14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, майстра соціально-психологічної прози, новеліста, Василя Семеновича Стефаника.
До цієї дати працівники читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки підготували пізнавальний захід у форматі літературної розвідки «Василь Стефаник – володар дум людських».
Учасниками заходу стали студенти Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв.

Читати далі

Опубліковано в рубриці Новини, Читальна зала


Україна – одна з найбільших країн Європи, мальовничий край, який має славетну історію, унікальну чарівну природу й неповторну культуру. Вона подарувала світові видатних історичних діячів, письменників і поетів, співаків і музикантів, художників, скульпторів, науковців та винахідників. Протягом багатьох століть розвиток українського суспільства відбувався у тісному зв’язку з європейським.
Тому цілком логічно, що у 2003 році указом тодішнього президента Леоніда Кучми було започатковане святкування Дня Європи в Україні. Українські Дні Європи мають пізнавально-розважальний характер, що мають поглибити знання дітей про країни Європи, які увійшли до ЄС; підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому.
Саме тому молодший відділ Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросив учнів початкової школи №16 та № 25 на урок громадянства.

Читати даліТри з половиною десятиліття тому, на Міланському саміті, у 1985 році лідери Європейського Союзу постановили щорічно відзначати День Європи 15 травня.
В Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім.Дніпрової Чайки студенти 1курсу Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв відзначали в оригінальному форматі День Європи. Спочатку дізнались про Союз 27, тобто про країни, які інтегрувались в європейський простір та про історію створення ЄС.
Також першокурсники здійснили краєзнавчу розвідку і дізнались, як європейці розбудовували Херсонщину.

Читати даліЩорічно, у травні місяці українці відзначають день Європи в Україні, день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. З цього приводу бібліотекарі сектору періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки провели онлайн зустрічі з учнями школи № 34 м. Херсон та з вихованцями Школи гуманітарної праці.
Учні відправились у віртуальну подорож країнами Європи та Україною.

Читати далі


Опубліковано в рубриці Новини
vbpi


Серед сторінок української історії є багато тих, довкола яких консолідується українське суспільство, завдяки яким усвідомлюються загальноукраїнські цінності тощо. Упродовж 6-го та 7-го травня учні 11 класу херсонської загальноосвітньої школи №50, учні 6-9-х класів херсонської гімназії №16 та учні 10 класу херсонської спеціалізованої школи №30 стали учасниками уроків мужності та пам’яті «Незабутній подвиг героїв», «Пам’ятаємо! Перемагаємо», «Поетичний пунктир походу. Воєнний щоденник Олеся Гончара», організованих Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі8 та 9 травня – особливі дати для усього людства. Минуло вже 76 років, коли у далекому 1939 році Німеччина розпочала криваві сторінки Другої світової війни…
Саме 8 та 9 травня відзначається День пам’яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі.
Друга світова війна стала найбільш масштабною і найбільш жорсткою в історії людства. В ході війни вперше були застосовані нові види зброї, у тому числі атомна бомба.
Страхіття війни і радість перемоги і досі живуть у пам’яті ветеранів.
За традицією, у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки проходять заходи, присвячені цим подіям в online форматі на платформі ZOOM.

Читати даліУрочисто-святкова програма «Хай сонечко миру нам сяє всі дні, хай більше ніколи не буде війни!» приурочена до Днів пам’яті та примирення і до 76-ї річниці Перемоги над нацизмом пройшла у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки.
Хоча минуло так багато літ, але війна не забувається. В особливий дев’ятий травневий день вона знову і знову озивається у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислюватися над трагедією і подвигом нашого народу. Відходять у вічність учасники та свідки тих страшних подій, тому важливо зберегти та передати молодому поколінню історію подвигу.
На заході були присутні представники різних поколінь: постійні читачі книгозбірні – школярі, їхні батьки, студенти Херсонського музичного училища, прикордонники військової частини № 2161.
Кожен учасник заходу спробував поставити себе на місце наших хоробрих прадідів, які ціною свого життя захистили Батьківщину, можливо, дав собі відповідь на питання: чи зміг би я?

Читати даліУже п’ять років поспіль для дітей віком від 6 до 15 років відділом у справах сім’ї Херсонської єпархії Української Православної Церкви за підтримки Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки проводиться конкурс дитячого малюнка «Пасхальна радість». Метою конкурсу є сприяння морально-духовному та естетичному вихованню підростаючого покоління, розвитку творчих здібностей дітей.
Роботи учасників, а цього року на конкурс надійшло 70 робіт, оцінювало журі у складі: о.Іоан Гордієнко, голова відділу у справах сім’ї Херсонської єпархії Української Православної Церкви, голова журі; Ракша А.Б., завідувач відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, адміністратор веб-проекту «Електронний вернісаж», секретар журі; Кудрявцева Н.О., художник, педагог Художньої школи; Хвостенко А.Ш., провідний методист по роботі з дітьми та молоддю обласного Центру народної творчості; Талько Н.М., головний бібліограф Інформаційно-бібліографічного відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі

Опубліковано в рубриці Конкурси, Новини
info


Маємо радісну новину повідомити, що завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ», який проводиться в рамках Десятиліття дій Організації Об’єднаних Націй із відновлення екосистем (2021-2030). Організаторами конкурсу стали Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Державна екологічна інспекція України, ТОВ Видавництво «Ранок» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Українська асоціація працівників бібліотек для дітей.
На розгляд компетентного журі надійшло 52 роботи від учасників конкурсу.

Читати далі