Програма літніх читань — 2016

Обласна цільова програма
підтримки та стимулювання читання
«Канікули з книгою – 2016»

Модуль І. Що читати влітку?

Цей модуль Програми має на меті залучення дітей до читання за рекомендаційними списками «Що читати влітку», розробленими бібліотекою спільно зі спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради та Херсонської академії неперервної освіти з урахуванням шкільної програми. Беруться до уваги також і списки  книг для позакласного читання, які діти отримали в школі.
Модуль реалізується двома підрозділами бібліотеки – сектором абонемента і відділом обслуговування дошкільників та молодших школярів –  шляхом залучення читачів до участі у тематичних літературних подорожах, іграх, квестах.

У 2016 році відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів запрошує своїх читачів взяти участь в інтерактивній програмі  «Райдугони та Феєричне читання».  В основі цієї частини програми літніх читань  лежить книга українського сучасного письменника Антона Сіяніки  «Райдугони та Маленький Сонько».
Алгоритм проведення.
Діти отримують путівник, який має сім секторів кольорів веселки.
Червоний — завдання від Червоного Райдугона:  розкажи  про свій улюблений вид спорту, яким займаєшся або хотів би займатися. Для відповіді треба обов’язково скористатися додатковою літературою.
Помаранчевий — завдання від Помаранчевого Райдугона: прочитай художні книги, в яких згадуються якісь страви, та розкажи рецепт їх приготування.
Жовтий — завдання  від Жовтого Райдугона: відшукай у фонді відділу книжки  жартівливого змісту, прочитай їх. Вивчи напам’ять вірш на вибір.
Зелений —  завдання від Зеленого Райдугона: заспівай улюблену пісню та вивчи нову, скориставшись пісенними збірками.
Блакитний — завдання від Блакитного Райдугона:  розкажи про один із видів мистецтва.  Спробуй  відтворити  самостійно художній твір, скориставшись книгами.
Синій — завдання від Синього Райдугона : розв’яжи ребуси  про рослини нашого краю. Знайди опис однієї з них у дитячій енциклопедії.
Фіолетовий — завдання від Фіолетового Райдугона: знайди інформацію про планети Сонячної системи, про одну з них розкажи.
Найкращі читачі та виконавці веселкових завдань райдугонів будуть визначені у вересні під час підведення підсумків програми «Канікули з книгою-2016».

Сектор абонемента учнів 5-9 класів пропонує своїм користувачам взяти участь у читацькому сейшені «Канікули рулять!», захопивши із собою на вечірку свої улюблені читацькі гаджети.
Прочитавши будь-який твір із рекомендаційного списку «Що читати влітку?», читач отримує унікальний брелок. Червоний брелок видається за прочитану книгу із рубрики «Твори української літератури», синій – за книжку зарубіжного автора, а зелений – за прочитання твору одного з херсонських письменників. Кожний брелок має свій код-підказку. Щомісяця учасники програми і власники найбільшої кількості відзнак будуть запрошені на читацький сейшен.
Три місяці – це три  сейшени:
— у червні – «Бестселер.UA»;
— у липні – «Євро-тур літератур»;
— у серпні – «Читання по-херсонськи».
Переможці  та найактивніші читачі сектору абонемента будуть змагатися на «читацькій дуелі» наприкінці літа.
Для творчих і вдумливих читачів Програма літніх читань – це гарна можливість заробити бібліотечні інтелектуальну валюту (БІВи) за написані відгуки та творчо представлені прочитані художні твори.

Модуль ІІ.  Тиждень з книгою

Модуль передбачає організацію під час літніх канікул ігрових заходів, спрямованих на формування читацьких інтересів, розвиток читацької культури, стимулювання мотивації до читання. Відвідувачі нашої бібліотеки щодня мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, які щоденно починаються об 11:00 та о 14 :00.
Понеділок
•    «Літнім читання настала пора – радіє малеча та вся дітвора», ігровий  майданчику відділі обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 кл.
•    «В медіа-центрі канікули — нам сумувати ніколи!», play-пригоди від Медіа-центру.
Вівторок
•    «Літня Олімпіада», читацькі змагання проводить відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів (читальна зала).
Середа
•    «Знаєш, скільки справ у літа? Їх усі не полічити!», пазли мистецьких розваг пропонує відділ естетичного виховання.
Четвер
•    «Літо під журнальною парасолькою», читацькій кемпінг у секторі періодичних видань.
П’ятниця
•    «Boardgames-must-play of summer 2016», на літній game set запрошує сектор документів іноземними мовами.
•    «Кубок геймерів», змагання у Кіберпросторі проходять у Інтернет-центрі бібліотеки.

