Селєхова Ольга, Пригодич Марія “Творці краси та впевненості – перукарі!”

Є такі професії, без яких не змогла б обійтися жодна людина. І якщо послугами таких фахівців, як юристи, програмісти чи геологи можна жодного разу в житті не скористатися, то без перукарського мистецтва не обійдеться ніхто: ні доросла людина, ні дитина, ні бізнесмен, ні домогосподарка.

Роботу перукаря можна порівняти з творчістю художника. Ця професія належить до професії художнього типу. Люди у всі часи прагнули бути красивими, і тому професія перукаря завжди була досить престижною, такою вона залишається й нині.

Перукарі – це люди, які забезпечують не лише доглянутий зовнішній вигляд нашому волоссю, але й індивідуальність і неповторність вигляду, а, значить, впевненість в собі та позитивні емоції. І, навпаки, невдала стрижка може на декілька тижнів вибити людину (особливо представниць слабкої статі) з колії та надовго зіпсувати настрій. Але справжній професіонал своєї справи, звичайно ж, не допустить такого казусу, адже він здатний подумки уявити результат своїх дій, ще до того, як взявся за ножиці.

Професія ця дуже затребувана, адже у будь-якому населеному пункті, починаючи з маленьких селищ і закінчуючи мегаполісами, обов’язково, потрібні перукарі. Зате і конкуренція висока. І, як у будь-якій іншій діяльності, перемагають найсильніші, тобто, ті, хто робить свою роботу якісніше, талановитіше, з вигадкою і творчістю. Професія перукар нерозривно пов’язана з творчістю. Знати ази стрижок і технології укладки – це пів справи. А з фантазією застосувати ці знання на ділі – це найвищий професіоналізм. Окрім основних професійних знань відносно видів стрижок, укладок, модельних і вечірніх зачісок, перукар повинен мати знання в області медицини, зокрема, дерматології, хімії, щоб розбиратися у фарбувальних засобах. Крім того, перукар повинен бути комунікабельним, неконфліктним, прислухатися до слів клієнта, вміти підтримати розмову. Адже, як повелося здавна, перукар – це ще й свого роду психолог, який повинен вислухати клієнта.

Але є в цій професії обмежуючі моменти, через які не всі охочі можуть працювати перукарями. Адже ця робота досить важка – весь день на ногах не кожен витримає. До того ж, потрібна постійна концентрація уваги, зосередженість. А якщо згадати, що працювати доведеться з різними хімічними речовинами для забарвлення волосся чи завивки, на які в багатьох людей буває алергія, то стане зрозуміло, що перукарем може працювати лише фізично міцна та здорова людина.

Кожне обличчя – загадка, і перукар повинен щоразу її розгадувати, знаходити єдність, гармонію між зачіскою та овалом обличчя, розрізом очей і загальним стилем людиниКілька років тому ця професія не вважалася престижною, як і взагалі, вся сфера обслуговування. Але зараз бути перукарем – модно. Особливо дорогим перукарем, до якого записуються в чергу на декілька тижнів наперед. Бути перукарем – означає допомагати людям відкрити в собі красу. Це прекрасна, позитивна професія, яка приносить людині не лише моральне задоволення, але й матеріальний достаток. Послуги хорошого майстра коштують недешево. Як виявилось, люди не хочуть економити на своїй зовнішності. Отже, професіонал перукарського мистецтва ніколи не залишиться без заробітку.

Підготували:   учасники Скадовської команди «ПрофіСтарт» – Селєхова Ольга,  Пригодич Марія.

 

Перейти у кімнату для голосування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *