Канікули з книгою 2019

Програма підтримки та стимулювання дитячого читання
«КАНІКУЛИ З КНИГОЮ 2019»

Модуль І. Що читати влітку?

Цей модуль Програми має на меті залучення дітей до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими фахівцями Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти з урахуванням шкільної програми.
Беруться до уваги також і списки книг для позакласного читання, які діти отримали в школі. Модуль реалізується двома підрозділами бібліотеки – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів – шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах.

У 2019 році відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів запрошує своїх маленьких читачів взяти участь у читацькій грі-змаганнях «15 книг у скриню читача, або Нові пригоди бібліопіратів. Літературний фарватер».
За час дії програми учасники мають «зібрати» у свою скриню 15 прочитаних книг, відвідавши певні місця, що зазначені на мапі скарбів. А помандрувати доведеться немало, адже на новітніх «бібліотпіратів» чекають такі станції:

• Поетичний океан
• Казковий архіпелаг
• Пригодницькі острови
• Містична печера
• Грот викрадених скарбів
• Бухта цікавих фактів
• Історична гавань
• Фантастична лагуна
• Загадковий риф

Цей шлях нелегкий та тернистий, адже на початку подорожі кожен «бібліопірат» отримає чорні мітки, яких треба буде позбутися протягом літа. Для цього слід щотижня шукати нові схованки із завданнями на книжковій виставці, що стане стане надійним лоцманом для учасників літньої читацької мандрівки.
На початку вересня будуть підбиті підсумки та визначені найкращі шукачі літературних скарбів. Серед тих, хто збере 15 книжок і не залишить у скрині жодної чорної мітки, буде розіграно головний приз Літніх читань.

Сектор абонемента учнів 5-9 класів запрошує своїх читачів завітати у «КнигоЛенд: країну літературних героїв», де пройдуть змагання читачів у форматі сучасної популярної гри «косплей». Та у бібліотеці, звичайно ж, він буде літературний. Костюмована гра має на меті залучення до читання і створення за допомогою аксесуарів, елементів і цілих костюмів образів відомих та сучасних літературних героїв.
Запрошуємо своїх читачів дослідити, у що одягалися багато років тому і написати про це відгуки, а ще пропонуємо створити малюнок, поробку, фото, колаж, портфоліо, презентацію і навіть справжній літературний костюм для створення образів нових та добре відомих героїв після прочитання “їхніх” книжок.
Учасники отримають спеціальні «Читацькі щоденники», в яких і будуть фіксуватися прочитані літературні твори та виконані завдання. За кожне творчо виконане завдання «літературні косплеєри» отримають добре знайомі БІВи (бібліотечну інтелектуальну валюту).
Наприкінці літа будуть визначені найкращі та найбільш креативні «косплеєри», літературні дизайнери та faction-читачі, яких у фіналі чекатимуть призи та, найголовніше, справжня Косплей-вечірка!

Програма літніх читань -2019

Модуль ІІ. Тиждень з книгою

Модуль передбачає організацію під час літніх канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, мотивації до читання. Відвідувачі нашої бібліотеки влітку щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, які щоденно розпочинаються об 11:00 та о 14:00.
Понеділок
• “Драйвуй з книжками у ритмі літа”. Читацький ігровий марафон. Відділ обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 класів.
• “Книжковий всесвіт на екрані”. Лабораторія читацького смаку. Медіа-центр

Вівторок
• “Навколо світу за 90 днів літа”. Читацький ігроленд. Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів.

Середа
“Літо веселих витівок”. Art-розваги. Відділ естетичного виховання.

Четвер
“Веселись, грай і журнали читай”. Літо веселих затій. Сектор періодичних видань

П’ятниця
“Learning English while playing games!” Інтерактивні настільні ігри. Сектор документів іноземними мовами.
“Літній Game Play у бібліотеці”. ІТ-протистояння. Відділ інтернет-послуг.

Підбиття підсумків. Заохочення учасників

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна Валюта – БІВи. Заробивши бібліотечні «гроші» своєю читацькою працею та креативною творчістю, учасники Програми зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків», розташованих у відділах обслуговування бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми — видавництва і книготоргові фірми.
Для визначення чемпіонів Літніх читань усі структурні підрозділи-організатори програми влаштовують у вересні фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів тощо.
Стежити за оригінальними форматами Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих книгозбірнях області, можна на цьому сайті (за тегом «літні читання»), у блогах бібліотеки, а також у колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини», де дописують спеціалізовані бібліотеки для дітей нашої області, та на їхніх власних веб-ресурсах (посилання на них розмішені у відповідному розділі меню блогу “Увімкни бібліотеку”.