1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбувся обласний фестиваль дитячого читання «KsVolonterFest-2021», за підсумками четвертого року реалізації обласної бібліотечної акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!»

Розпочалося свято із вітань від організаторів акції – Ігоря Мазура, в.о. директора Департаменту реалізації гуманітарної політики облдержадміністрації, Олени Міхєєвої, заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, Анни Бардашевської, директора комунального закладу «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, а також Ганни Лісової, директора книготорговельної мережі «Учбова книга», голови Бібліотечної ради обласної дитячої книгозбірні.

Захід відбувався як у святковій залі бібліотеки, до якої завітали четвертокласники Херсонської гімназії №14, так і онлайн. Волонтерські команди, які працюють у бібліотеках територіальних громад нашої області, стежили за подіями через трансляцію «на живо» у Фейсбуку (https://cutt.ly/YnhNdpQ), а для участі у фестивальній програмі надали свої відеозаписи, світлини, інформаційні матеріали і з нетерпінням очікували ключову подію програми: церемонію нагородження бібліотечних волонтерських бригад, які в сезоні 2020-2021 років були найактивнішими.

Дипломи та книжкові подарунки для поповнення фондів своїх бібліотек цьогоріч отримали волонтери Олешківської центральної бібліотеки комунального закладу «Центр культури та дозвілля», Міської бібліотеки для дітей та юнацтва Новокаховської централізованої бібліотечної системи, бібліотеки-філії з обслуговування дітей комунальної установи «Голопристанський міський палац культури «Сузір’я» та Каланчацької бібліотеки для дітей комунального закладу «Каланчацька централізована бібліотечна система». Подяками за активну промоцію сучасної української дитячої книги та успішну організацію діяльності в рамках обласної бібліотечної акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!» відзначені керівники цих бібліотек – Любов Ямпольська, Валентина Карпенко, Світлана Ярова і Валентина Гончарова.

Під час свята були нагороджені і волонтери бібліотеки імені Дніпрової Чайки, які стали переможцями та лідерами у Всеукраїнській піар-акції «Коло читання. КНИГА єднає КРАЇНУ», яку організувала Національна бібліотека України для дітей у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 2021 року.

А керівниця бібліотечної літературної студії «Контур» Надія Звягінцева та її вихованці презентували нову збірку творів юних поетів і прозаїків «Наш край на творчість надихає», видану саме до Дня захисту дітей.
Особливо весело пройшла презентація Програми літніх читань «Канікули з книгою-2021». Її новий формат – «Читацький календар мрійників», розроблений на основі книги Анастасії Волховської «Календар мрійників».

Разом з ведучою свята програму дітям представляв добре відомий усім персонаж – сніговик Олаф. Він запрошував дітей до участі в програмі і запропонував «скуштувати» деякі рухливі розваги із тих, які бібліотекарі приготували для своїх читачів – учасників літніх читань – для Дня поспішайки і Дня віршиків на драбинці, Дня танців і Дня полювання на повітряні кульки…

А прикрасив святкову програму, яку підготували і провели працівники обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, виступ зразкового вокального ансамблю «Орхідея» (керівник – Антоніна Маркова).Comments are closed.