Погляд в історію

1-го лютого 2014 року Херсонська обласна бібліотека для дітей відзначатиме своє 90-річчя.

Саме цього дня у 1924 році була відкрита дитяча Центрочитальня. Книг у першій дитячій бібліотеці на Херсонщині було всього 3300, а користувались ними 760 хлопчаків та дівчаток.

Перша завідуюча бібліотекою Ревекка Сухотіна з працівниками та читачами. Новий, 1935 рік…

На початку 30-х років бібліотечний фонд збільшився до 10000 примірників, і тому було виділене спеціальне приміщення по вул.Карла Маркса, в якому бібліотека працювала понад 40 років.

Вулиця К.Маркса, 18 — такою була адреса бібліотеки з 1937 по 1980 рік.

У 30-40 роках читачами бібліотеки стали люди, імена яких сьогодні добре відомі на Херсонщині: майбутні поети Євген Фомін, Арон Копштейн, льотчик-винищувач Герой Радянського Союзу П.Якубовський, капітан першого рангу В.Савченко, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики Лариса Латиніна…

Напередодні війни уже 5 тисяч хлопчиків та дівчаток користувалися послугами бібліотеки, і в їх розпорядженні було книжкове зібрання в 60 тисяч примірників кращої дитячої літератури. Майже все це було втрачене у часи воєнного лихоліття, але зусиллями бібліотекарів-ентузіастів та з допомогою мешканців міста бібліотека відродилася.

1 квітня 1946 року вона була реорганізована в Обласну бібліотеку для дітей та юнацтва. ЇЇ послугами користуються у цей час майже 7 тисяч читачів.

Свій теперішній статус Обласної бібліотеки для дітей книгозбірня отримала у 1963 році.

1980 рік приніс подарунок читачам — бібліотека отримує нову триповерхову будівлю по вулиці Червоностудентській, 21. Юних книголюбів зустріли нові читальні зали та абонементи. Відкрито відділ естетичного виховання із спеціальним залом для прослуховування музики, перегляду відеофільмів, власним ляльковим театром.

А тепер запрошуємо вас на відео-екскурсію до бібліотеки!

Опубліковано в рубриці Про бібліотеку
frank


Comments are closed.