Всеукраїнський конкурс дитячої творчості “Моя мала Батьківщина”
в Херсонській області

Прес-реліз

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Моя мала Батьківщина» (виготовлення книг-саморобок)  оголошено за ініціативою Українського фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних Сил і Національної бібліотеки України для дітей.

У червні 2006 року Херсонським обласним відділенням Фонду та Херсонською обласною бібліотекою для дітей, за підтримки управління освіти і науки обласної державної адміністрації, було ухвалено рішення про організацію на Херсонщині районних та обласного турів конкурсу.

Затверджено склад обласного організаційного комітету, на чолі з М.С.Колобовим, головою Херсонського обласного відділення УФСГВВ Збройних Сил, та обласного журі конкурсу, під головуванням А.І.Кичинського, поета, лауреата Національної премії України ім.. Т.Г.Шевченка. До організації конкурсу долучилась також Херсонська обласна організація «Інтелектуальний форум».

Стартував конкурс у нашій області 7 липня 2006 р., коли було проведено обласний семінар „Стимулювання дитячої творчості: організаційно-бібліотечні аспекти (Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Моя мала Батьківщина»)”, учасниками якого були заступники директорів ЦБС області по роботі з дітьми та представники районних відділень Фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних Сил. А завершується 18 листопада на сцені обласного театру ляльок феєричним святковим дійством, під час якого будуть вручені дипломи та цінні подарунки переможцям обласного туру конкурсу та авторам робіт, відзначених у окремих номінаціях.

Обласне журі присудило перемогу:

-                     у молодшій віковій групі – Відьохіній Діані (село Костянтинівка Горностаївського району) за книгу «Світ починається біля порогу батьківської хати»;

-                     у старшій віковій групі – Копцевичу Івану (с. Бехтери Голопристанського району) за роботу «Про все потроху».

Друге місце посіли:

-                     у молодшій віковій групі  - Шевчук Тетянка (с. Інгулець Білозерського району), книга «На рідній землі»;

-                     у старшій віковій групі – Качаленко Тамара (місто Херсон), книга «Моя мала Батьківщина».

Третє місце вибороли:

-                     у молодшій віковій групі  - Масюк Оленка та Іванко (с. Плавське Генічеського району), книга «Найрідніше місце на землі»;

-                     у старшій віковій групі – Іванідзе Давід (смт Білозерка), книга «Я тут живу… Туди думками лину».

Всього ж на Херсонщині в конкурсі «Моя мала Батьківщина» взяли участь близько 1300 індивідуальних та колективних учасників, якими було створено 667 книжок-саморобок.

Юні творці книг – майбутні письменники, художники, видавці – це діти у віці від 5 до 16 років, що змагались у двох вікових групах (молодша – 5-10-річні учасники, старша – школярі 11-16 років).

В організації конкурсу взяли участь 167 бібліотек з усіх 20 централізованих бібліотечних систем області, зокрема 143 сільських, а також шкільні бібліотеки.

На розгляд обласного журі конкурсу були представлені 143 роботи – переможці та відзначені в окремих номінаціях районними/міськими журі конкурсу. Серед фіналістів – 61 робота учасників молодшої вікової групи, 82 – старшої; зокрема робіт читачів сільських бібліотек – 48.

Тематика конкурсних робіт найрізноманітніша: історія свого міста, селища, села; історія роду, сім’ї; біографічні дослідження, присвячені видатним людям, митцям краю; екологія рідної землі, тваринний і рослинний світ.

Серед поданих на конкурс робіт - казки і легенди, вірші та оповідання, книги-роздуми, фоторепортажі, фантастичні повісті та ін.

Фантазія юних творців підказала оригінальні рішення для оформлення книг: книги з вишиваними ілюстраціями та обкладинками, інтерактивні книга-загадка, книги-кросворди; книги-іграшки: кошик, кавун; книга у вигляді електронних сторінок краєзнавчого сайту, книга з відеододатком тощо.         

На фінальне свято конкурсу запрошені всі переможці обласного та районних турів (2-м переможцям поїздка до м. Херсона профінансована обласним відділенням Українського фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних Сил), почесні гості, благодійники, завдяки фінансовій підтримці яких конкурс набув такої значимості та громадського резонансу, а учасники конкурсу – отримали гідні своєї творчості  й вкладеної в конкурсні роботи праці цінні подарунки.