Канікули з книгою 2018

Програма підтримки та стимулювання дитячого читання
«КАНІКУЛИ З КНИГОЮ 2018»

Модуль І. Що читати влітку?

Цей модуль Програми має на меті залучення дітей до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими фахівцями  Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти з урахуванням шкільної програми.

Беруться до уваги також і списки книг для позакласного читання, які діти отримали в школі. Модуль реалізується двома підрозділами бібліотеки – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів –  шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах.

У 2018 році відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів запрошує своїх маленьких читачів взяти участь у літературній  АБВГДейці “Від А до Я – читання щодня”.

Протягом літніх канікул читачі збиратимуть власну «Літературну Абетку». Як це робити? Легко! Треба читати книжки із рекомендаційних списків «Що читати влітку» для свого віку, із списків, наданих для літнього читання у школі, або ж обрані за власним бажанням. Головне, щоб назва твору,  прізвище автора чи ім’я головного героя починалися на певну літеру української абетки.

А допоможе у виборі книг спеціально оформлена у молодшому відділі  – виставка-абетка. На ній можна буде знайти книги на кожну літеру та кольорові кишеньки, у яких один раз на 2 дні будуть з’являтися сюрпризи, розваги або завдання, виконуючи які, діти також отримуватимуть літери до своєї «Абетки».

Серед учасників, які зберуть за літо всю абетку, будуть визначені найактивніші, що посядуть І, ІІ та ІІІ місце і отримають призи. А той учасник, який складе всю абетку та ще й виконає усі завдання з кишеньок – отримає головний приз Літніх читань молодшого відділу.

Сектор абонемента учнів 5-9 класів запрошує своїх читачів до Туристичної  агенції “Мандруй! Читай! Відпочивай!” Літо – це  найкращий час для цікавих подорожей, приємного читання та корисного відпочинку. А цього літа у нас в бібліотеці кожен бажаючий зможе стати справжнім «літературним гідом», навчиться вільно орієнтуватися у справжніх та вигаданих країнах, спробує прокладати маршрути та проводити «екскурсії» за сторінками прочитаних книг, а ще – робити фотозвіти  та писати відгуки про описані у літературних творах визначні місця з усього світу.

Учасники отримають «Путівник Читача» та  «Карту Гіда»,  в яких і будуть фіксуватися пройдені маршрути та прочитані літературні твори.

За кожне творчо виконане завдання «літературні гіди» отримають добре знайомі БІВи (бібліотечну інтелектуальну валюту).

Наприкінці літа будуть визначені найкращі та найбільш креативні мандрівники, гіди й літературні екскурсоводи, яких  у фіналі чекатимуть призи та, найголовніше, справжня незабутня подорож!

 

Модуль ІІ.  Тиждень з книгою

Модуль передбачає організацію під час літніх канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, стимулювання мотивації до читання.

Відвідувачі нашої бібліотеки щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, які щоденно починаються об 11:00 та о 14:00.

Понеділок

 • «Книга + пригоди = читаємо з насолодою»
  Галявина літературних розваг –  
  Відділ обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 класів
 • «Літо у форматі DVD». Країна мультиплікації – Медіа-центр                      

Вівторок

 • «Бібліотечна «Фабрика зірок» – Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів

Середа

 • «Розмалюєм літо кольорово!» Веселка творчих ідей – Відділ естетичного виховання

Четвер

 • «Імперія журнальних ігор». Літо веселих затій – Сектор періодичних видань

П’ятниця

 • «We Are The Champions!» Кубок літніх ігор – Сектор документів іноземними мовами
 • «Літо для геймера». ІТ-протистояння – Інтернет-центр

Зміст заходів другого модуля:

Кожного тижня  у понеділок об 11-00 у Відділі обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 кл.  читачів чекають на галявині літературних розваг «Книга + пригоди = читаємо з насолодою!». Бібліотекарі запропонують маленьким читачам тематичні вікторини, інтерактивні змагання, інтелектуальні квести та багато інших цікавих заходів,  які урізноманітнять програму читання з літературною абеткою.

А вже о 14:00 Медіа-центр бібліотеки запросить читачів на відео-мандри «Літо у форматі DVD: країна мультиплікації». Адже в цьому році виповнюється 90 років українській мультиплікації. Ось і читачам нашої бібліотеки випаде можливість дослідити історію створення та розвитку мультиплікації в Україні – від найперших мультфільмів до сучасної анімації, яка застосовує чудеса комп’ютерних технологій. На юних глядачів чекає 12 захоплюючих мандрівок світом улюблених мультиків та заключне свято-квест на завершення літнього сезону у форматі DVD.

Щовівторка об 11-00 завітайте до Читальної зали  на «Фабрику зірок». Бібліотечна «Фабрика зірок» подарує своїм учасникам унікальну можливість ознайомитись із «зірковими» професіями: художник, композитор, журналіст, спортсмен, фокусник, співак, вчений-дослідник тощо та пройти 5 ступенів випробувань власних творчих талантів та читацької ерудиції. Серед них: експрес-опитування «Хто я?», знайомство з дитинством «зіркових» професіоналів – «Вони змогли!», дослідження секретів різноманітних творчих професій – «Чи зможу я?». Нарешті, виконавши творче завдання «Я зміг!», кожен учасник зможе стати  справжньою бібліотечною зіркою.

«Розмалюєм літо кольорово!» – під таким гаслом пройдуть літні канікули для читачів Відділу естетичного виховання. Щосереди об 11.00 всі, хто захоплюється малюванням, та всі, хто тільки бажає навчитися створювати художні образи, дізнаються багато цікавого та корисного і пройдуть справжній мистецький вишкіл. Адже вони будуть опановувати малювання різними предметами у різних техніках. Кожне заняття буде мати свій колір, тож за літо кожен складе власну «Веселку творчих ідей».

В рамках Програми літніх читань  кожного четверга  на читачів Сектору періодичних видань чекає літо веселих затій «Імперія журнальних ігор» з радістю запрошує до захопливої подорожі. Разом з журнальними героями Смайликом, ЗІНом, Пізнайком, Умійком, Професором Крейдом, Сашком і Наташкою, Черепашкою та Соняхом ви побуваєте у найцікавіших та загадкових  місцях світу, будете дивуватися і пізнавати. А ще  виконаєте безліч ігрових, розвиваючих та творчих завдань.

Інтернет-центр пропонує користувачам під час літніх канікул взяти участь в ІТ-протистояннях «Літо для геймера», в ході яких вони ознайомляться з комп’ютерними іграми, їхніми правилами, історією створення та авторами. Кожен учасник матиме змогу власноруч, за допомогою навичок програмування, створити власну гру з улюбленими персонажами. Всі учасники отримають графік турніру, за допомогою якого зможуть слідкувати за перебігом змагань. А кожної п’ятниці бібліотечний Інтернет-центр перетворюватиметься на Лабораторію ігор, в якій змагатимуться юні майстри кодування.

«We Are The Champions!» – під такою назвою проходитимуть заходи у секторі документів іноземними мовами. Щоп’ятниці о 14.00, протягом трьох найжаркіших місяців року, відбуватиметься Кубок літніх ігор. Усі, хто полюбляє спорт, активний відпочинок і ніколи не сидить на місці, швидше до нас! Кожна нова зустріч —  це новий вид спорту: «скелелазіння», «гонки на воді», «спортивна стрільба», «боулінг» та інші звичні й екзотичні видиспорту, про появу та розвиток яких учасники Кубку дізнаються з книжок, а потім ще й зможуть проявити свої спортивні навички та вміння на ХBох Kinect.

 

Підбиття підсумків. Заохочення учасників

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна  Валюта – БІВи. Заробивши ці своєрідні «гроші», читачі зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків», розташованих у відділах бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми — видавництва і книготоргові фірми.

Для визначення чемпіонів Літніх читань усі структурні підрозділи-організатори програми влаштовують у вересні фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів тощо.

Стежити за оригінальними форматами Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих книгозбірнях області, можна на цьому сайті (за тегом «літні читання»), у блогах бібліотеки, у колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини», де дописують районні бібліотеки для дітей, та на їхніх власних веб-ресурсах.