Зміст заходів модулю

Кожного понеділка у відділі обслуговування дошкільників та читачів-учнів 1-4 кл. буде працювати ігровий  майданчик. Тематичні заходи під загальною назвою «Літнім читання настала пора – радіє малеча та вся дітвора» — це і рухливі змагання, і музичні перегони, і інтелектуальні квести тощо.

Медіа-центр пропонує літній  мульти–тур «В медіа-центрі канікули — нам сумувати ніколи!». Справжній світ Діснеївських героїв для юних поціновувачів буде відкрито цього літа по понеділках. Зустрічі з улюбленими героями дитинства з цікавих мультфільмів, які вже давно стали класикою, стануть гарною пригодою. А конкурси і розваги після перегляду допоможуть визначити, хто ж найкраще орієнтується у мультфільмах та стане Королем та Королевою бібліотечного Діснейленду.

На старт! Увага! Руш! Начитані розумниці і розумники, готуйтесь ставити рекорди!  У відділі обслуговування читачів-учнів 5-9 класів пройде «Літня олімпіада». З 7 червня  по 30 серпня по вівторках читальна зала стане місцем проведення літніх Олімпійських ігор із різних галузей знань. Завітавши  до ділового центру бібліотеки, можна буде позмагатися та стати олімпійським переможцем з історії, географії, зоології, рідної мови, літератури, математики, фізики тощо. А на переможців чекають олімпійські читацькі медалі.

Цикл літніх заходів у відділі естетичного виховання «Знаєш, скільки справ у літа? Їх усі не полічити!», задуманий для розвитку дитячої творчості, пройде у форматі «пазли мистецьких розваг». Завдяки запропонованій програмі діти пізнають себе у творчості та творче у собі. Пазли — це, перш за все, різноманіття. Тож кожної середи протягом усього літа діти стануть учасниками майстер-класів, і навіть випробують себе у деяких творчих професіях – ілюстратор, архітектор, фотограф. А ще будуть мати змогу поспілкуватися з професіоналами та отримати поради фахівців. Кожен захід обов’язково передбачає практичну частину, яку буде присвячено виготовленню виробів з різних матеріалів та в різних техніках (малюнок, аплікація, квілінг, конструювання, орігамі). На читачів також чекають змістовні бібліографічні огляди та цікаві презентації книг.

Сектор періодики пропонує сховатися від спекотного сонця під журнальною парасолькою. Журнальний кемпінг буде розміщено на ґанку бібліотеки щочетверга. Тут можна отримати різні навички: як  орієнтуватися на відкритій місцевості, як безпечно відпочивати на природі, що смачного можна приготувати у лісі, як зробити своє дозвілля цікавим. Усього, що стане в пригоді для справжнього літнього відпочинку, вас навчать у секторі періодики у кемпінгу «Літо під журнальною парасолькою».

Сектор документів іноземними мовами організовує Літній game set “Boardgames-must-play of summer 2016”. На дітей чекають захоплюючі ігри та вікторини, які допоможуть розширити кругозір, дізнатися багато нового про Сполучені Штати Америки, та звичайно удосконалити знання англійської мови. Кожна зустріч у п’ятницю буде присвячена новій темі. Також центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» пропонує дітям цікаво та весело провести час в ігровій зоні Xbox one та пограти в настільну гру “50-star Gameland”.

Відділ Інтернет-послуг пропонує своїм завсідникам позмагатись за «Кубок геймерів» у цікавих іграх у Кіберпросторі. Кожна п’ятниця літа для відвідувачів відділу Інтернет-послуг перетвориться на справжній рай для любителів інтернет ігор. І це будуть не звичайні посиденьки за монітором, а справжні інтелектуальні бої. Історія створення ігор, автори та найкращі гравці світу,  сучасний Хbox зі спортивними змаганнями,  найпопулярніші он-лайн  ігри в Інтернет-центрі,–  ось що чекає на кожного, хто не побоїться заявитися на літні кубкові ігри.

Підведення підсумків. Заохочення учасників

Для заохочення учасників Програми літніх читань традиційно використовується Бібліотечна Інтелектуальна Валюта – БІВи. Заробивши ці своєрідні «гроші», читачі зможуть придбати за них книги зі спеціального призового фонду – «Книжкових кіосків», розташованих у відділах бібліотеки. Книги для «Книжкових кіосків» надають давні й нові партнери бібліотеки та цієї програми, видавництва та книготоргові фірми.
Для підведення підсумків Літніх читань усі структурні підрозділи-організатори програми влаштовують у вересні фінальні святкові заходи: ігри, квести, турніри, бенефіси читачів тощо.
Стежити за оригінальними форматами обласної Програми літніх читань, що реалізуються у дитячих бібліотеках області, можна на цьому сайті, у блогах бібліотеки, у колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини» та на власних веб-ресурсах дитячих книгозбірень області.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *