Садонова Анастасія “Ще не пізно обрати професію програміста”

Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємося з друзями.  А для того, щоб отримати свою улюблену професію потрібно гарно навчатися, бути старанними і відповідальними. Складно визначитися ким стати, бо у світі так багато важливих професій. Наприклад, швачка –  одягає нас влітку і взимку, лікар – лікує від хвороб, фермер – вирощує хліб та городину. Всі професії важливі. Але зараз – 21 століття, і я обрала би більш сучасну професію. Наприклад – програміст. Спеціалісти стверджують, що для того, щоб стати професіоналом своєї справи, потрібно мати природні дані. Якщо ти з легкістю вирішуєш задачі з алгебри, добре знаєш англійську і не панікуєш, коли зависає «комп», то у тебе є всі шанси стати програмістом.

Не раз доводилося чути, що геніальні технарі – це хлопці. У них раціональний склад розуму, вони міцніше дружать із логікою, а ось дівчатам треба вчитися на гуманітарних факультетах. Ну які з них, наприклад, програмісти? Але, на мою думку, це не зовсім так. Звернемося до історії. Першим у світі програмістом була жінка – англійський математик Ада Лавлейс. Саме вона описала обчислювальну машину. На її честь назвали одну із мов програмування – Ада. Отже, всі побоювання, що програміст не жіноча професія,  зайві. До того ж, сьогодні «програмери», а саме так називається  професія на сленгу програмістів, дуже затребувані на ринку праці, їх послуги  високо оплачуються, а престиж професії зростає з кожним днем.  Бо у наш час хороший заробіток – це один із  критеріїв, за якими потрібно обирати професію, а заробіток у програміста, навіть якщо він безробітний, буде гарним і постійним, так як майже в кожній сім’ї є комп’ютер, а, отже, у багатьох з них виникнуть несправності, які вони самі не усунуть. Програмісти потрібні і в великих  компаніях. А ще, мені подобається ця професія тому, що треба постійно вивчати щось нове, самовдосконалюватися.

Я вже знаю, що програмісти не усі однакові, вони діляться на прикладних, системних і веб – програмістів. Прикладні програмісти пишуть конкретні програми: для роботи із зображенням або музикою, чи  навіть комп’ютерні ігри. Системні програмісти займаються розробкою, експлуатацією та супроводом ПЗ, веб – програмісти створюють Інтернет – сторінки.

Програміст повинен бути терплячим та витривалим. Іноді доводиться багато сидіти за комп’ютером, тому важливо підтримувати фізичне здоров’я.

Обравши цю професію, мені доведеться багато вивчати нового про комп’ютери. Але мало знати про програми та як ними користуватися, я хочу навчитися створювати їх. Я почала приділяти більше уваги навчанню і докладу максимум зусиль, щоб стати програмістом.

Роби те, що подобається і що любиш найбільше, тоді захоплення може стати професією на все життя.

 

Садонова  Анастасія –  учасниця обласного інноваційного проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», член команди «ПрофіОлешки»

 

Перейти у кімнату для голосування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *