подивилася у небо, її так хотілося зникнути, розчинитися, втекти туди, де нікого не має. Вона дивилася на тріснуту баночку, і на яскраве світло в ній. Усміхнувшись вона кинула баночку. Скло розлетілося, заблистіло, розчинилося. Нір відчула, те чого вона не відчувала раніше. Вона не знала, чому, але їй хотілося бігти. Не важливо куди, головне подалі. Як там не було, вона мала час. Вона була молодою. Час належав їй. Вона не почала з нового листа, вона продовжила лист з новими думками. Адже минуле тримається за нас з неймовірною силою.

Стів стояв позаду Нір. Він знав, що програє, але спробувати треба було, навіть якщо шансів виграти не було. Він шукав нові можливості, в його не було часу просто ждати. Він пройшов повз Нір. Вона дивилася йому вслід. Він йшов впевнено.

Марк дивився на Нір, яка вагається, на Стіва, який не помічав нічого крім мети до якої він ішов. І на себе, як на людину, яка намагається зрозуміти хоч щось у цьому світі.
Перейти в кімнату для голосування

Повернутися до списку творів