Об'єднана віртуальна довідка публічних бібліотек України на сайті Національної бібліотеки України для дітей КАТАЛОГ

 

Херсонщина пам`ятає

З 1 по 13 березня 2012 року з метою військово-патріотичного виховання школярів та з нагоди Дня визволення міста Херсона від німецько-фашистських загарбників управління освіти Херсонської міської ради за ініціативою та сприянням депутата обласної ради Кияновського Артема Олександровича провело міський конкурс "Херсонщина пам`ятає."

Журі номінації "Мультимедійні презентації" працювало в Херсонській обласній бібліотеці для дітей. Очолювала журі директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Бардашевська Анна Іванівна.

На розгляд журі міського конкурсу у номінації презентацій «Херсонщина пам'ятає…» було подано 19 творчих проектів, виконаних переважно учнями старших класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Проекти вирізнялись цікавим добором фактів, ілюстративних та документальних матеріалів, які, як правило, розповідали та наочно демонстрували вагому роботу з воєнно-патріотичного виховання, яка проводиться школами нашого міста.
Героями презентацій стали ветерани Великої Вітчизняної війни, які здобули Перемогу і тим самим відстояли право кожного з нас вільно жити, навчатися і творити.

Найбільш досконалою з точки зору композиційної побудови, технічного виконання та естетичного втілення була визнана презентація «Шануємо, пам'ятаємо» учня 10 класу спеціалізованої школи № 54 Шерґелашвілі Романа (керівник – педагог-організатор Книга Олена Анатоліївна). Цій роботі було присуджено максимальну кількість балів (18) і безспірна перемога у конкурсі презентацій.
Проект присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни – визволителям міста Херсон, прадідусям тих учнів, які навчаються у цій школі. Окрасою роботи є вдало представлене інтерв'ю з ветераном-визволителем, а також унікальні фактичні і документальні дані, майстерно скомпоновані в презентації.
Проект відповідає всім вимогам, що висувались до конкурсних робіт.

ІІ місце посіла колективна робота 4-В класу спеціалізованої школи № 30,виконана під керівництвом учителя початкових класів Гримальської Олени Олексіївни. До речі, це єдина робота, автори якої - учні молодших класів.
Проектом «Этонадо не мертвым, это надо живым» презентована змістовна робота з воєнно-патріотичного виховання учнів цієї школи та вшанування пам'яті визволителів, ветеранів війни.
Це також єдина з конкурсних робіт, що була виконана як завершений, цілісний медійний твір, що не потребував додаткового усного коментування.

ІІІ місце розділили одразу три роботи:
- «Хлопці з карантинного», презентаціяЯковлєвої Інни, учениці 11-Б класу гімназії №20 ім. Б. Лавреньова (керівник – учитель історії Олександр Олексійович Коротецький); проект презентує результати власної пошукової роботи учнів кількох поколінь цього навчального закладу та представляє унікальні факти діяльності юних підпільників;
- Не менш цікавою, можливо, із-за теплого, родинного аспекту подачі теми видається презентація «Мой прадед был солдатом», створена ученицями 10 класу НВК «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради Прокопів Яною та Кравченко Софією (керівник – учитель української мови та літератури Ніна Петрівна Плакида).
- ІІІ місце було присуджене також творчій роботі з промовистою назвою «Пам'ятаємо!», автором якої є учениця 9-Б класу ЗОШ № 38 селищаЗеленівка, Новікова Діана(керівник проекту – Маєвська Надія Анатоліївна, учитель географії). Це єдина робота, серед поданих на конкурс, яка, маючи всі достоїнства кращих конкурсних проектів, уславлюєпам'ять вчителів цієї школи – учасників Великої Вітчизняної війни.

Публікуємо кращі роботи, представлені на конкурс у номінації "Мультимедійні презентації":

ЗНЗ №54, "Освобождение Херсона" (.ppt)

ЗНЗ №30, "Это надо не мертвым, это надо живым" (.ppt)

ЗНЗ №20, "Молодежная подпольная организация. Мальчишки с карантинного острова" (.ppt)

НВК "Школа гуманітарної праці", "Мой прадед был солдатом" (.avi)

ЗНЗ №38, "Навіки в пам`яті вдячних потомків" (.ppt)

 

Оновлення: 14.03.2012