Мільйон книжок – саме стільки нових книг щорічно з’являються у світі. Звичайно ж не всі з них зможуть привернути увагу до себе читачів та критиків, щоб стати бестселером. Готового рецепту успіху немає у книжному світі. Звання найкращих і найчитаючих отримують найрізноманітніші видання.

Для батьків наших читачів сектор абонемента представляє декілька цікавих книг, які в минулому році стали одними з найпопулярніших.

Борис Акунін “Чорне місто”

Дія роману про Ераста Фандоріна відбувається напередодні Першої світової війни в Баку, прекрасному і страшному місті нафти, нуворишів, полум’яних терористів і східних розбійників. Цього разу великому сищикові дістався супротивник, перемогти якого, здається, неможливо».

Цикл романів про детектива Фандоріна почався в 1998 році з книги «Азазель».

Твори фандорінської серії перекладені більш ніж 30 мовами світу.

 

Ден Браун “Точка обмана”

На место открытия отправляется научная экспедиция, цель которой – установить подлинность поразительной находки.
Но вскоре после прибытия члены экспедиции начинают гибнуть один за другим.
Кто – и почему  убивает их? Возможно, они подошли к разгадке тайны слишком близко?
Роман “Точка обмана” содержит в себе столько неожиданных поворотов и сюрпризов, что способен держать в напряжении неизвестности даже самых искушенных читателей!
Великолепный триллер. Невероятная и все же достоверная история, разворачивающаяся с головокружительной скоростью. Искусно созданный сплав головокружительного действия и сложной интриги.

Дж. К. Роулінг “Випадкова вакансія”

Сюжет книги буде крутитися навколо виборів до парафіяльної ради у вигаданому англійському містечку Пегфорд, один із членів якого несподівано помер. Роман про місцеві вибори письменниця, за її зізнанням, задумала під час польоту на літаку.

За сюжетом, необхідність вибрати нову людину на місце, що звільнилося, повертає до життя приховані до цього моменту симпатії та антипатії місцевих жителів. Коли на сайті парафіяльної ради починають з’являтися анонімні повідомлення, в яких розкриваються секрети мешканців села, Пегфорд занурюється в паніку, його охоплюють параноя, лють і передчуття трагедії.

Пегфорд здасться легко впізнаваним місцем всім тим, хто колись жив у багатих передмістях Лондона, але в цій дотепній комедії можна також побачити причту і про національну політику.

 

Володимир Лис “Століття Якова”

“Століття Якова” — роман українського письменника Володимира Лиса, опублікований у 2010 році.

Роман – своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.

У сюжетному плані дія роману відбувається мов би в трьох площинах — протягом останнього столітнього року поліського селянина Якова з села Загорєни, за п’ять років до того, коли він рятує наркоманку Оленку, яка забрела в його село, і впродовж майже цілого двадцятого століття. Дитяче кохання, викрадення коханої, що стала чужою нареченою, служба у Війську Польському, кохання до польської шляхтянки, війна з німцями, полон і знову війна, велика і особиста трагічна українсько-польська різанина, драматичні повоєнні події. Селянин усе столітнє життя мешкає у своїй старій хаті на Волині, чекає листа від нещодавно порятованої ним Оленки і приїзду на столітній ювілей сина Артема.

Дара Корній “Зірка для тебе”

Вона – Зоряна, Зірка. Він – Сергій, Лічозір. Ці двоє дивні, і вони не могли не зустрітися, хай навіть ця зустріч принесла обом страждання. Історія їхнього кохання почалась як чудесне визволення зі світу самотності, страху та гріха. Ці двоє пізнали божественну радість і єднання душ. Але невдовзі настануть часи туги, і вони мають подолати їх любов`ю, якої ще не було: ось вона, беріть, володійте, ця зірка – для вас.
У цій книзі є все, що має бути в класичному романі. Ціла галерея образів: він і вона, Сергій і Зоряна — знедолені герої, які зберегли людяність у нелюдських випробуваннях. Його друг Арсен та її подруга Лєрка, бабуня і тітка, чуйний професор і добросерда прибиральниця… Є в романі загадки імен, секрети вчинків і велика таємниця народження. Тут багато мандрів у просторі й часі, справедливість і кривда, вузькі стежки й розкішні сади. Є буття і небуття. Єдине, чого немає, — фальші, натомість є правда, власне, «Зірка для тебе» — це і є правда, гірка і чиста, про нас усіх, про кожного. Настояна на гріхах і спокутах, витримана десятиліттями у потаємних шафах, вона нарешті вивільнилася.

 

Опубліковано в рубриці Батькам, Нові надходження
frank


Comments are closed.