Фурса Олег “Професія – рисівник”

Рис є найпоширенішою культурою у світі. Його сіють більш ніж в 100 країнах світу на площах, що щорічно займають близько 150 млн. га, а його виробництво складає порядку півмільярда тонн. Він по праву вважається однією з найважливіших культур нашої планети, тому що є основним продуктом харчування для більшої частини населення землі. І хоча в нашій країні не є головною культурою й не займає основне положення в раціоні українців, галузь рисівництва, поряд з іншими, залишається необхідною для сільського господарства України. Рисові зрошувальні системи інженерного типу, розміщені в зоні дії Червонопрапорного та Північно-Кримського магістральних каналів. Сюди входять Скадовський, Голопристанський і Каланчацький р-ни Херсонської області. Тому ця галузь потребує спеціалістів.

Рисівник і очищує зрошувальні та дренажні канали від мулу і поправляє поверхні схилів під шаблон. Очищає канали від бур’янів, зрізуючи грунт з дамби та дно каналів, розрівнюючи ґрунт на бровці. Виготовляє вивідні борозни. Укріплює схили біля гідроспоруд з каменю на цементному розчині. Установлює і знімає гвинтопідіймачі (щити, шпильки). Вставляє трубчасті водовипуски у водовипуски на дільничних каналах. Вставляє залізні хлопавки. Влаштовує тимчасові замки і ущільнює їх. Прокопує рівчачки для відведення і спускання води. Виконує ремонтні роботи на головній споруді, на чекових оголовках. Обкошує зрошувальні і заливні канали, міжчекові валики. Вносить мінеральні добрива по сухому полю і по воді. Обробляє насіння розчином сірчанокислого амонію. Крім цього рисівник повинен знати: основи агротехніки вирощування рису; строки і техніку виконання робіт, а також вимоги до їх якості; види добрив, способи і строки їх внесення в грунт, правила виготовлення тимчасових зрошувачів та вимощення бутовим каменем дна і схилів каналів.

Рис вирощений у нас на півдні України може з успіхом конкурувати із кращими світовими зразками. За якісними показниками він не поступається закордонним сортам, а за смаковими і живильними властивостях перевищує їх, що підтверджується постійним стійким попитом у населення країни.

Підприємство «Українські рисові системи» яке знаходиться у нас в Каланчаку  відправляє на експорт свою продукцію в різні країни починаючи від Балтики, Білорусії, Азербайджану, Росії, Киргизії і в країни далекого зарубіжжя. У нас є маленький  міні-завод на території цього підприємства з  переробки зерна рису в крупу. Я думаю, що це цікава професія, і якщо я її оберу,  то буду забезпечений роботою у нас в рідному Каланчаку.

 

Фурса Олег – учасник проекту «ПрофіСтарт» в  Каланчацькому районі.

 

Перейти у кімнату для голосування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *