Бойко Артем, Шамардінова Анастасія “Журналіст”

У сучасному світі журналісти є тією силою, що формує громадську думку і впливає на неї. Журналісти передають інформацію по всьому світу, завжди перебувають у центрі подій. Журналістика – це не просто професія, це покликання, це особливий світогляд

Журналістика, як жодна інша сфера, надає індивідові можливість стати особистістю, реалізувати себе цілком, виявити всі природні таланти, якими б розмаїтими вони не були. Привабливі риси журналістики – це можливість мати творчу роботу; доносити до людей правду, примножувати у світі добро, боротися за справедливість; впливати на формування суспільної свідомості, громадської думки; подорожувати, спілкуватися з видатними людьми, прожити цікаве життя; першим опинятися в гущині подій (адже приказка говорить: «Журналіст мусить бути на пожежі за чверть години до її початку»), осягати глибинний зміст явищ, причини й наслідки, витлумачувати їх для загалу; стати знаменитим, мати гарні заробітки, посідати престижне місце у структурі суспільства.

До труднощів спеціальності можна віднести: стресовість, необхідність безкінечного самовдосконалення, моральну відповідальність за кожен журналістський твір, мистецтво постійного спілкування, налаштованість на універсальність.

Карел Чапек сказав: «Журналістами, як і акторами, стають люди найрізноманітніших професій, які опинилися на роздоріжжі». Проте гарантією майбутнього професійного успіху спеціаліста стане вища журналістська освіта.

Журналістика вимагає універсальних знань із різних галузей людської діяльності. В основі праці журналіста – широка загальна ерудиція, знання фактів політики, історії, соціології, літератури, географії, медицини, біології та ін.

Професія журналіста — це безкінечне самовдосконалення. Журналістська творчість не знає кінцевого рівня майстерності, вона завжди передбачає можливість подальшої еволюції.

Здійснюючи професійну діяльність, журналіст виступає під час інтерв’ю в ролі психолога, він мусить бути гарним комунікатором і вміти “розговорити” співбесідника. Збираючи інформацію, він повинен виявити неабиякі акторські здібності, зуміти, де це потрібно, залишитися непоміченим, працювати у ролі стороннього спостерігача, а в іншому місці зіграти важливу персону, домогтися довіри, схилити співрозмовника на свій бік і обов’язково сподобатися йому, адже тільки за умов цілковитої довіри можливе розкриття інформаційної скрині Пандори, якою, безумовно, є кожна людина. Спілкуючись щодня із численними співрозмовниками й читацькою аудиторією, журналіст здійснює функції педагога щонайменше у двох аспектах: по-перше, відкриває людям шлях до нових знань, по-друге, навчає їх жити. Він вислуховує й дає корисні поради. У нашому суспільстві журналіст – це не просто професія, а певне звання. Її представники наділені великим суспільним авторитетом, до них звертається пересічний громадянин у скрутні моменти свого життя, шукаючи поради й підтримки. Тому у професійній діяльності журналістові часто доводиться здійснювати й функції лікаря.

Макетуючи номер газети чи журналу, готуючи до виходу в ефір радіо чи телепередачу, журналіст виступає в ролі режисера. Нарешті, робота журналіста пов’язана з безперервним створенням текстів. У цьому випадку журналіст виступає в ролі письменника.

Крім того, у процесі збирання матеріалу журналістові доводиться здійснювати самостійні журналістські розслідування. А це передбачає виконання рольових функцій багатьох інших професій, які мають виразну творчу домінанту.

В обов’язки журналіста входить: висунення оригінальних ідей, пошук інформації, жанрового розв’язання матеріалу, проведення інформаційних кампаній, відкриття нових рубрик, оформлення видання.

Створення міцної джерельної бази для масово-інформаційної діяльності та постійне її поповнення і вдосконалення. Робота з авторами та утворення каналів зворотного зв’язку (тобто від читачів до газети).  Участь у підготовці випуску інформації; створення власних інформаційних текстів.  Аналіз власної діяльності.  Такі види діяльності характерні для професіонального журналіста.

Учасники Бериславської команди «ПрофіСтарт» Бойко Артем, Шамардінова Анастасія

 

Перейти у кімнату для голосування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *