Канікули з книгою 2017

Обласна цільова програма
підтримки та стимулювання дитячого читання
«КАНІКУЛИ З КНИГОЮ 2017»

Модуль І. Що читати влітку?

Цей модуль Програми має на меті залучення дітей до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими фахівцями  Херсонської обласної бібліотеки ім.Дніпрової Чайки спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти з урахуванням шкільної програми. Беруться до уваги також і списки книг для позакласного читання, які діти отримали в школі.
Модуль реалізується двома підрозділами бібліотеки – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів –  шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах.

У 2017 році відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів запрошує своїх читачів взяти участь у літературній  телепортації  «Мандрівки з Чарівним Атласом».
Усі читачі відділу за бажанням зможуть пережити неймовірну  літню пригоду із чарівним Атласом, кожен розділ якого перенесе до незвичайних світів, які, звичайно ж, існують лише на сторінках книг.
Учасники літніх читань зможуть здійснити літературні  телепортації  до шести світів:
                    1.Світ неймовірних пригод
                                2.Світ фентезійних чар
                                        3.Світ казкових мрій
                                                 4.Світ веселих сміхотунів
                                                           5.Світ загадкових справ
                                                                    6.Світ римованих рядків
Під час перебування в кожному із цих світів  діти  мають прочитати книги певного жанру (пригодницька література, фентезі, казки, комедійні твори, детективи та поезія), які вони знайдуть на бібліотечних полицях (у відкритому фонді) за позначками-підказками. Також у кожному світі на читачів-мандрівників  чекатиме обов’язкове завдання, виконання якого відкриває доступ до наступного переміщення. Це і загадки, і ребуси, і кросворди, і переплутанки , і звичайно ж творчі завдання,  в яких треба буде малювати та фантазувати.
Кількість «телепортацій» до одного і того ж світу не обмежена!
У вересні будуть підбиті підсумки та визначені найкращі мандрівники, що здійснили найбільшу кількість «переміщень» між книжковими світами.

Сектор абонемента учнів 5-9 класів запрошує своїх читачів до вступу у «Літню академію Часодіїв» на курс «Магічних читань».
Літо – це час найкращий для читання, а на «магічні читання» кожен отримує 2208 годин літа! Кожен із бажаючих отримує «Часолист», де будуть фіксуватися прочитані літературні твори та відмірюватися  час, витрачений на їх читання.
У рамках курсу «Магічних читань»  відбудуться такі випробування:
«Час читати». Конкурс на найкращий оригінальний годинник, вироблений у різних техніках: глина, тісто, папір і т.д.
«Подорож за хвилину». Змагання на швидкісне читання.
«Магія щодня». Пошуки магічних та фантастичних елементів у прочитаних художніх творах.
Зароблені ефлари (магічні гроші) будуть обмінюватись на добре знайомі БІВи (бібліотечну інтелектуальну валюту).
Наприкінці літа будуть визначені сім найкращих  академіків магічного читання, і для всіх учасників відбудеться скайп-зустріч з авторкою серії книжок «Часодії» Наталією Щербою.

 

Модуль ІІ.  Тиждень з книгою

Модуль передбачає організацію під час літніх канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, стимулювання мотивації до читання. Відвідувачі нашої бібліотеки щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, які щоденно починаються об 11:00 та о 14:00.

Понеділок

 • «Ура! У нас канікули – нам сумувати ніколи!»
  Ігровий портал  розваг.
  Відділ обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 кл.
 • «Літній відеоальбом супергероя»
  Медіа-storytelling.
   Медіа-центр                      

Вівторок

 • «Стежками рідної Херсонщини»
  Краєзнавчий кемп
  . Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів.

Середа

 • «Творчі секрети літературних героїв»
  Фабрика казкових речей.
  Відділ естетичного виховання.

Четвер

 • “Море творчих ідей для допитливих дітей”
  Літня колекція неймовірних вмінь.
  Сектор періодичних видань

П’ятниця

 • «Література і Спорт: розвиток по-сучасному» – змагання бібліотечних ЛІСенят.
  Сектор документів іноземними мовами.
 • «Літо для геймера»
  ІТ-протистояння.
  Відділ інтернет-послуг.

Зміст заходів модуля

Кожного тижня у понеділок об 11-00 у Відділі обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 кл. для читачів буде відкрито ігровий портал розваг «Ура! У нас канікули – нам сумувати ніколи». Бібліотекарі запропонують маленьким читачам тематичні вікторини, інтерактивні змагання, інтелектуальні квести та багато інших цікавих заходів,  які дозволять урізноманітнити мандрівки з Чарівним Атласом.

А вже о 14:00 Медіа-центр бібліотеки запросить читачів на медіа-storytelling «Літній відеоальбом супергероя». Модне слово «storytelling» в перекладі з англійської означає «розповідання історій». Ось і  читачам нашої бібліотеки випаде можливість розповісти історії про супергероїв, але не про «коміксових», а про звичайнісіньких людей, які зробили вчинки, гідні найвищої похвали. Але, звичайно, ми не залишимо поза увагою  також історії екранізованих супергероїв. На основі найбільш вражаючих історій будуть створюватись відео, які й складуть наприкінці серпня «Літній відеоальбом супергероя».

Щовівторка об 11-00 завітайте до читальної зали та вирушайте у літературні мандри  «Стежками рідної  Херсонщини». Під час краєзнавчого кемпу  вас очікують найцікавіші туристичні маршрути кожного із районів нашої області. Ви станете учасниками конкурсів, дегустацій та археологічних розкопок у пошуках скарбів. Побуваєте на майстер-класах із виживання  в умовах пустелі та орієнтування у лісі. Після знайомства з кожним із районів учасники будуть отримувати пазли. Наприкінці літа пазли складуться у мапу Херсонщини, на якій ми накреслимо маршрут своєї літньої подорожі.

Відділ естетичного виховання підготував багато цікавих завдань для творчої малечі і відкриває цього літа фабрику казкових речей «Творчі секрети літературних героїв». Кожної середи об 11.00 учасники літніх читань та відвідувачі бібліотеки з користю проведуть час, адже на зустріч з ними приходитиме щоразу новий книжковий герой, який вчитиме їх різним технікам декоративно-ужиткового, образотворчого, музичного та інших мистецтв. А всі казкові речі,  створені за допомогою мистецьких секретів від літературних героїв, діти складатимуть до своєї творчої скарбнички.

В рамках програми «Літніх читань» сектор періодичних видань запрошує кожного четверга поповнювати літню колекцію неймовірних вмінь “Море творчих ідей для допитливих дітей”, які пропонують найкращі дитячі журнали. Учасники програми зрозуміють, що наука може бути веселою, спробують піймати вітер, зробивши власноруч вітрячок, проведуть експерименти з крупами, приготують веселі бутерброди і апетитний потяг, навчаться самостійно виготовляти дуже популярну настільну командну гру Аліас (Alias), отримають купу яскравих емоцій та класних спогадів…

Інтернет-центр пропонує користувачам під час літніх канікул взяти участь в ІТ-протистояннях «Літо для геймера», в ході яких вони ознайомляться з комп’ютерною грою, її правилами, історією створення та автором. Кожен учасник матиме змогу власноруч, за допомогою навичок програмування, створити власну гру з улюбленими персонажами. Всі учасники отримають графік турніру, за допомогою якого зможуть слідкувати за перебігом змагань. Кожної п’ятниці літа Інтернет-центр перетворюватиметься на Лабораторію ігор, в якій змагатимуться юні майстри.

«Література і Спорт: розвиток по-сучасному» під такою назвою проходитимуть заходи о 14.00 у секторі документів іноземними мовами. Щоп’ятниці, на протязі трьох найжаркіших, найвеселіших місяців року, тут будуть проходити зустрічі бібліотечних ЛІСенят. Усі, хто полюбляє літературу і спорт, зможуть відчути гармонійне поєднання цих двох всесвітів саме у бібліотеці. Кожна нова зустріч –  це новий вид спорту: «скелелазіння», «гонки на воді», «спортивна стрільба», «боулінг» та ін., про появу та розвиток якого читачі дізнаються з книжок, а потім зможуть проявити свої спортивні навички та вміння на сучасному ХBох.

Підбиття підсумків. Заохочення учасників

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна Валюта – БІВи. Заробивши ці своєрідні «гроші», читачі зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків», розташованих у відділах бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми – видавництва і книготоргові фірми.

Для підведення підсумків Літніх читань усі структурні підрозділи-організатори програми влаштовують у вересні фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів тощо.

Стежити за оригінальними форматами обласної Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих книгозбірнях області, можна на цьому сайті (за тегом «літні читання»), у блогах бібліотеки, у колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини», де дописують районні бібліотеки для дітей,  та на їхніх власних веб-ресурсах.